Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A legjobb ragu leves recept?

A legjobb ragu leves recept?

Figyelt kérdés
Maradt tegnapról 2 csirkemell csontom és szeretnék belőle valami isteni ragu levest csinálni. Tudom h ebből nehezebb, de muszáj megcsinálni a csontot. Ki hogyan készíti el?
2013. ápr. 30. 08:48
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

A "legjobb" ragulevesben hús is van nemcsak csont:)

Ezt is sokan sokféleképpen készítik, de sem és, sem más gondolom nem állítja a magáéról, hogy okvetlenül az a legjobb.

ahogy én készítem: csirkemellet/combot, vagy puha sertés lapockát vágok csíkokra. hagymát dinsztelek, és azon fehéredésig keverem a húst, majd hagyom saját levében párolódni. ha elfőtte, akkor kicsi vízzel pótolom. és rövid lével kezdem puhára főzni. ha megint elfőtte, akkor teszek bele szeletelt gombát, ezzel is párolom, végül sárgarépával, ha van zsenge karalábéval,és zöldborsóval

pakolom meg. felöntöm húslével, vagy vízzel ls készre főzöm. főzök bele egy kis csigatésztát vagy eperlevelet.

Másik változata, amikor tárkonyosan csinálom, akkor a végén egy tojás sárgáját elkeverek egy kis citromlével,kiveszek a levesből pár kanállal és hőkiegyenlítem. beleöntöm a levesbe és tárkonnyal, ha kell még cirtomlével ízesítem. így is nagyon finom.

só, bors, természetesen alapfűszer.

2013. ápr. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ugyanígy persze csontból is elkészítheted, de azért hússal sokkal gazdagabb lenne.
2013. ápr. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mint írtam is "Tudom h ebből nehezebb, de muszáj megcsinálni a csontot." de azért kössz.
2013. ápr. 30. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!