Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha ugyanolyan kajákat eszek,...

Ha ugyanolyan kajákat eszek, mint eddig, csak kisebb adagokban és mellette futok naponta max. Minden másnap akkor is tudok fogyni a hasamról?

Figyelt kérdés
nagyon sokat olvastam ezen a fórumon már, de sajnos mégse találtam még meg a választ erre. tehát ugyanolyat eszek, mint eddig, csak mellette naponta max minden másnap futok (3-4km min.) csak több zöldséget és gyümölcsöt is eszek mellette. szóval így is tudok fogyni a hasamról? 14/F
2009. máj. 30. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Elvileg igen.


Nem kell futni, elég gyalogolni.


Heti 3x 60 perc megállás nélkül, min. 130-as pulzus. 150-es az már kardió.


Péksütit, pizzát, májkrémet, párizsit, egyéb szemetet hagyd el. Sok csirke, rizs, hal, párolt zöldség, rendes zöldség és saláta. Ennyi a titok.

2009. máj. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
kösz a választ :P (de ha valaki akar még írhat, őt is megnézem :D)
2009. máj. 30. 19:24
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem, csak a hasadról nem tudsz fogyni. Fogyni fogsz mindenhonnan, mert olyan, hogy csak egy területről fogyj nincs!


De az, hogy helyesen táplálkozol, mellette mozogsz is és nem egy kamudiétától várod a megváltást mindenképpen dicséretes! :)) Sok sikert!

2009. máj. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Az elso vàlaszolònak teljesen igaza van, ami az èteleket illeti, amùgy ha fogysz legeloszor a hasadon fogod èszrevenni!, ès a lènyeg tènyleg a sokkal kisebb adagokban rejlik! Hajrà!

Ja, ès jò dolog a futàs, mozgàs, csinàld, jò kondit ad, de az igazsàg az, hogy amìg beviszel naponta 3000 kalòriàt, addig egy fèlòràs futàssal alig 250-et ègetsz el. Ugyhogy a kulcs a kevesebb kalòria, ami egyenlo a sokkal kisebb èteladagokkal.

2009. máj. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
kösz mindenkinek aki eddig írt, megpróbálom megfogadni a tanácsokat. (amúgy még délután haverokkal bicaj,foci stb.) meg igyekszem betartani hogy ne egyek csak 1000 max 1200kcal-t egy nap. az gondolom elég hozzá.
2009. máj. 31. 20:58
 6/12 Krisz85 ***** válasza:

1000-1200 kcal tól futás mellett, biztosan izmot fogsz veszíteni, vagy a teljesítményed rovására megy, és még az anyagcseréd is lelassul, tehát a zsírvesztés, ha volt is, megáll.

Tudatosan építsd fel az étrendedet, számold a tápanyagokat, és így fogsz eredményre jutni, ha átlag hétköznapi kaját eszel, csak kevesebbet, az édeskevés sajnos. Sok sikert!

A hasadról pedig nem fogsz fogyni, ha fogyni fogsz akkor mindenhonnét megy le zsír, így a hasadról is, legelőbb utoljára onnét, ahol a legtöbb volt, hiszen az lesz kevésbé látványos. Nekem is a has volt. A végtagjaim már majdnem szálkásak ,de a hasamon fenekemen van még. De ez is már csak idő kérdése.


Sok sikert

2009. máj. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
értem és köszönöm a válaszokat(de még mindig irhattok nyugodtan ha akartok xd) , de sajnos az utolsó válaszoló egyik mondatát nemértem: ,,ha fogyni fogsz akkor mindenhonnét megy le zsír, így a hasadról is, legelőbb utoljára onnét, ahol a legtöbb volt, hiszen az lesz kevésbé látványos.'' ennek is a másik fele kicsit fura xd
2009. jún. 1. 14:40
 8/12 A kérdező kommentje:
és még 1 kérdés az utolsó hozzászólóhoz: 1000-1200kcal +futástól miért vesztek izmot? mennyit kéne ennem ahhoz és futni mellette, hogy zsírból veszítsek?
2009. jún. 1. 15:15
 9/12 anonim válasza:

Nem veszithetsz izmot, amig van zsir, amit leadhatsz. Nyugi.

(legelso vàlaszolò)

2009. jún. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Krisz85 ***** válasza:

Szia! Én voltnék az.


Elmagyarázom. TEgyük fel hogy van a tested, x mennyiségű testzsírral. Mivel a testeden nem egyenletes a zsíreloszlás, pl a hasadon több van, vastagabb a zsír, mint a combodon pl. vagy fordítva. Namármost, mint írtam egyenletesen megy le a zsír, ha zsírvesztés van. Tehát mindenhonnan egyenletesen fog lemenni, azonos arányban. Ebből az következik, hogy ahol most sok van, pl. a hasadon, ott később jelentkezik látványosan. Tehát pl csökken a zsírréteg vastagsága a hasfaladon, amikor már pl. lehet hogy a karodon szinte tökéletesen vékony a zsír. Ez később a zsírvesztés előrehaladtával módosul, hiszen a sok zsírt tartalmazó testrész úgymond beéri a többi testrészt, és azt is hasonlóan a többihez már kevesebb zsír fogja takarni.

Tehát pl. nekem is a hasamon van még, de a lábam és a karom pl szálkás. De pl a fél évvel ezelőtti állapothoz képest a hasamon drasztikusan csökkent a zsír, csakúgy mint a többi testrésztől.

Továbbá azért írtam hogy az 1000 1200 kcl tól izmot fogsz veszíteni, mert, ezt csak akkor tudod elkerülni, ha a fehérjebevitelt magasan tartod, 2 g /tskg/nap, vagy ha mellette súlyzós edzést is végzel. A súlyzós edzésnek is van izommegtartó hatása, ha úgy tetszik. Az átlag csak futni szokott. Ráadásul az sem mindegy, hogy kezdő-e az illető, vagy edzett. Sokan túl sokszor, túl sokat futnak, ami túledzettséghez is vezethet, így célszerű kevéssel kezdeni és úgy vinni fel. Sőt az elején célszerű 5 perc kocogás 5 perc futással indítani, és így nyomni heti 2-3 alkalommal 20 perceket, a többi nap pihenés, vagy heti 2x súlyzós edzés is mellette. Nomeg a diéta.


Remélem így már érthetőbb. Ha mégsem, írj.


A legelső válaszolót sajnos ki kell javítsam, nem leszek tőle szimpatikus, de muszáj. Ha jelentős testzsír % al rendelkezik valaki és alacsony a kalóriabevitel, túlzottan alacsony, és nem figyel a fentebb leírtakra, akkor méginkább fokozott, hogy izmot veszít. Az izomvesztés az anyagcsere lassulását eredményezi -> zsírvesztés leállása, zsírgyarapodás.

PL. aki koplal, az nem visz be elegendő kalóriát, a ch,fehérje, zsír arányt sem tartja be, így van az hogy valaki testsúly szerint fogy 1-15 kg ig terjedően, és aztán vissza is megy. Ennek nagy része az zsírréteg alól koplalással kipusztított izom, és víz.

2009. jún. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!