Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudom-tudom,sokszor volt már,...

Tudom-tudom,sokszor volt már, de kíváncsi vagyok, hogy nálatok mi volt a vasárnapi ebéd?

Figyelt kérdés
Nálunk (sajnos) a szokásos: húsleves cérnametélttel, sertéspörkölt tarhonyával, desszert babapiskótás pudingos pohárkrém. Első kettő fogásra írtam a "sajnost", mert már unalmas. A család ezt kívánja. Vagy pörkölt, vagy sülthús, vagy rántott hús... Hátha írtok valami jó kis ételt, amit akár hétköznap is szívesen megfőznék.

2021. nov. 14. 14:10
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
100%
39-es - fusilli :) Kisöcsém legalábbis azt hívta rugós tésztának :D
2021. nov. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
89%

39 vagyok köszönöm szépen, úgy látom ez a fussilinek egy változata:

[link]

Itt meg az egyetlen fellelhető recept ilyenből:

[link]

Nagyon jól néz ki, tényleg kíváncsi vagyok hol lehet kapni!?


Válaszomat pedig még kiegészíteném, mert igaz nem ebéd volt, de abból készült tegnap is és ma is a reggeli: maradék libamájból grillezett melegszendvics szalámival sajttal.:P Ilyesmit el tudok képzelni pl.egy krémleveshez is.

2021. nov. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 A kérdező kommentje:

Hát "gyerekek", mindenkinek nagyon szépen köszönöm a sok-sok ötletet.

38.-nak különösen, hogy ennyi fáradságot vett, hogy mindezt ideírja.

Örülök, hogy másnak is hasznára válnak a különböző ételek.

Hálás vagyok, köszönöm szépen! :)

2021. nov. 15. 17:31
 44/56 A kérdező kommentje:
Ja, és azért is, hogy nem trollkodta senki szét a kérdésem.
2021. nov. 15. 17:33
 45/56 Béla211 ***** válasza:
100%
[link] Én ezt találtam a fusilli tésztával. Ki is fogom probálni holnap. 😆
2021. nov. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
100%
Párolt süllő.
2021. nov. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
100%

38-as vagyok, nagyon szívesen kedves kérdező, így legalább ahogy A 39-es írta nekem is meglesz digitalizálva és én is jó ötleteket olvastam :)

Köszönöm a kérdést :)

2021. nov. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
89%

Holnap karfiolgulyás (hús helyett karfiolrózsákat teszek bele)lesz, utána palacsinta.

Vasárnap curras zellerraguleves, utána betyárfalatok krumplikrokettel. A desszertet még nem döntöttük el, a család szavaz majd.

2021. nov. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 A kérdező kommentje:
48.: Pörköltalap (zsiradék, hagyma, őrölt paprika, plusz karfiolrózsák)? Hogy kell ezt elképzelni? Jól hangzik, de nekem kicsit "lájtos". Laktató? Teszel bele csipetkét, vagy valamilyen tésztabetétet?:)
2021. nov. 20. 15:40
 50/56 anonim ***** válasza:
89%

A 48-as vagyok: felénk a normál gulyásban is van sárgarépa, petrezselyemgyökér, zellergumó, krumpli, csipetke is - szóval így azért már nem annyira üres.

Kb ugyanannyira laktató, mint a hagyományos gulyás, utána tényleg csak valami tésztaféle kell, több semmi esetre sem.


Meg most vettem észre, a vasárnapi leves currys zellerraguleves akart lenni, nem láttam, hogy elírtam véletlen.

2021. nov. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!