Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Két fős családnak mennyibe...

Két fős családnak mennyibe kerül a főzés 5 napra?

Figyelt kérdés
Nem spórolósan gondolom a kérdést! Én rendelem az ennivalót , így nem kell gázt használni és mosogatni se kell annyit. Ezt is figyelembe véve válaszoljatok. Nekünk így 11.300ft , de sokszor még szombaton is ezt esszük. Leves és másodikat foglal magában a heti menü.
2021. jan. 20. 16:02
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
79%

Tehát kb. 2.100 ft naponta. Azt nem ártana tudni, hogy egy héten belül hányszor van húsos étel, és azok kb. milyen jellegűek.


Szerintem otthon ennél kevesebből is megvan - de persze munka van vele. Kérdés, akarja-e az ember forintosítani a munkáját, és milyen órabérrel. :-)

Az energia az nem sokat nyom a latban, tán 60 ft egy elektromos sütő egy órán át....

2021. jan. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
70%

Ennyi pénzből vendéglőből rendelni 2 főre 1 hétig, bizony a mai árakat nézve, kizárólag csak spórolósan lehet.

Ülj be az étterembe, egy kávéra, akármire, ahonnét rendelni tervezel és nézd meg az étlapján a menüt. Az a legolcsóbb. Szorozd be 2 főre és 7 napra! És még a reggeli-vacsora árát is kalkuláld hozzá. Kötve hiszem, hogy a heti 11000 elég lesz.

2021. jan. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Lekérheted net-ről is az adott étterem árlapját. Az előbb néztem a mi kisvárosunkban a menü, kiszállítva, + csomagoló anyagok, stb. stb. 1350/adag. Ez 2 főre 2700/nap, 7 napra 20 ezer/hét. Plusz a reggeli, vacsora.

Ha nem menü, hanem "a'la cart", azt meg sem néztem.

Interneten keress olcsó éttermeket, persze ott meg a minőség lesz kérdőjeles.

2021. jan. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
54%
#12-esnek igaza van.Nem éri meg a rendelés.Én inkább főzök mert szeretek is főzni plusz olcsóbbra jön így ki mint rendelgetni idegen helyekről.Arról nem is beszélve hogy ki tudja mi van benne és a vírus is még itt van sajnos.Így meg is főzhetsz akár 2-3 napra is előre aztán be a hűtőbe és nincs vele semmi dolgod.Elmosogatni meg könyörgöm nem nagy dolog :) Ennyire ne legyünk már lusták
2021. jan. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
61%
Utolsó kettő: de hát leírja a kérdező, hogy a megjelölt összegért rendeli a kaját!!!
2021. jan. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
85%
Annyiért,ha főzöl tudsz egészségesebb alapanyagokból is készíteni ezt azt.
2021. jan. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
60%

A menüztetős éttermek olcsó, gyenge minőségű alapanyagból tudják kihozni ilyen olcsón a kaját.


Ha levonod az áfát, és elkezded kalkulálni, hogy milyen költségei vannak még az étteremnek (bérleti díj, energia, munkadíj, adó, stb.) , a végén kijön hogy alapanyagra fillérek maradnak.

2021. jan. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Szövegértéssel nincs gondom :) Szerintem nincs előrébb mintha ő főzne meg akkor sem.Mosogatásba pedig ne haljunk már bele :D Ugyanmár
2021. jan. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Annyi még hogy a rendelt ételektől sokszor fájt a gyomrom,mert teleteszik zsírral és olajjal :D Mikor én csinálok valamit akkor érdekes sosem fáj a gyomrom sem nekem sem a páromnak
2021. jan. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
54%
Én ennél sokkal kevesebből főzök - nem a spórolás miatt, hanem gyors és egyszerű ételeket csinálok, plusz a férjem vegetáriánus, ezért hús sem fogy valami sok. Meg persze az ember ízlésén is múlik, mi szeretjük a spenótot, sárgaborsófőzeléket, hasonlókat, ami elég olcsó. 2 főre szánt ebéd alapanyaga olyan 500-1000 Ft között szokott lenni. A gáz ára ehhez képest elenyésző, nekem palackos tűzhelyem van, és kb. évente kell csak új palack, ami 5000 Ft körül van, ha jól emlékszem. A szükséges munkaidő viszont tényleg elég sok, még ezeknél az egyszerű ételeknél is, azzal együtt már valószínűleg nem éri meg (csak jó vega kaját nehezebb rendelni).
2021. jan. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!