Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kaptam őzcombot. Hogy ne...

Kaptam őzcombot. Hogy ne romoljon meg bepácoltam (bors, mustár, olaj) száraz pácba. De még nem tudom, mi legyen belőle, hogyan készítsem el. Ötletek?

Figyelt kérdés
Ugy hallottam, hogy így akár 2-3napig is eláll és érlelődik.
2010. aug. 29. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
szegény őz:'( az a kedvenc állatom :(:'( bocsánat
2010. aug. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én felraknám kimosott savanyúkáposzta-ágyra, majd 1 órás fóliával letakart tepsis sütés után megfordítanám ,majd 1 lityi tejföllel borítva fólia nélkül is sütném 1 órát!
2010. aug. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekünk is van itthon. Ha már rátetted ezt a pácot, akkor adja magát, hogy sütni kell.Sütés előtt sózd be közvetlenül, mert megkeményedik.Először fólia alatt, majd kicsit anélkül is süsd.Az a baj, hogy nem tudni mennyi idős, multkor pörköltet főztünk, majd 6 órán át. Áfonya lekvárral,krumplihabbal enném.
2010. aug. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem szabad sózni, ugyogy nem is sóztam még meg. Csak simán süssem ki? Van valami praktika, hogy omlós legyen? Amúgy nem lehet nagyon öreg mert a másik feléből pörköltet csináltam és nagyon hamar kész lett 1,5-2 óra alatt. Áfonyalekvár és krumplihab? A krumplihab alatt a hercegnő burgonyát érted?
2010. aug. 30. 06:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Jó reggelt! Mi az őzet szalonnával meg szoktuk tüzdelni.A szalonnát kis pálcikákra vágjuk, könnyebb, ha fagyos. Lyukakat szúrunk a húsba, és abba dugdossuk a szalonnát, elég sűrűn, mert a hús száraz.Ugyanígy lehet fokhagymát is.Akár le is takarhatod szalonnával. Ha nem füstölt, akkor lehet sós szalonna is.Alufólia, sütő kb 170 fokra l-l,5 óra.Majd lehet szúrkálni, puha-e?Ha igen egy kicsit még átsütni, hogy sült íze legyen, ne főtt. Ezt pl.libánál a ropogós bőre miatt csináljuk. Én egyszerű krumpli pürére gondoltam, de amit Te irtál is jól hangzik.Jó étvágyat!
2010. aug. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!