Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Karfiollal jó a lasagne?

Karfiollal jó a lasagne?

Figyelt kérdés
Zöldséges lasgnet akarok csinálni. Olvastam,hogy a karfiolnak elég semleges íze van. Szerintetek rakhatok a lasagneba karfiolt?Nem fogja elrontani ugye? Van aki próbálta?

2021. febr. 19. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

A lasagne alapvetően 3 részből áll, a ragu, a tészta és a besamel mártás.


Nem világos, hogy melyiket szeretnéd helyettesíteni a karfiollal?

2021. febr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A tésztát szokták helyettesíteni cukkini vagy padlizsán szeletekkel, a húst gombával, padlizsánnal, cukkinivel, lencsével, répával, spenóttal (nem feltétlen minddel egyszerre). De nincs akadálya, hogy kipróbáld karfiollal, viszont ha apróra is zúzod, lehet, hogy kiérződik majd a textúrája, így ha valaki nem szereti, észreveheti.

Ha megfőzöd előre a karfiolt, és homogén pépet készítesz belőle, akkor a besamelbe is tehetsz belőle. Én húsos változatba apró lyukú reszelőn reszelem a répát és cukkinit, így nem veszik észre azok, akik eléggé “elleneznék” a zöldségeket benne.

2021. febr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
1es: a ragu részhez tenném, nincs sok más zöldség itthon és gondoltam kipróbálom, köszönöm szépen :)
2021. febr. 19. 12:18
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha valaki esetleg még gondolkodik ilyenen ajánlom, nagyon finom lett, nem érzik ki a karfiol íze, nekem bejön. Én úgy csináltam, hogy megfőztem külön a karfiolt és leblendereztem és hozzáadtam a raguhoz.
2021. febr. 20. 11:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszi a helyzetjelentést, Kérdező. :)
2021. febr. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!