Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit szoktatok csinálni a főtt...

Mit szoktatok csinálni a főtt húsból, amit kivesztek a húslevesből?

Figyelt kérdés
már nincs ötletem...a disznó-marha husit néha felcsikozom es hagymásan átsütöm,a csirkéből rántott husi lesz vagy csak simán sülthús.ti mihez kezdtek a husival.pl.most csirke van itthol.
2010. szept. 12. 15:20
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
91%

Én is pazarlásnak tartom a kutyának adni a leveshúst,vagy a levesben tálalni. Az sem jó ötlet,hogy csak csontból főzök levest. Az már nem húsleves,csak az utánzata.

A húst kicsontozom.

A disznót,marhát csíkokra vágom. Hagymás zsíron(nem olajon) átpárolom. Teszek közé vegyes zöldséget,azzal tovább párolom,megszórom kevés liszttel és felengedem házitejföllel vagy főzőtejszínnel. Főzök hozzá spagettit,vagy Penne tésztát és azzal tálalom.

Vagy megdarálom és fasírtot készítek belőle. Vagy főzelékkel adom. Vagy tepsibe teszek kevés zsírt,belesímitok tört krumplit, kis merőkanállal fészkeket csinálok bele, a fasírtokat beleteszem,rá egy kevés tejföl,de még jobb egy szeletke lapkasajt,és addig sütöm,amíg a sajt megolvad rajta. De lehet a gombócok tetejére egy-egy tojást ütni és úgy sütni meg.

Vagy: megdarálom,teszek hozzá áztatott zsemlét,vagy száraz fehérkenyeret. Néhány tojást,sót borsot,orgenót, 10-20 dk reszelt sajtot,összegyúrom,gombócot készítek belőle és kifőzöm.

Tört krumplival vagy valamilyen szósszal leöntve finom.

Vagy pörkölt alapot csinálok,átforralom benne a húst. Összevagdalom apróra(vagy ledarálom),palacsintába töltöm. A tetejére tejföl,és átsütöm a sütőben.

2010. szept. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim válasza:
74%
15:39-es válaszoló vagyok: Nem azt mondom, hogy felvet minket a pénz. Öten vagyunk a családban nővérem főiskolára jár nem olcsó a tandíj és a beiskoláztatás. De még is ha már kutyát vállaltunk akkor nem a legolcsóbb szarral fogjuk etetni csak azért mert most rosszabbul állunk mint mikor megvettük. A felelősséget addig vállaltuk amíg él a kutya. Amíg nekünk jut enni addig a kutyának is fog. És én meg inkább oda adom a kutyámnak az ételt és én meg nem eszek. Sajnálom de én ilyen vagyok. Ahogy más a gyerekének adja inkább oda az ételt én a kutyámnak. Megérdemli azt a kis husit néha napján szerintem.
2010. szept. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
38%
két kutyám van, de továbbra is pocsékolásnak tartom (nem mellesleg a puhára főtt hús, amiből szinte minden kifőtt nem való a kutyának, a kutyának rendes, normális összetételű minőségi tápra van szüksége, nem fűszerezett levesből kivett agyonfőtt húsra) ... nem mellesleg próbálnál 10ezer/fő/hó összegből főzni, akkor nem a kutyát etetnéd a leveshússal
2010. szept. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Én változó összetételű, kínai kajálda által ihletett ételeket is szoktam belőle csinálni.

Olajon megpirítok zöldségeket, hagymát majd ráöntök valami fűszeres, szójaszószos öntetet, belerakom a husit és még egy kicsit sütöm. Ezután vagy főtt tésztát keverek bele (általában mezei spagettit:P), vagy rizzsel tálalom.

Az öntet általában valami ilyesmi, mint itt a tésztára öntött szósz plusz fűszerek ha olyan kedvem van: [link]

2010. szept. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
54%
oda adom a cicának meg a kutyámnak
2010. szept. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
89%
Én ledarálnám hagymával,fokhagymával, tennék bele sót,borsot,mustárt,kecsöpöt, darabokra vágott főtt tojást,vajat, ezzel összekeverném.Belecsavarnám alufóliába, mint egy nagy szaloncukor. Másnap hütőből kivéve fel lehet szeletelni ez finom pástétom. Piritós kenyérrel enném, paprika, paradicsom uborka,retek.
2010. szept. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha marhahús van akk főtt krumpli és kapor v fokhagymamártással esszük,ha csirekhús akk sütőben átsütjük a már megfőtt csirkét és rizzsel esszük=)
2010. szept. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
88%
Már megbocsássatok de miért pocsékolás megenni a levesben? Nem is hallottam még róla, hogy mások nem abban eszik.Azért húsleves hogy hússal egyem.Mellesleg nálunk is kap a kutya ami szintén nem pocsékolás hanem kutya etetés...
2010. szept. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
19%

22.10.-nek. Te valószínűleg nem minimál bérből élsz.

Régen sem tették bele a levesbe húst,legfeljebb a tyúk aprólékját. A húshoz vagy valamilyen szószt készítettek,vagy a marhát esetleg kenyérrel,de külön ették. A tyúkot pedig megsütötték,megtöltötték stb.

Leveshúst pedig soha nem adtak az állatoknak,mert az ételt megbecsülték.

Elég öreg vagyok,de én arról nem nagyon hallottam,hogy a leveshúst együtt kell enni a levessel. Ezt csak a gazdagok és a pazarlók tették meg.

2010. szept. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
mi csirkeszárnyból vagy pulykanyakból főzzük a húslevest. a csirkeszárnyról le szoktam szedni a husit magamnak, és belerakom a levesbe, de főleg apukám szereti leszopogatni a csontokat. nálunk erről szól a húsleves. húsból fő, olcsóból, de apu jóízűen nyammog rajta..
2010. szept. 13. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!