Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok írni/linkelni bevált...

Tudnátok írni/linkelni bevált tökös recepteket?

Figyelt kérdés
Van itthon egy rakás tök, ültettünk a kertbe, de már nincs ötletünk, hogy mit is főzzünk belőle.
2012. júl. 18. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a baj a tökkel h nem sok íze van. Nekünk is van patiszonunk de nem jó csak rántva. Próbáltam pörinek, rakottasan, de semmi nem érzik belőle
2012. júl. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekünk ez a nagy, hosszúkás fehér tök van, ezt is szoktuk rántani, amikor még kisebb, meg ugye tökfőzeléket csinálunk, de már nagyon unjuk.

Egyik nap csináltam tócsnit, amibe reszeltem tököt is, de nem is lehetett érezni, hogy van benne.

Találtam neten receptet, a tököt hosszában félbevágják, kikaparják a magot és megtöltik fűszeres darálthússal, sajtos tejfölt tesznek a tetejére és megsütik, nem lehet rossz. Evett már ilyet valaki?

2012. júl. 18. 13:10
 3/4 doboszoli ***** válasza:

Egyik kedvenc nyári étkem a tök lecsó.

Szalonnát kisütök, pörcöt benne hagyva megfonnyasztok rajta némi szálasra vágott hagymát, majd rádobom a 2-3 centisre kockázott nagyon zsenge tököt.Fedő alatt párolom, sózom, borsozom, pici fokhagyma, majd mehet bele 2-3 húsos(csípős?)

zöldpaprika, kevés lehéjazott paradicsom.

Ha a levét sokallod, fedő nélkül el lehet főzni.

Ha a tök megpuhult,(de még felismerhető, nem massza!) csupán a rend kedvéért 3-4 elhabart tojás kerül bele, ami összefogja a szaftot.

Friss, foszlós kenyérrel, jéghideg kovászos uborkával, no meg némi rizlinggel társítva maga a mennyország.

Jó szívvel ajánlom kipróbálni.

2012. júl. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

- Ezt a töltött tököt szoktam csinálni, de előtte még karikára szelt sültkrumplit is készítek.

A zsírral, tejföllel kikent tepsibe először a kész sültkrumplit rakom bele, arra ültetem a töltött tököt, ismét tejföl + reszelt sajt, mehet a sütőbe összesülni.

Szépen lehet szelni, hidegen is ehető.


- Lehet még a tököt lecsó-alapba is kockázva belerakni, mielőtt a tojást ráütöd.


- Ha elkészíted úgy, mint a brassóit = has telik vele, egyszer meg lehet enni.


- Paprikás-lisztbe forgatva megsütöd, majd zöldpaprikával, paradicsommal, darált hússal összerakva, mint a rácpontyot is el tudod készíteni.

2012. júl. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!