Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy Párkapcsolatban ki dönti...

Egy Párkapcsolatban ki dönti el, hogy mi legyen az ebéd ?

Figyelt kérdés
Ha az egyik szeretne pl. többször zöldséget vagy halat enni a másik pedig inkább húst akkor ilyenkor kinek a kedvére kell tenni ?

2021. júl. 16. 20:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Az egyik tobb zoldseget eszik, mig a masik tobbet kap a husbol :)
2021. júl. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Aki főz.
2021. júl. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Aki főz, akinek meg nem tetszik, az vagy főz magának, vagy rendel, vagy eszik olyat, amit akar olyankor, amikor nem otthon kajál.

De, ha ebből vita vagy sértődés van, az baj.

2021. júl. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
21%
Mit főzzek?
2021. júl. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Hát az, aki főz, mégis csak ő dönti el, hogy mi legyen az ebéd. De amúgy szerintem az a jó, ha az aki főz, tekintettel van a párjára is. Vagyis most nem azt mondom, hogy pl. a feleségnek kötelessége azt főzni amit a férje akar. Nem, nem ezt mondom. Hanem szimplán bárki is főz, ha nem is minden nap, de azért kedveskedhet a párjának avval, hogy tekintettel van arra, hogy a párja jobban preferálja a több halat például. Szóval pl. egyik nap zöldséges kaja, máskor hal... szóval na, mindkettőjüknek kedvezzen, ne mindig csak az legyen a kaja, amit az egyik akar. Vagyis, ha lenne párom jelenleg, akkor tuti így csinálnám, hogyha nem is minden nap, de azért kedvezzen neki és nekem is az ebéd.
2021. júl. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
Én döntök a végén mert legtöbb esetben én vásárolok és főzök, de igyekszem összeegyeztetni a párommal is a menüt. Pláne mert én nem sűrűn eszem húst. Ha nagyon nem tudunk megegyezni akkor főzök kétfélét... 😊
2021. júl. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Minden nap kikérem a családom véleményét/ 3-an vagyunk/ a következő napi menüről. Mivel elég válogatósak, ezért gyakran két-három félét is főzök.
2021. júl. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
Normális párkapcsolatban ebédről és minden másról is közösen döntenek.
2021. júl. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk én kizárólag növényi étrenden vagyok, a párom meg mindenevő.

Én főzök - mert ez az egyik hobbim -, először megkérdezem, mit szeretne éppen aznap, azután úgy alakítom a napi menüt, hogy mindkettőnknek legyen ehető, csak egy-egy részt én nem eszem a mindenevő ételekböl, a párom meg mindenből tud enni.

De sokszor nincs ötlete, vagy egyszerűen azt eszi, ami az étrendembe passzol.

Összevitatkozni nem szoktunk, sok éve működik a rendszer.

2021. júl. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
21%

Egy normális kapcsolatban ez nem vita tárgya! Ha mondjuk az a helyzet, hogy az egyik szereti a húst is, a másik meg kizárólag növényevő, akkor számomra csak az a megoldás létezne, hogy ő főz magára meg én is. Bár, az elég hülyén jön ki, ha együtt élnek, mégis külön főznek saját magukra...

Hát igen... Egy vegánnal nem is jönnék össze, mert kihullana a maradék hajam is a hülyeségeitöl...🙄

A leges legegyszerűbb megoldás, ha egyedül élsz, maximum laza kapcsolatod van, és csak néha alszik ott a csaj.

Akkor nem pofizik bele senki, mit eszel, és annyi húst eszel, amennyit akarsz!

Nekem ez a filozófiám, és tartom is magam ehhez!😀

2021. júl. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!