Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Cukorbeteget mivel lehet...

Cukorbeteget mivel lehet kínálni karácsonykor?

Figyelt kérdés

A nyilvánvalóan tilos dolgokon kívül mit nem ehet egy cukorbeteg? Nem: a bejgli, a mézeskalács, a cukorral-mézzel készült deszertek. Gyümölcsök, mert cukor van bennük.

De ehet-e pl házifagyit-sörbetet, ami cukor nélkül készült, vagy köretnek krumplit, vagy jobb a rizs?

Levesbe nem mehet liszt, igaz?



2019. dec. 24. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Gyakorlatilag minden ehet egy cukorbeteg is, a megengedett Ch mennyiségen és a beállított inzulinján/gyógyszerén belül.

Ez általában napi 150-160 Ch, 5 étkezésre elosztva.

Csakhogy ezt a valóságban úgy megoldani, hogy jól is lakjon, nem könnyű!


Én inzulinos vagyok, köretnek nem eszem sem krumplit, sem rizst, mert ezek kimerítik a napi keretem nagy részét.

Bulgurt eszem köretnek, ami tökéletesen helyettesíti a rizst, megpirítva meg a tarhonyát.

Húst (de ne bundást!) ehet a cukros zöldségkörettel, vagy salátával, amiben lehetőleg ne a sárgarépa domináljon.

Utána lehet egy málnás túrótorta édesítővel, vagy valami diabetikus pohárkrém. Leveseket ehet tészta és krumpli nélkül, így halászlét is, halat sütve/főve/grillezve, ahogy a húsokat is.

Elvileg egy főétkezésnél én 4 dkg szárazon mért rizst, vagy 15 dkg krumplit ehetek, de ezek miatt nem pazarolom a keretem, hanem eszem a bulgurt.

Töltött káposztát nyugodtan ehet, csak nem mindegy, hogy eszik e hozzá kenyeret és milyet.

Az sem gond, ha picit túlmegy az ebéddel a normáján, korrigálhatja a vacsorával, vagy ha inzulinos, akkor 1-2 egységgel többet ad be.

Nálam így működnek a dolgok, de minden cukorbetegség más, mondhatnám személyre szabott, hogy kinek mi viszi fel a cukrát.

2019. dec. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Cukor nélküli házifagyit-sörbetet lehet enni, csak nem mindegy milyen gyümölcsből van. A málna, eper, simán mehet, nekem még a dinnye is, de az alma pl. már nem, pedig az sok cukros diétában benne van.
2019. dec. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. A bulgur nagyon jó ötlet, mert úgy kéne, hogy ne kelljen külön mást enni, mint a többiek. Az nem jó.

A töltöttkáposzta jó, hogy nem baj. Nem lesz más a gombócban csak hús.

2019. dec. 24. 16:11
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocs, és mondjuk zabpelyhes sütiféle? Jó-e a zabpehely?
2019. dec. 24. 16:14
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Vannak ilyen sajtos-sós rudak; kicsit emlékeztet a pogácsára meg a ropira is.
2019. dec. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, de ez nagyon szép gesztus tőled. :) Boldog karácsonyt!
2019. dec. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem kérdezd meg töle, hogy mit ehet ezekböl, illetve amiket készítettél, azok pontos anyaghányadát tarts kéznél, ha ki akarja számolni, miböl mennyit ehet meg.

Minden cukorbeteg ehet lisztet, cukrot, de csak a megszabott kereteken belül és a finomított fajtákból kevesebbet.

Ezért a legjobb vele beszélni, meg azért is, mert egyéni eltérések is lehetnek, amit nem ehet.

2019. dec. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#4

Kedves Kérdező!

A zabpehely jobb mint a fehér liszt, de rosszabb mint a teljes kiőrlésű gabonából készült termékek, de a legjobb lenne a korpás dolgok, korpás keksz stb. a GI indexeket figyelembe véve. (A glikémiás index az egyes élelmiszerek vércukoremelő képessége.)

Ha korpás keksszel készítesz valami kekszes sütés nélküli süticsodát, azt büntetlenül eheti.

2019. dec. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2019. dec. 24. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!