Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti mit főztök ma/ vagy aki...

Ti mit főztök ma/ vagy aki tudja az egész hetit, akkor a héten?

Figyelt kérdés

Kezdő háziasszony vagyok, és szeretnék ötleteket gyűjteni, hogy mit készítsek el. :-)


Köszönöm a válaszokat!


22/N


2013. júl. 29. 10:44
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen meleg van, akkor egy nap szoktam többet megfőzni....



Tegnap ünnepeltünk, nagyon sok grillhúst sütöttünk, maradt annyi, hogy 5 en megebédelünk belőle..


Lasagne volt nagy adag 2 napra, volt csirkepaprikás nokedlivel, főzelékek gyorsan készenvannak. Volt zöldbab, bab, és krumpli is (mindenki mást akart) fagyasztóba bekészített fasirttal.

Lecsós szelet, zöldséges palacsinta (cukkini, hagyma, répa, etrezselyem, "zsülienre" metélve, egy kevés csmell is...ez összesütve fűszerezve fokhagymával borssal sóval mustárral, majd a palacsintába töltve, tejföllel ettük)

Roston csirke is volt a közelmúltban petrezselymeskrumplival.


Volt brassói is.

2013. júl. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Kelkáposzta főzelék pörkölttel

Rántott cukkini rízzsel

Krumplistészta

Pardicsomos káposzta

Császármorzsa

Hétvégére húsleves, rántott hús-sajt-gomba rízzsel és krumplipürével.

2013. júl. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

ma még tegnapi maradék : Malac sült ubi saláta , steak burgonya

K: gyümölcs leves ,túró gombóc

Sz : Fasirt bórsó főzelék

Cs : paprikás lisztben sült kárász ,dévér ,kenyér savanyúság

P: grillezett sajt zöld saláta

Sz: vendégek jönnek : Harcsa paprikás ,nokedlivel túrós csuszával , ponty halászlé , deszert : dinnye sárga -görög, fött kukorica ,pogácsa fagyi ,krémes sütit még nem tudom csinálok e majd meglátom milyen meleg lesz.

V : maradékok ha marad ha nem marad semmi akkor még nem tudom

V: szerintem maradék

2013. júl. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
84%

11 es vagyok...

Tegnap saját kreáció volt ebédre....mert a grill az vacsi volt



Spagetti tészta


Hagyma apróra füstölt (házi) sonkán szalonnán sütve, nagyon apróra csmell mustárosan, tejfől+keményítővel szósszá sűrítve összeforgatva

Spagetti tésztával



Bors kakukkfű, petrezselyem fokhagyma , só/ételízesítő fűszerezéssel

2013. júl. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Ma rántott cukkini és rántott patisszon, ami tuti lesz még lecsó és pörkölt tarhonyával. 22L
2013. júl. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

H - Paradicsomleves-túrós gombóc

K - Gombaleves meg rántott karfiol rizzsel, tartár

SZ - gombalevesből még maradni fog, ehhez fogok valamilyen húst sütni, meg főzelék (gyereknek valami húsmentes feltét mert nem eszi meg a húst)

Cs - valamilyen tésztát fogok csinálni meg levest, valószínűleg gyümölcsleves lesz meg palacsinta

P - hal lesz krumplipürével a gyereknek meg valószínűleg lencsefasírt

Sz - V még nem tudom de csinálnék egy ilyen kaját:


[link]

csak a gyereknek külön kell süti hús nélkül...

Ez lenne szombaton vasárnapra meg majd kitalálok valamit...

2013. júl. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Lecsó ilyenkor nagyon jó, mert gyors, könnyű és nagyon olcsó is, két főre megvan kb. 500 forintból. (Én tojással készítem, hús nélkül, kb. 1 kiló paprikából.)


A tésztaételek egyszerűek, én azokkal kezdtem. Először használhatsz kész szószokat is, amihez csak friss zöldségeket adsz, később elég paradicsompürét venni és megízesíteni. Ez mindig finomabb, de én is fokozatosan haladtam, először csak alap szósz kis zöldséggel, aztán már a natúr szószt fűszereztem, most pedig friss paradicsomból készítem, friss zöldségekkel.

2013. júl. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Én ma krumplilaskát sütöttem, kapros tejföllel fogjuk enni.

A heti menüt még nem tudom, de biztosan csinálok salátákat, valami rakott zöldséget, vagy kint grillezek valamit. Ma este elmegyek vásárolni, majd csak jönnek az ötletek...

2013. júl. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát még nem tudom mi legyen...majd a párom is mond valamit.

Tervezek mára mustáros-hagymás tarját,de lehet a husi ki lesz grillezve vagy lacipecsenye lesz belőle..még nem tudom.

2013. júl. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
42%
Nekünk Pierre főz mert Garson szabadságra ment. A heti menü: hétfőn szarvasgomba lesz, kedden talán csiga lesz, szerda spagetti bologense, cstök homár, pénteken paéla, szombaton minestrone és töltött hús, vasárnap pedig töltött fácán nyárson
2013. júl. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!