Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyedül fogok lakni. Szerintet...

Egyedül fogok lakni. Szerintetek elég 20ezer forint kajára? Hogyan hozzam ki ennyiből? 22l

Figyelt kérdés
2012. máj. 11. 19:10
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
Igen, cukor nélkül is ehető.
2012. máj. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
Köszi:-D
2012. máj. 12. 15:40
 33/36 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon sok okosságot írtak már.

Szerintem a spórolásnak van még egy nagyon fontos titka. Minél kevesebbszer menjél boltba.

Írták már, hogy osztd szét a pénzt hetekre. Egy hétre még meg is lehet tervezni, hogy mit eszel a következő héten. A hozzávalókat megveszed pl hétvégén, és egész héten nem kell boltba menned. Bár nem tudom mekkora fagyasztód lesz, de egy hétre való húst lefagyasztasz, szétosztva egy-egy főzésre, a kenyeret is le lehet fagyasztani, felszeletelve, és csak annyit veszel ki amennyit épp megeszel. Próbáld ki egy szelettel. Fagyassz le egy szeletet neilonban, evés előtt kb. két órával vedd ki, hagyd kiolvadni a neilonban, teljesen friss lesz.

A főzéshez szükséges zöldségek, tejföl...szintén eláll egy hétig a hűtőben. Ha veszel gyümölcsöt, az is.

A tojás is, hideg kajának veszel pl. hét elejére felvágottat, két napot kibír a hűtőben, virslit szintén le lehet fagyasztani, még hét végén is előveheted regellire vagy vacsira. Vegyél pl. olcsóbb féle kolbászt, az nem romlik, tehát még a hét közepén, és vége felé is van reggelid, vacsid. Rántottát, tükörtojást is ehetsz reggelire vagy vacsira. Tehát a hidegkajád is megvan egész hétre változatosan úgy,hogy nem mész naponta, kétnaponta boltba, csak egy héten egyszer.

Hidd el, ha bemész a boltba, biztos meglátsz valamit a tervezetten felül, amiről úgy gondolod, hogy szükséged van rá.

Nekünk ez nagyon bevált.

2012. máj. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó.igen,általában így van,bemegyek és műzlivel feltankolok ha kell,ha nem:-D
2012. máj. 12. 17:52
 35/36 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy unni fogod, de én is éltem már nagyon kevésből, rizs, zöldség, krumpli, tea, alma, kenyér, margarin, tej, étolaj. A hús is belefér, ha tudod mi az olcsó és nem ehetetlen minőségű, muszáj valamilyen formában vitamint is bevinni, ezért ha a tejet nem szereted, marad a pezsgős vitamintabletta vagy hasonló.


A legfontosabb, hogy csak azt vedd meg, amit meg is fogsz enni, ezáltal minimalizálod a maradékot és felesleget, amit kidobnál. Jó, ha ismersz recepteket egyszerű hozzávalókból, rizshez pl. nagyon sok mindent lehet készíteni. Az sem igaz, hogy nem lehet mindennap rizset enni, én már 4 hónapja mindennap eszek (Kínában) :D

2013. júl. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:

igaz régi kérdés, de szeretnék válaszolni.

Mi a párommal 30.000ft-t költünk havonta kajára. És eszünk húst és sok minden belefér. Igaz én imádok főzni kreatív vagyok és nem eszünk sokat. Igyekszem úgy fozni hogy sok leves legyen csirke farhátat szoktunk venni 5kg-t a hentesnél mindig van akciósan 350ft erről 5-6 alkalommal főzök levest és az összes hust ami rajta van leszedem arról pedig pörköltöt készítek, mellé rizs vagy tészta egykis zöld borsó és össze keverjük így még szaporább van hogy 3-4 napig esszük. Reggelizni nem mindig szoktunk én van hogy egy nap 1x eszem levest... és mindent le lehet fagyasztani bátran ajánlom. Minden hónapban egy napot rá szánok amikor bevásárolunk arra hogy megtervezem 30-31 napra a kaját mindig többet főzök így van ami kitart 3-4napig... Amikor bevásároltunk én minden ételhez elő készítem a hozzá valókat hagymát felvágom megy a fagyasztóba, húst is össze vágom vagy a husos csontnál le vágom a hust zöldségeket össze vágom előre és lefagyasztom. Ennek hála max 1 óra alatt mindent eltudok készíteni. Mivel nem vagyunk nagy igényű emberek és néha azért igyekszünk egészségesen enni könnyen ki lehet jönni! Pennyben az 1kg-s parizel 360ft nagyon finom felszeletelem itthon kiporciózom és szinte egész hónapra meg van a felvágott. Szintén a pennybe 1kg májkrémes 260ft...Kenyeret én sütöm magunknak zsemlét is én készítem sokkal olcsóbb sokkal jobb. + Ajánlom még az csórók konyhája nevű oldalt! Nagyon jó receptek vannak fent. Mi párommal 2 éve élünk így és volt olyan hónap amikor nagyon jó akciókat fogtunk ki és csak 20.000ft-t költöttünk... Rengeteget lehet spórolni barátaink havonta 60.000 forintokat dobálnak ki ételre rágcsákra, sose fogom megérteni pedig a házi chipsnél/csokinál finomabb nincs:)


Lehet hogy néhányan megköveztek/nem hiszitek el hogy mi így élünk de ha menni akarunk nyaralni költeni magunkra ezt csak így lehet


19/L

2018. dec. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!