Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok néhány olcsó, de...

Írnátok néhány olcsó, de egészségesebb ételt?

Figyelt kérdés
Többnyire az olcsó lisztes, krumplis,tésztás ételeket esszük.Leves minden nap kerül az asztalra, de ez nem elég.Kevés pénzből kell kihoznom 2 felnőtt, és 2 gyermek étkeztetését, de muszáj valahogy belecsempésznem a mindennapokba néhány egészségesebb ebédet is.
2013. okt. 9. 14:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Miért kellett lepontozni ?? Amikor segítséget nyújtok ???
2013. okt. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
28%
Talán azért mert a kérdező egészséges ételekre volt kíváncsi, te pedig felsoroltál egy halom hízlaló és tápanyagszegény szennyet. Mi értelme a segítségnyújtásnak ha valójában csak rosszat teszel vele?!
2013. okt. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
45%

Utolsó, neked nincs jogod ítélkezni, főleg kioktatni a jó szándékú válaszolót...

A mérlegelés, a döntés joga a kérdezőé !

a kérdezőnek: mindent lehet enni-inni, de csak mértékkel. akár hurkát, kolbászt... csak példa, de mindent mértékkel.

a repertoárodba pedig -

hogy Téged idézzelek - nyugodtan be lehet "csempészni" zöldségféléket is.

Szinte minden zöldséget lehet pörköltalapon főzni,

párolni, rántani, besamellel leöntve, sajttal megszórva sütni.a tojásos ételek is nagyszerűek, a tojáspörkölttől a salátáig.

halat is be lehet iktatni, sőt nagyon célszerű heti egyszer legalább fogyasztani.

Nem kell dietetikusnak lenni ahhoz, hogy egészségesen, finom étkekkel lakassuk jól a családot.

2013. okt. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
40%
Eddig amit ettek sem volt annyira egészséges,és nem hiszem hogy te is mindig csak egészségesen étkezel !Amúgymeg nem mind volt egészségtelen amiket felsoroltam ... Neked valóban nincs jogod kioktatni,én csak írtam az olcsó recepteket,amiből talán változatosan tudnak ebédelni,ami nem mindegy ! Ha neked kevés pénzed van éppen,akkor mit választassz , jajj nem eszem semmit,mert amit ehetnék az egészségtelen ??? Úúúristen.... Vigyázz az életben,mert a levegő sem egészséges ! Kérdező,remélem azért a jó pár ötletemmel tudtam segíteni neked,mert a válaszom neked szólt,nem másnak !
2013. okt. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
22%

"Ha neked kevés pénzed van éppen,akkor mit választassz , jajj nem eszem semmit,mert amit ehetnék az egészségtelen ???"


Rajtad kívül 12 válaszadó valahogy képes volt értelmezni a kérdést, és olcsó DE EGÉSZSÉGES ételeket írni.

2013. okt. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
40%
Jóó,befejeztem a veszekedést...Ezen az oldalon nagyon sok kötekedős ember van már... Nincs kedvem veszekedni feljárni ide. Légy boldog,hogy te "tökéletes "vagy.... Engem a jószándék vezérelt csak
2013. okt. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért törölték a válaszomat, a főzelék akkor sem túl egészséges, az alacsony hőfokon párolt zöldség sokkal inkább az.
2013. okt. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Utolsó: ha nem főzöd szét 1 órán át, akkor semmi egészségtelen nincs benne. Természetes, hogy a párolt zöldség egészségesebb, hiszen kevesebb vitamin vész el a párolás folyamán mint a főzés folyamán.
2013. okt. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanerre utaltam abban a válaszomban, amit töröltek, hogy ha szétfőzzük (márpedig a "klasszikus magyar főzelékben" szétfőzzük), akkor elvész a vitamin tartalom nagyobb része.
2013. okt. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, talán megszólalhatnál Te is, mert itt elég vérremenő vita alakult ki, aminek persze semmi értelme...

Csak mennek a lepontozgatások, mert mindenki foggal körömmel védi a saját-vélt- igazát.

Talán több tiszteletet kellene tanúsítani egymás iránt.

Úgy gondolom emberek vagyunk, és nem farkasok...

2013. okt. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!