Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell olyan curryt csináln...

Hogy kell olyan curryt csinálni, aminek van íze?

Figyelt kérdés

Most ettem a tegnap elkészített currys csicseriből, és hatalmas csalódás volt, lényegében rizses csicseriborsót majszoltam, semmi íze nem volt. Pedig szerintem még kicsit több fűszert is raktam rá, mint amennyit a recept írt.

Ennek állítólag valami fűszeres kajának kellene lennie végül...


Van valami trükkje, hogy kijöjjön rajta az íz? Vagy hogy kellene készíteni az ilyen currys dolgokat?


2020. márc. 5. 12:47
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Maga a recept valami külföldi oldalon volt, indiaiak írtak alá hogy szerintük elég sok a fűszer ami belekerül. :D


Én 1-2 hete vettem ezt a fűszerkeveréket, tegnap bontottam meg mikor nekiálltam.


Sót is tettem bele még külön.


Egyre kevésbé értem. :(

2020. márc. 5. 13:44
 12/23 anonim ***** válasza:
63%
Ha a fűszer nagyját kihagyod, be csodálkozz, hogy nem fűszeres :D
2020. márc. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

#12

Más ételeket is készítettem már úgy, hogy erőspaprikát kihagytam, és azok jók lettek... :/

2020. márc. 5. 13:50
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Itt inkább a fűszerrel lesz gond.Múltkor én is vettem egyet,hát jó sz@r volt.Konkrétan csak színt adott az ételnek,íz az sehol.Keress egy jobb fajtát!
2020. márc. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
87%

A "külföldi" oldalon akik ítak indiaik, feltehetöen ottani, jó minöségü és friss füszerekre gondoltak.

Az, hogy nemrég vetted, nem jeletni azt, hogy a füszered tényleg friss, másrészt a legtöbb itt-ott kapható füszer eleve nem minöség, leginkább szemétnek nevezhetö, rossz, íztelen.

2020. márc. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

#14

Ajánlani esetleg tudsz olyat, ami szerinted minőségibb?

Ezt is egy csomó idő volt, mire végre be tudtam szerezni, nem tudom hol lehet még ilyeneket venni...

2020. márc. 5. 14:08
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fűszert vettél...?

Csak kíváncsiságképpen...


Én az Ázsia boltban szoktam vásárolni, azok elég megbízhatóak. Egynémely szupermarketes curry keverékben a kurkumán kívül alig van valami... az meg csak a színét adja.

2020. márc. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

#17

Hú most nem emlékszem, de van benne többféle fűszer, az biztos.



Mondjuk nekem az a furcsa, hogy se a hagymát, se a paprikát, se a paradicsomot, semmit nem érezni rajta... mintha a meglevő ízeket is elszívta volna. :D


Majd megpróbálok felhajtani másféle fűszert, és azzal próbálkozni. Köszi!

2020. márc. 5. 14:12
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Én csak húsos curryt szoktam csinálni, ezért gyanítom, hogy maga a csicseriborsó (a maga semleges ízével) rengeteg fűszert "elnyel". Ezért kell bele a szokásosnál több.
2020. márc. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
74%
Rizs is volt benne...?? Az is elég ízelnyelő...
2020. márc. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!