Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti mit főztök ma/ vagy aki...

Ti mit főztök ma/ vagy aki tudja az egész hetit, akkor a héten?

Figyelt kérdés

Kezdő háziasszony vagyok, és szeretnék ötleteket gyűjteni, hogy mit készítsek el. :-)


Köszönöm a válaszokat!


22/N


2013. júl. 29. 10:44
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
100%

Mi ilyenkor nyáron próbálunk minél inkább az idényzöldségekre alapozni.


Ma lecsó.

Holnapra be van pácolva kis csirkecomb, azt sütjük meg és párolt zöldség, krumplipüré lesz hozzá.

Tökfőzelék.

Valamilyen gyümölcsleves biztosan lesz a héten.

Töltött cukkini (van két hatalmas cukkinink)

Tervezek zöldséges lasagne-t.

Mézes-mustáros csirkemell.

Itthoni gyrostál. (magyarul sülthús sajátával, tzatzikivel)

Rakott padlizsán paradicsomos darálthúsos szósszal.

Töltött gombafejek.

2013. júl. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Én ma nem pepecselek, mert nagyon meleg van. Csirkecombokat befűszereztem (összekevertem sót, vegetát, borsot, oreganot, majorannát, fokhagymát) és jénai tálban betettem a sütőbe, ehhez csináltam salátát (jégsaláta, uborka, paradicsom, paprika, lila hagyma összevágva) valamint egy natur joghurtban elkevertem egy saláta öntet port.

Ez lesz a mai ebéd a 4 évesemnek és nekem.

2013. júl. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

gyümölcsleves, rántott tök, rakott karfiol, paradicsomleves, töltött paprika, görög saláta sült csirkehusival, kapros-túrós lepény, rántott gomba, zöldbabfőzelék, spenót tükörtojással, sárgadinnye-krémleves, stb.....

Leginkább olyanokból főzök, amiknek most van szezonja.

2013. júl. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát ilyen melegben könnyű kaját eszünk. Tegnap párolt zöldség volt, hallal, petrezselymes krumplival. Ma még nem tudom mi lesz a kaja. Nekem mondjuk könnyű dolgom van, ma kezdtem el egy diétát, így 2 hétig nem kell gondolkodnom hogy mit eszek. De pl egy hideg gyümi leves, esetleg egy csirkés saláta, valami könnyű. Ilyen melegben nincs is akkora étvágyunk.
2013. júl. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%

A heti menü összeállításakor mindig nézd meg, hogy milyen hozzávalók vannak otthon, így feleslegesen nem kell a boltban költekezned :)


Hétfő: cukkinit fogok rántani, tartármártással tálalom

Kedd: Friss saláta (uborka, paradicsom, jégsaláta) + valami zöldfűszeres husit serpenyőben sütök ki, természetesen olivaolajon

Szerda: zöldségleves és barackos pite


tovább még nem jutottam :) Egyébként ajánlom Stahl Judit receptjeit, kezdőként én nagy hasznát vettem, szinte tőle tanultam főzni :)

2013. júl. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
83%

A rántott dolgokat nem ajánlom ebben a melegben, mert pepecselős és irtózatos meleg lesz a forró olaj mellett.


Ami még eszembe jutott: padlizsánkrém, tonhalkrém, tojáskrém...ezek hidegen kis pirítóssal, paradicsommal nagyon jó kis vacsik tudnak lenni.


Mi is csomó salátát csinálunk ilyenkor...sima olivaolajasat vagy vmilyen joghurtos önteteset variálva a zöldségeket.


Ami nagyon finom és üdítő: főtt céklát lereszelni, mellé reszelt sárgarépa és alma. Iseteni finom és könnyű ebben a melegben. 1. voltam

2013. júl. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
100%

Hétfő: Túróstészta, hozzá apróra vágott sült szalonna, annak zsírjában pirított kenyér, az egészhez tejföl

Kedd:Rakott krumpli, hozzá tejföl

Szerda: Pizzát sütök

Csütörtök: Lecsó, nyár közepe van, relatíve olcsó a paprika, paradicsom

Péntek: Rántott hús, tört krumpli, fetasajtos saláta

Szombat: Hideg gyümölcsleves, aranygaluska, este lángost sütök,

Vasárnap:Leves marad szombatról, sült hús, rizs, hozzá valami mártás, este melegszenya.

2013. júl. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
88%
borsófőzelék rántott hússal
2013. júl. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
69%

Minden nap főzök

hétfő: Kormás csirke+ rizs+ nan kenyér

kedd: zacskóban sült vajas lauac+ rizs+ párolt vegyes zöldség+ fehérmártás

Szerda: Rakott bab

csütörtök: Tarhonyás csirke

Péntek: sült hal+krumplipüré+ savanyú

Hétvégét nem írok mert azt még nem tudom..

2013. júl. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Szilvalevest főztem tegnap, hogy mára jéghideg legyen.

Paprikás krumpli kolbásszal kiegészítve ebédre. Holnap lecsó. Állítólag hűvösebb lesz, így több kedvem lesz a tűzhely mellé állni. Lecsót többet, fagyasztom, és akkor a dög melegekben csak kiveszem, és félig kiolvadva megesszük.

2013. júl. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!