Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha valami krach folytán...

Ha valami krach folytán elfogyna a pénzetek? Mennyi étel van otthon a a kamrába, fagyasztóba meddig húznátok ki?

Figyelt kérdés
2013. nov. 25. 12:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
nekem elfogyott...nem jól szamolták et a fizetésem.mivel hónapról hónpra élek,így nincs tartalékom, a kamrába max 3 napi kaja van, de lehet sokat mondok mert ugye kellenek fűszerek,zöldségek is :'( abban bízok hogy,kiutalják a fizum utólag,ha nem akkor éhenhalok. 25N
2013. nov. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Semennyi. :(
2013. nov. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindig van itthon tartós élelmiszer (liszt, cukor, tészta, rizs, krumpli, füstölt húsok, zöldségkonzervek) meg a fagyasztóban hús illetve zöldségféle, ha szükséges lenne ezzel egy hónapot ki lehetne húzni a négy tagú családnak.
2013. nov. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Most ugye fizu előtt vagyunk ( mi legalábbis) De ami most van itthon azért azt vehetjük átlagnak: van itthon 5 kg krumpli, 2 kg hagyma, 3-4 napra való felvágott, van bőven margarin, liszt, cukor, olaj, fűszerek, tej, tojás, tejföl, rizs, száraztészta,kávé, tea, ásványvíz,mustár, ketchup, majonéz, pirosarany, kevés alma, narancs, joghurt, élesztő.A fagyasztóban, hal, csirkehús, sertés hús, és csont,( mindenből csak egy-egy kis csomag) fagyasztott zöldség, 1 kenyér, Maradék töltött káposzta lefagyasztva.Négyőnknek ez a kb 2 hétig lenne elég.
2013. nov. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokáig. Mindig úgy vásárolok, hogy kitalálom, hogy mit főzök és arra vásárolok be.

Persze alap dolgok vannak itthon mindig, tojás, liszt, tészta, fűszerek, fagyasztott zöldség.

Csak friss dolgok nem, zöldség, gyümölcs, hús.

Szóval pár napig kihúznám, csak nem lenne olyan változatos a menü.

2013. nov. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
2-3 napig elég lenne! Mondjuk én nem is vagyok az a tipikus éhenhalástól félős típus, aki szeret előre betankolni! Nem is szeretem a fagyasztott kajákat, inkább megveszem frissen a hentesnél, ha kell minden nap! De ha elugranék Anyuhoz, ott szerintem kihúznám több, mint 1 hónapig!
2013. nov. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Jó 1 hónapig elég lenne szerintem. A fagyasztó televan hússal, zöldséggel, de van kb. 1 kiló sajt is benn van egy polcnyi száraz tészta és rizs, van 2-3 kiló rizs, cukor, van dara, stb. Van egy dupla tucat tojás (ez volt leárazva, a nagyja még megvan), 2-3 liter tartós tej és 1 liter normál, a hűtőben is van vagy fél kiló sajt, 2 csomag vaj, 1 kiló paradicsom, fél kiló gomba, emellett padlizsán, cukkini, saláta, felvágottak, natúr joghurtok, tejföl, tejszín (utóbbiból tartós is).


Kenyérből (toast) csak egy hétre elegendő van, de sütni is tudnék, mert élesztő és más hozzávalók vannak.


Vannak még konzervek és félkész kaják is (pizza pl.)


Mi szeretjük, ha tele van a hűtő, mert előre sosem tudjuk megtervezni mit eszünk. Így általában megvesszük azt, amire kb. mindig szükségünk van, maximum 1-2 csomag kidobásra kerül.

2013. nov. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm :

Azért kérdeztem mert a hétvégén 1 buliba ez téma volt : Megrökönyödtek rajtam mert azt mondtam ,hogy 20-25 napot simán kihúznánk :

Nagyon sok mindenböl ami száraz árú + 2-3 kg tartok itthon liszt ,tészták , burgonya ,rízs , lencse ,bab ,tojás tej ,is mindig van itthon pluszba : A fagyasztó pedig igaz ,hogy csak 4 rekesz ,de mindig majdnem 3 fak teli van : Zöldséggel hússal . Persze ezeket előre meg kell venni ,de mindig akciót nézek és akkor halmozok . Szeintük ez már a nem normális kategoria a halmozásra . Lehet ,hogy igazuk van : csak ezt nem mondtam ott senkinek sajnos nekünk volt 1 olyan évünk amikor nagyon nehéz volt megoldani ,hogy legyen étel minden nap. Azóta megtanultam ,hogy mindig kell ,hogy legyen tartalék étel :

2013. nov. 25. 13:10
 9/21 anonim ***** válasza:
Mi egy olyan 2-3 hétig biztosan kihúznánk. A mélyhűtő tele van vadhússal.
2013. nov. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Kérdező szerintem ha fel is használod ezeket a termékeket, akkor igazad van, hogy felhalmozod.


Pl. mi is akkor veszünk száraztermékeket, konzervet, elálló dolgokat, amikor le van árazva, de akkor sokat. Pedig pénzügyileg nem is kell aggódnunk, de így esik jól. Nagyon ritkán dobok ki valamit, és az sem ilyesmi, hanem ha teszem azt egy kiló paradicsomból megmarad 1-2 szem és már nem szép, azt. Vagy a felvágott utolsó darabjait a macskának adom, ha már nem szép. Stb.


Ha pazarolnál megérteném a megrökönyödésüket, de nekem logikusnak tűnik a rendszered.

2013. nov. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!