Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lángost sütöttem és tiszta...

Lángost sütöttem és tiszta kemény ehetetlen lett, az élesztő volt a hibás?

Figyelt kérdés
Utánna megnéztem az élesztő lejárt volt de minden más friss volt, ez lehet az oka vagy valamit rosszul csináltam? Fagyasztva volt az élesztő de aztmondták hogy attól semmi baja nemlesz

dec. 27. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Liszt? Kelési idő?
dec. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
300gramm liszt 1 óra kelesztés
dec. 27. 15:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tészta megkelt, akkor az élesztö jó volt. Mellesleg sok éve fagyasztom az élesztöt, mindig tökélesen müködik (és értelemszerüen a lejárati idönek nincs jelentösége).
dec. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát megvártam az 1 órát de nagyjából ugyanakkorának néztem, hozzáteszem nem vagyok egy profi még csak tanulgatom
dec. 27. 16:16
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy nem derül ki, mit és hogyan csináltál, milyen receptet használtál. Az élesztöt meg elöre fel kell futtatni kevés langyos vízben vagy tejben, akkor kiderül, hogy müködöképes-e. Ha fagyosan tetted a liszthez vagy esetleg forró vízben akartad felolvasztani, akkor nem csoda, ha nem kelt meg. Ha megkelt volna, egy óra alatt észrevehetöen megnö a tészta térfogata és sok buborék lesz benne.
dec. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha fagyasztva volt, akkor nem számít, hogy a csomagolás alapján lejárt. Azért volt kemény a lángos, mert nem kelt meg jól a tészta. Ez nem csak az élesztő hibája lehet, kezdőként simán előfordulhat, hogy valamelyik lépést nem jól csináltad. A kelttészta nem egy könnyű dolog, lehet kell egy kis gyakorlás, mire menni fog.

Ha leírod, hogy mit hogyan csináltál, tudunk segíteni, hogy mit kellett volna máshogy.

dec. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

[link]


Ez alapján csináltam ugyanúgy ahogy a leírás mutatja, még arra gondoltam hogy lehet rossz lángra állítottam be olyan lehetséges? (Alacsony láng)

dec. 27. 18:32
 8/9 A kérdező kommentje:
A tejet 800W on fél percig mikróztam enyhén langyos lett, de az élesztő benne (cukorral) nemnagyon futott fel csak nagyon kis habja lett szinte semmi
dec. 27. 18:33
 9/9 anonim ***** válasza:

Némi főtt burgonya nem árt még hozzá, puhitja.

Esetleg kevés volt a folyadék.Strandos lángos jóval lágyabb pl egy kenyértésztánál.

dec. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!