Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyedül fogok lakni. Szerintet...

Egyedül fogok lakni. Szerintetek elég 20ezer forint kajára? Hogyan hozzam ki ennyiből? 22l

Figyelt kérdés
2012. máj. 11. 19:10
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Meg így nyáron elvagyok salátán,egy fej nem drága.ahogy látom a titka a folyamatos odafigyelés és impulzív vásárlás hanyagolása.
2012. máj. 12. 11:45
 22/36 anonim ***** válasza:

Így van! (Én a heti beosztó vagyok)

Mindig csak cetlivel menj vásárolni, hét közben kitalálom, hogy szombat-vasárnap miket főzök. Pénteken ahhoz bevásárolok, ami kell, de szigorúan csak azt veszed, amik a cetlin vannak. (persze ha van a fagyasztóban akciósan vásárolt valami, akkor a hétvégi bevásárlás elmarad). Így hét közben max. csak kenyeret, tejet, esetleg ha valamit elfelejtettem, vagy akarok valami olyasmit főzni, amihez nincs bevásárolva pl. tejföl, sajt, hasonlók.


Egy-két hónap alatt belejössz, és tudni fogod, hogy meddig nyújtózkodhatsz, mi az, ami még belefér a heti adagba. Ill. azt is tudni fogod, ha akciósat vásároltál, akkor annak a plusz-kiadásnak az árát nem kizárólag annak a hétnek a keret-összegéből kell kispórolnod, hiszen amit bespájzoltál, az valószínű, több hétre is elég lesz.


Egyébként alapszabály:

mindig legyen otthon: kenyér, zsír, krumpli, vöröshagyma, törtpaprika, só (=paprikás krumpli, sült krumpli), esetleg még liszt és tojás. Édesanyám szerint egy jó háztartásban ezek sohasem fogynak el, és ha ez megvan, akkor már éhen-halni nem lehet!

2012. máj. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Köszi!még az idénygyümölcsök fogyasztásán gondolkodtam,meg h télire érdemes-e lefagyasztani néhány kilót vagy marad a konzerv?
2012. máj. 12. 12:09
 24/36 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__konyhai-praktik..


http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__konyhai-praktik..


Elnézést kérek, amiért nem konkrét recepteket írok, de ennél a két kérdésnél elég jól összeszedték az olcsó receptek listáját, szerintem nagyon megérné átolvasnod. :) Mi ketten vagyunk a párommal, suli mellett dolgozunk, így tartjuk el magunkat, és én is ezekből szoktam ötleteket gyűjteni. :)

2012. máj. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Köszi!átolvastam.de ezekben nincs szó az utoljára felmerült kérdésemről,miszerint megéri-e fagyasztani a gyümiket
2012. máj. 12. 14:24
 26/36 anonim ***** válasza:

Óóó, bocsi, tényleg, az a kérdés elkerülte a figyelmemet... Szerintem a gyümölcsfagyasztás részben Tőled függ... a legtöbb gyümölcsöt le lehet fagyasztani. Én pl. a kiolvasztott epret, málnát nem szeretem, legfeljebb leturmixolva, mert "összeesik", de anyum azt is csak simán cukrozva eszi. :) A meggyel, egressel meg semmi problémám...

Szóval, ha Te nem vagy olyan finnyás, mint én, akkor bátran fagyaszd le az idénygyümölcsöket, nagyon fogsz neki örülni télen. :) Annyit javasolnék, hogy egy nylonnal letakard tálcán terítsd szét a friss gyümölcsöt, tedd fagyasztóba, és mikor már keményre fagytak a szemek, akkor öntsd zacskóba, és tedd vissza a mélyhűtőbe. Így nem egy nagy massza lesz a gyümölcsökből.

2012. máj. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Személy szerint a fagyasztott gyümölcsnek nem vagyok híve, mert mire kienged, akkorra (szerintem) az egészből semmi sem marad, csak a löttyedt akármi + a lé. Persze lehet, hogy nem jól csinálom.


Az biztos, hogy évek óta a fagyasztómat telepakolom (nyáron, ahogy érnek, sorban egymás után) zöldségfélékkel, és egész télen azokból tudok főzni.

Most hétvégén kizabálom belőle az előző évben elrakott zöldbabot, karalábot, leolvasztom a fagyót, mert itt az új zöldborsó, igaz, hogy még egy kicsit drága, de a hűtő álljon készen.


Kezdem ahogy érnek: zöldborsó, karaláb, (=felszelve, mint a szalmakrumpli) karfiol, tök, (reszelve) zöldbab, zöldpaprika (karikára szelve) sárgarépa+gyökér (karikára és húslevesnek). Ezekből havonta nem kell több, mint 1000-1200 Ft-ot elkölteni (=a téli fűtés-számla tizede), és így el vagyok látva télire.

Persze lehet mellé rakni gyümit is, mondjuk én azt télen inkább veszek narancsot, greafruitot, banánt, stb.

2012. máj. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy sok a kérdésem,de a grapefruit cukor nélkül nem ehetetlen?
2012. máj. 12. 14:49
 29/36 anonim ***** válasza:

sajtos tejfölös tészta

piritós kenyér

grízes tészta

sült virsli sültkrumplival

krumplifőzelék sült virslivel

2012. máj. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

A grapefruit-tól én is idegenkedtem. Ma már (ha el nem felejtem) reggelente pár girizdet elrágok belőle, segíti az anyagcserét és vizelet-hajtó.

Egyébként ne a citromsárgát, hanem a narancs-sárgát vedd, az finomabb!!!

2012. máj. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!