Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Unom az állandó zöldséglevest,...

Unom az állandó zöldséglevest, mi legyen helyette?

Figyelt kérdés

A kislányom imádja a leves zöldségeket. Minden héten eszi, kéri, igényli.


Hús, zöldséglevest kombinálva gyartom sorozatban hetente. A férjemmel mar ra sem birunk nézni. Neha tarkonyos leves is van es olasz minestrone.


Olyan receptet keresek, ami nem 1 komponensu. Pl. Krumplilevest, vagy lencselevest nem eszi meg-bele kell csepeszni a repat pl.



2021. jún. 10. 07:15
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
85%

10!


Köszi. Mondjuk ezek utan pláne nem értem a kerdest, hiszen az általad leirt első verzióban van momdjuk 5 féle zöldség, amit simán lehet átvariálni, a másodiknál meg van vagy 100fele verzió, az se lesz unalmas.

2021. jún. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Mansour ***** válasza:
81%

"Felénk minden zöldségleves úgy kezdödik, hogy többféle zöldséget kevés olajon megpárolunk, füszerezzük és utána teszünk hozzá annyi vizet, hogy se túl sürü, se túl híg ne legyen."

Nemcsak felétek, hanem mondhatni ez a zöldségleves "hivatalos" elkészítési módja (kiegészítve azzal, hogy a lepirított zöldségekre egy kis lisztet szórunk). :)

2021. jún. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
41%

A 10-es vagyok:

11-es: ebben tökéletesen egyetértünk, csak a legtöbb embernek kimerül a zöldség fogalma a sárgarépa, fehérrépa, borsó, karfiol, zöldbabban, ezeket is mindig ugynaolyan felállásban fözik, füszerként csak sót, borsot meg idönként paprikát használnak, - ennyiböl tényleg nem lehet változatos leveseket elöállítani.


12-es: elvileg igazad lenne, de ha megkérdezed a háziasszonyok többségét, ök úgy kezdik, hoyg egy fazék vízbe szórnak valami zöldségfélét és fözik, amig "jól megpuhul" - és ez az, ami egyrészt íztelen, másrészt semmi értékes anyag sem marad benne.

2021. jún. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Mansour ***** válasza:
62%
Hát, nem ismerek sok túl háziasszonyt, de ha ez tényleg így van, az elég szomorú...
2021. jún. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, ha fogékony a gyerek egzotikusabb ízekre is, ez a pórés-répás kantoni rizsleves tuti ízleni fog neki.


[link]


Nekünk nagyon nagy kedvencünk! AKár hús nélkül is!

2021. jún. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

És ez is remek!

[link]

2021. jún. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
78%
Ööö... Szakácskönyv? Nosalty? Mindmegette? Szerintem 10 percbe sem kerül megtalálni olyan leveseket mint a zöldborsóleves, csülkös bableves, krumpligombócleves, meg millió egyéb variáció. Ha szereti a gyerek, szerintem még thai vagy kínai receptek is vannak fent.
2021. jún. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
85%

Fagyaszd le neki a levet, ahhoz meg főzöl zöldséget.

Ti meg esztek amit csak akartok.

Amugy nálunk gyümölcslevesen kívül mindenbe megy zöldség

2021. jún. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat es a szuper recepteket!Átbogarásztam őket és sorra kifogom próbálni!! Nagyon klasszak! Az egyikhez van itthon minden és a délutáni baba pihenő alatt meg is főzöm, kicsit visszafogottabb fuszerezéssel.


Többieknek meg nem tudtam, hogy itt mindenki tudományos fokozatban szakértő és egy egyszerű kérdésből, hogy lehet elmélkedni a zöldségek rejtett levesnek való felhasználásáról....elkepesztő, hogy tudtok ennyi hülyeséget összehordani és kötekedni .... Iratkozzatok be phd-re vhova! Az lefoglal majd titeket!


Azért megneznem a kosztot nálatok,hogy igy fikaztok másokat.... További szép napot kívánok Mindenkinek!

2021. jún. 10. 12:57
 20/26 anonim ***** válasza:
83%
Semmi rosszat nem gondoltam rólad, de az utolso kommented egyatalán nem szimpi
2021. jún. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!