Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért van ekkora igény az...

Miért van ekkora igény az éttermekre?

Figyelt kérdés

Nem szoktam menni, mindig is drágállottam és sosem ízlettek azok az egyenízek. Ennek ellenére karácsonyra kaptunk a párommal egy 10 ezer forintos ajándékutalványt.


Tegnap elmentünk, mert hát valamikor fel kell használni, leültünk, kértünk is egy étlapot és valami hihetetlen árak voltak. Egy kétszemélyes tálat kértünk. Volt rajta 4 szelet hús, az egyik sajtos rántott hús volt, nem volt ízletes vagy ropogós, meg volt sült hús. Vegeta kupac volt az egész. Nem is krumplit adtak, hanem ilyen gyorsfagyasztott száraz krumplinak nevezett műanyagot. A rizs is legalább több napos lehetett. Mindez 10 ezerért… Már szenteste napján erősen fontolgattam, hogy vissza lehet-e váltani pénzre, mert nem szeretem az éttermeket, de nem akartam bunkó lenni meg variálni sem szeretek. Így is -1700 forinttal távoztunk, mert ugye üdítőt is kértünk…


Én csak csodálom, hogy mindig nagy a nyüzsgés az éttermekben, kifőzdékben. Hogy az emberek szívesen állják az ott dolgozók bérét és megelégednek a silány minőséggel.


Nekem nincs ismerősöm aki étterembe járkál, hogy ezt megérdeklődjem, úgyhogy gondoltam ide írom ki, hátha tud valaki érdemben válaszolni, hogy mi a jó benne.


febr. 15. 15:43
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
66%

"Senki sem azért jár étterembe, hogy az otthon megszokott egyszerű ételeket egye."


DE, SAJNOS sok ostoba ember - mint a kérdezö is - azért megy!

Nem fogják fel, hogy az étterem nem erre való, hanem hogy valami érdekesebbet, különlegesebbet egyen az ember.

febr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
68%

"Nem fogják fel, hogy az étterem nem erre való, hanem hogy valami érdekesebbet, különlegesebbet egyen az ember."

Nem igaz, az étterem nem erre való. Nyílván nagy a mítosz az éttermek körül, mert sok ember soha életében nem járt még, vagy csak sokévente egyszer ünnepnapokon, mert nem engedheti meg magának.

Ettől függetlenül az étterem egy dologra való: hogy ott egyen az ember, és mindeközben kiszolgálják. Ha különlegesre vágyik, akkor azt, ha csak egy rántotthúsra, akkor azt. Egyiknek sincs kisebb létjogosultsága.

febr. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
89%
Az étterembe járáson értetlenkedett a kérdező, arra reagáltam. Nyilván előfordulhat, hogy valaki egy étteremben pont mondjuk egy bécsi szeletet kíván meg, de aki étterembe jár rendszeresen, az nem azért teszi, hogy drágábban egye az otthon megszokott pik-pak elkészíthető ételeket, ezért senki sem fog kiöltözni, meg átvágni a fél városon, nem ezért járnak rendszeresen emberek étterembe.
febr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
94%
Én normális éttermekbe járok, ahol finom az étel. És nagyon szeretek járni.
febr. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Azért van rá igény, hogy ne kelljen főzni, hogy el lehessen menni valahova családdal, párral, barátokkal, csak beszélgetni vagy akár ünnepelni, hogy lehessen különlegeset enni, vagy egyszerűt olcsóbban, de sokat, ki mire vágyik, aztán azért is, mert valaki munkából étterembe jár ki menüzni, van aki üzleti megbeszélést tart éttermi kajálással egybekötve stb. Sok oka van az igényeknek.
febr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
92%
Milyen ember az, akivel még egy étterembe se lehet elmenni...?
febr. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
96%

"sosem ízlettek azok az egyenízek"

Lehet nem mindig ugyanabba a sarki kifőzdébe kellett volna menni.

Pont, hogy ahány étterem, annyi ízvilág, csak nem ilyen trágya helyre kellene menni, mint ahová ti mentetek.

Én egyébként nem szeretek étterembe járni, de csak és kizárólag azért, mert frusztrál a sok ember (agorafóbiás is vagyok, meg irtózok a tömegtől), és a frusztrált vagyok, nincs étvágyam. Pedig amúgy szívesen kipróbálnék sokfajta kaját, és azért hébe-hóba ráveszem magam így is.

Az, hogy drága-e, az értelemszerűen az ember fizetésén múlik, nem véletlen, hogy akik kis lábon élnek minimálbérből, azok ritkán járnak étterembe. De viszont nem mindenki ugyanakkora összegből gazdálkodik, szóval azon meglepődni, hogy van, aki nálatok jobban keres, elég furcsa.

febr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, Te debil vagy kicsit, ugye?
febr. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

Jártam már mindenféle étteremben, olcsó, drága, fővárosi, falusi, stb. Az ár-érték nem mindig arányos, ettem már elképesztően jókat párezer forintért és hihetetlenül unalmasat 10 ezer körül. Nincs igazából garancia, hogy mi lesz jó és mi nem, mégcsak a külső sem árul el sokat, mert lehet valami nagyon bénán kinéző hely is elképesztően jó étel szempontjából és fordítva is megesik.

Én általában olyat eszek, amit még nem ettem, vagy szimplán nincs kedvem otthon vacakolni az elkészítéssel. Nagyon ritka, hogy olyat választanék amit otthon is eszek, de persze erre is volt már példa.

Azt én mondjuk nem szeretem, hogyha azzal kompenzálják a magasabb árat hogy több van a tányéron, mert én nem vagyok nagy étkű és nem mindig van lehetőségem magammal vinni a maradékot. Ez nekem pazarlás és kidobott pénz.

febr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
Írd már ide, melyik volt ez a hely! Az utalvány kifejezetten oda szólt?
febr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!