Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van egy nagyon fura fóbiám....

Van egy nagyon fura fóbiám. Trypophobia-azaz félelem/undorérzet a kis lyukaktól. Hogy a csudába küzdjem le?

Figyelt kérdés

Kiskoromtól fogva undorodom a lyukaktól, eddig azt hittem, hogy csak én vagyok ilyen hülye, de most néztem egy videót és ott írták le. Utána néztem... és ami képet kiadott, te jóságos isten...

Én nem vagyok egy gyenge gyomrú ember, mellettem nyugodtan hányhatnak/f*shatnak/taknyozhatnak, nem zavar, de ezektől a képektől mjadnem elhánytam magam. Rendesen a sírás kerülgetett.

Jó, mondjuk egy sajttól nem rohanok ki a szobából, de... na, inkább nézzétek meg.

http://www.youtube.com/watch?v=pIl8zcCIXQU&feature=player_em..


[link]


Esetleg valaki, akinek más érdekes fóbiája van ?


2011. jan. 20. 20:08
 81/91 anonim válasza:
A madarak. A legkisebbtol a legnagyobbig. Ha megyek az utcán és a közelben van inkább elkerülöm másik úton megyek.
2016. jún. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/91 anonim válasza:
Akkor mi lenne veletek ha rajtatok lennének ilyen lyukak? Egyszerűen öngyilkosok lennétek? Mert ha valaki már a látványtól undorodik akkor nem bírnám elképzelné hogy azt magán hagyná :D
2016. jún. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/91 anonim válasza:
nem félek a lyukaktól de ezek után a képek után már a szivacsomtól is undorodni fogok...
2016. júl. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/91 anonim válasza:

Van egy angol youtuber (Markiplier) aki attol irtozik nagyon hogy nagyobb dolgok kicsire hirtelen szetesnek, az is eleg fura:D

En kifejezetten szeretem az ilyen pici lyukakat, azt a kezed peldaul nekem tok jo lenne megfogni tok jo erzes lehet huzogatni rajta az ujjad:D en barmi lyukasat meglatok mindig elkezdem piszkalni, gyurmat is altalaban teleszurkalom es huzogatom rajta a kezem:D Viszont a pokokltol g cire felek, ha latok egy meretesebbet es eltunik utana amig meg nem lesz nem megyek be abba a szobaba, ha kozel van hozzam vagy maszik az is undorit, foleg ha mindketto, es ha ilyet atelek utana remegek meg hanyingerem van meg sirhatnekom, viszketni nem szoktam, de kb ugyanazt erzem a pokoktol mint ti a lyukaktol, ugyhogy ja, meg tudom erteni:D

2016. júl. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/91 Pandaaaaa válasza:
Basszameg én csak az ilyen lyukas bőröktől reagálok így. Nem tartom undorítónak, csak viszketek. Ez trypophobia.
2016. aug. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/91 Pandaaaaa válasza:
82-tes én leütném az érintett részt húsklopfolóval XD
2016. aug. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/91 anonim ***** válasza:
Nem mi vagyunk a betegek hanem azok akik ilyen képeket szerkesztenek...
2016. aug. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/91 anonim ***** válasza:
Csak nézz a tükörbe, a szemedbe is van egy kis lyuk (pupilla) :D
2016. dec. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/91 anonim válasza:

Szerintem minden ember undorodik annak a látványától, hogy a bőrön ilyen lyukak vannak. Ez normális, mert tényleg undorító és gusztustalan.


De mondjuk a szivacstól, lyukas hótól vagy a fakéregtől undorodni, na az már tényleg betegség.

2017. máj. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/91 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszenek a pici lyukak.
2017. nov. 17. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!