Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Grill tarját, hogyan sózzam...

Grill tarját, hogyan sózzam hogy ne száradjon ki?

Figyelt kérdés

Grillezek egy ideje, és mindig saját fűszerezést használok. De a tárja sózását nehéz eltalálni.

Ha a páchoz teszem a sót, azt vettem észre, hogy. A sütéskor nagyon száraz, kemény lesz. (Ezt tudom, hogy azért mert a só elvonja a vizet a rostokbol)


Ha csak a sütés előtt sózom, a hús felszínét, akkor nincs ideje átjárni a húst és íztelen lesz, legalábbis nekem olyan jellegtelen só nélkül még a fűszerezesnek sincs olyan íze.


Probáltam már huspuhito pác sót. Azzal az a bajom, hogy annyira 'szetszedi' megbontja a rostokat, hogy a hús még meg se süt, de már szétesik.


Van valakinek valami tuti jó ötlete, hogy mit rontok el, praktika hogyan sózzam, hogy egy finom belül szaftos, kívül pirult tarját kapjak


ápr. 22. 07:54
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Én mindenképp a páchoz tenném a sót. Lehet hagyhatnád egy kicsivel vastagabbra a húst.
ápr. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Páchoz a huspuhito sót?
ápr. 22. 08:09
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Nem, a sima sót. Miket teszel még a páchoz?
ápr. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2-3 ek étolaj, fél fej hagyma, 1 gerezd fokhagyma, 1 kk örolt piros paprika, 1 kk mustár, leheletnyi orolt kömény
ápr. 22. 08:42
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
Beszoktam irdalni a húst és grill előtt kérget sütök rá.
ápr. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%
Max egy éjszakát pacolom és pácolás előtt sózom.Nem szokott szeláraz lenni de mondjuk ha nagyon zsíros azt a végét darálni szoktam már.
ápr. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!