Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha valami krach folytán...

Ha valami krach folytán elfogyna a pénzetek? Mennyi étel van otthon a a kamrába, fagyasztóba meddig húznátok ki?

Figyelt kérdés
2013. nov. 25. 12:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért a fagyasztóban van elég tartalék, hogy jópár napig kihúzzuk. Meg kb 15 csomag zacskós leves, pár konzerv, stb.
2013. nov. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
sajnos minden nap ezen agyalok, hogy meddig húzom még. félretett pénzem nem volt, a kutyámat meg kellett műteni, így oda lett a pénz. már egy hete használom azt ami van itthon, még két napra való kaját tudok csinálni, fizu viszont csak hétfőn lesz :(
2013. nov. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi eddig úgy vásároltunk hogy mindennap boltba jártunk.Most nemrég bevezettem,hogy egy hétre felírom miket főzök,és ahhoz vásárolunk be . Én mindenből szeretem,ha több van itthon... Pl.tojásból is a nagyobb kiszerelést veszem,páromnak mondom,vegyünk lisztből is egy kartonnal,rizsből is többet veszünk... Tej is mindig van több liter itthon. Ilyen alapdolgok megvannak....
2013. nov. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon neccesen két hétig kibírnánk. Tészta, dió, mák, lencse, tejföl, halkonzerv, fagyasztott comb, fagyasztott csirkemáj, kolbász, krumpli, hagyma, répa, zöldség van itthon. Milyen furi, nem is gondolkoztam még ezen:)
2013. nov. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy hónapig biztos, ügyes beosztással. Minden alapanyagból olyan ételt kell késziteni, hogy a legkiadósabb legyen. Sok levest kéne főzni. Bele rizst, krumplit stb. Vannak konzerveim is a hütő tartalmán kivül. Biztos minimum egy hónap.
2013. nov. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Sosem számoltam ki, de szerintem nagyon, nagyon sok hétig meglennénk, bár a friss zöldség hiánya kicsit fura lenne a vége felé.

Van itthon még fél zsák krumpli, jópár kiló hagyma és alma, alapzöldségekkel félig tele a nagy hűtő, mint mindig, azonkívül olajos magból van olyan... 30 kiló? Inkább több, sok töretlen diók van. 1 kg 6000 kalória, 3 napnyi kalóriamennyiség nekem (a kalóriabevitelem fele amúgyis belőlük származik, hosszútávon sem gond, ha sokat eszem belőlük).

Van jópár kiló száraz hüvelyes, jópár kiló rizs és köles, 2 kiló aszalt gyümölcs és tizenpár kiló gyümölcspép a fagyasztóban, számtalan lekvár és befőtt a szekrények tetején.

Most épp 21 tojásunk van, de azt kapnánk a szomszédtól úgy is, hogy később fizetünk. De hetekig elvagyok tojás nélkül, ha muszáj, mert épp nem tojnak a tyúkok.


Hónapokig tuti nem halnék éhen (még zsírtartalékaim is vannak, a testem pedig szeret stagnálni, nem fogynám le hamar, de miért is tenném, ha eszek?). Amikor elfogyna a zöldség, lenne csíráztatott magom, van párféle abból is, kedvencem a bíborhere. Friss, szó szerint élő és növekvő bio zöldség :P

Ja, van pár kiló méz és kakaókészletek, több kiló kókuszzsír (s más zsiradék is), úgyhogy rengeteget tudnék csokizni heteken, hónapokon át :) Olajos maggal pazar.

Teám is van hónapokra való mennyiségben, kávém is.

Mondom, a zöldségeim hiányoznának, egy idő után a testemnek is, de az almák és csírák miatt nem számítanék semmilyen egészségügyi problémára pár hónapon belül...

2013. nov. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 bumbi02 ***** válasza:
100%
Nem várt kiadások miatt elfogyott hónap felénél a pénzem, és 8 euróból élek azóta, de hálisten 3 kg rizs, két lefagyasztott csirke, egy lefagyasztott liba, 30kg krumpli és 10kg hagyma volt tartalékban, amivel jóval tovább is kihúznám mint 2 hét..: )
2013. nov. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

A fagyasztóban lévő húsokkal, zöldségekkel, a spájzban lévő alapdolgokkal, amit mások is általában tartanak otthon, ketten simán kihúznánk egy hónapig vásárlás nélkül.

Azt mondja a mondás " ha üres a kamra, bolond a gazda ".

Gyerekkoromban voltak nehéz évek, tudom mi az egyik napról a másikra élni.

Viszont azt is megtanultam, hogy gazdálkodj okosan...

2013. nov. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
1 hónapig biztos. Van kb 40 csomag tészta, liszt cukor, száraz élesztő, olaj 10 l.2 fagyasztóm van , az egyikben csak zöldségek a másikban van pizza, és hús. 5 en vagyunk.
2013. nov. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
En nem sokaig huznam ki,nem szeretek elore vasarolni. Azt eszem amit kivanok,es csak frissen. Nem konzervezek, fagyasztok vagy tartositok,mert egyszerubb elmenni venni,mint olvasztgatni. De ez csak az en velemenyem es tapasztalatom, mindenkinek mas valik be,eletmodtol fuggoen.
2013. nov. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!