Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet ilyen feltételekkel...

Mit lehet ilyen feltételekkel főzni?

Figyelt kérdés

Holnapra kellene valami recept, ehhez kérek segítséget.

Ami nem lehet benne: állati eredetű élelmiszerek (hús, hal, tej-tejtermék, tojás), ezek helyett árult műtermékek, helyettesítők, szója, olajos magok, gomba és most még tészta sem.

Zöldségfélék gyakorlatilag bármik lehetnek, rizs, krumpli is, füszerek szintén nincsenek korlátozva.

Értelemszerüen "főétel", amit keresek, tehát nem desszert vagy hasonló mellékes valami. Lehet tartalmas leves, vagy saláta is, ami egy étkezésre elég.

Tudom, nem egyszerű, ezért is kérek segítséget. Viszont nem akarok arról értekezni, hogy miért van ez a megszorítás, akinek ezzel gondja van, az kérem, tartsa meg magának és ne írjon semmiféle kommentet. Köszi előre is.



#speciális recept
febr. 13. 20:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj ratatouillet-t, francia lecsót. Mutatós, nagyon finom, és megfelel a feltételeknek.

Én streetkitchen, Fördős Zé receptjét szoktam keszíteni, olaj nélkül.

febr. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Gesztenyekrémleves (olajon hsgyma, fokhsgyma, kis repa, kis zeller majd bele egy cukrozatlan gesztenyepure es leturmixolni, pont ma csinaltam es tejszin kellett volna a receotbe de nem tettem mert igy is finom volt. Mazsola lehet levesbetet)

Céklás édesburgonyás rizottó. Ha alkohol lehet akkor fehérborral. Nagyon apróra vágott cékla és édeskrumpli megfuttatni és azon a rizs piritani, fokozatosan felontve vizzel kevergetve. De lehet rizs helyett köles.

Hamburger: zoldsegekbol es hivelyesbol csinalhatsz huspogacsat, tele a net recepttel. Nemreg ettem etteremben olyan huspogacsat amiben csak reszelt cukkini volt, tojas meg liszt. Oszinten nem tudom hogy chia tojas, lenmag tojas vsgy rendes tojas nelkul ezt hogy lehet megoldani de biztos van a neten recept. A zsomle legyen jo minoseg vagy házi. Szószt kell kitalálni okosan, oszinten igy elsore nincs otletem es a tobbi zoldseg.


Amugy lehet valami fozelek zoldsegfasirttal. Kb bármilyen. A zoldsegfasirtba en mindenkep tennek ceklat mert szezonja van.

Vagy gyros tál falafellel.

Sült krumpli, rántott zöldségek (csicseriborsó liszttel és vízzel lehet nagyon jól rántani).

febr. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi, ezek kifejezetten jó ötletek, szuper aranyosak vagytok!
febr. 13. 21:04
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Brokkoli krémleves, vöröslencse dahl krumplilepénnyel (most meg is jött hozzá az étvágyam)
febr. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Karfiol steak + gabonaköret
febr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én valami rakott, rizses-zöldséges mókát sütnék sütőben.
febr. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%
Alloo curry, v bármilyen zöldség curry.
febr. 14. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Vagy egy egyszerű paprikás krumpli.
febr. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én tuti csinálnék (szoktam is gyakran) karalábé rizottót (nincs benne még rizs sem, a karalábé van úgy lereszelve, mintha rizs lenne), benne van a karalábé levele is, isteni.


Vagy még utoljára a sütőtök szezon legvégére egy sütőtök curry-t naan kenyérrel.


Vagy mungóbab dahl-t. A mungóbab helyettesíthető bármilyen hüvelyessel.


De bőven van még csicsóka is frissen, abból mondjuk egy krémlevest lehet csinálni, feltétnek meg pirított fűszeres dió mehetne rá. (vegán tepertő)


Ezek mind-mind vegán ételek, semmilyen állati eredetű nincs bennük.

febr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ó, még egy eszembe jutott, csupán vöröslencséből lehet fantasztikus "palacsintát" sütni! Egy videón láttam az instán, nem is hittem el, aztán kipróbáltam, tényleg csak a pár órára beáztatott lencse volt, amit leturmixoltam, csak sót kellett bele rakni. És így ahogy van, serpenyőben megsütni. Jóval tovább sül, mint a hagyományos palacsinta. És ebbe töltöttem grillezett zöldségeket, és leöntöttem sült paprikakrémmel, megszórtam bőven pirított tökmaggal, és tökmagolajjal. Mennyei!
febr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!