Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit tudnek Karacsonyra sutni-f...

Mit tudnek Karacsonyra sutni-fozni 15 hos kisfiu mellett?

Figyelt kérdés
Receptotleteket szeretnek kerni.
2009. dec. 18. 22:29
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Libasült, finom és nincs vele sok macera csak sokat kell sütni. hagymás tört krumplival meg dinsztelt vöröskáposztával.
2009. dec. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Húsleves, gombócos káposzta.
2009. dec. 19. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
76%
ezen töprengek én is,csak Nekem 4 hónapos a picúr. Én szerintem libát sütők,ahogy az első válaszoló írta,husi leves bizti lesz,mert a 7 éves lányom,azt rendelt. Mák tortát és linzert sütök,bejglit és pogit szerencsére kapok :)
2009. dec. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
bármit,mint mindenki más akinek van gyereke,az ilyentől rosszul vagyok gyerek mellett is lehet sütni,főzni takarítani!!!!
2009. dec. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

enyém is 15 hónapos :)

én kacsasültet csinálok, sztem krumplipürével, és hozok egy étteremből halászlevet :)

2009. dec. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Ilyet öt perc alatt össze lehet dobni.

Hozzávalók:

3 tojás

20 dkg cukor

1/4 liter tej

20 dkg darált mák (Cba-ban kapható Kalifa, 20dkg 215Ft)

20 dkg liszt

1 sütőpor

1 citrom héja


A tojásokat robotgéppel kikevertem a cukorral, hozzáadtam a mákot, a citromhéjat, majd felváltva adagoltam bele a sütőporos lisztet és a tejet. Egy kisebb sütőpapírral bélelt tepsibe öntöttem a tésztát, és a tetejére szórtam fél üveg magozott meggyet. (ezt nem muszáj ha nincs otthon)

Előmelegített sütőben, légkeverésen 150 fokon tűpróbáig sütöttem. (30 perc) (ha nagyon pirulna a teteje, akkor sütőpapírt kell tenni rá)

Tetejére lehet tenni később citrommázat.


Vacsira sajtos hús lesz. Előző este kiklopfolom, besózom.

Tarját bepanírozod rántott húsnak. Tepsibe beteszed. Sajtot-tejfölt-sót-borsot összekeversz, és ráöntöd. Mennyei lesz.Bármilyen krumpli, vagy zacskós rizs is megy hozzá. Meggy megy hozzá nagyon jól, vagy barackbefőtt.

Levesnek húsleves pulykanyakból, gyomorkímélősen. (csak fehér-sárgarépa-kis mokkáskanál pirospaprika, só-bors-3 tyúkhúsleveskocka) Mi nem szeretjük felfújós zöldségekkel, a baba miatt sem, meg a mi gyomrunk is gyenge. Viszont ez nagyon finom is. Lúdgége tésztát hozzá, attől lesz ünnepi.


19hós fiam mellett ez jól kivitelezhető, sok dologban tud segédkezni is. :-)


Én most kerek tortaformában sütöttem meg, de sütheted nagyobb tepsiben és akkor rombuszokra vágod.

2009. dec. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem meg lehet oldani a sütés-főzést gyerek mellett,az én lányom másfél éves és mindent csinálok mellette,addig volt nehéz amíg vezetgetni kellett,mert nem nagyon maradt meg 1helyben,de akkor meg keltem korán és megfőztem mire felébredt.De készíthetsz sült húst pl,előző este bepácolod,aztán meg csak be a sütőbe,töltött káposzta,kelsz előbb reggel összedobod,aztán hagy rotyogjon.A sütést pedig csináld akkor amikor alszik még reggel,vagy délben,esetleg este ha már elaludt,én is így szoktam sok mindent,volt hogy este 11-kor vasaltam,stb.,szóval nem lehetetlen.És apa nem játszik vele addig?
2009. dec. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

9.06-osnak pedig uzenem hogy nehogy mar tenyleg rosszul legyen az ilyenektol!!! Persze en is minden nap fozok, mosok es takaritok gyerek mellett, de nem minden nap sutok sutemenyeket es karacsonyi 3 napos fogasokat! De azert koszi! Tudod egy 15 honapos babat meg nem lehet elkuldeni jatszani vagy a szomszed nenihez, hogy en egesz nap a konyhaban sutkerezzek. Azert erdekelt nehany egyszeru de nagyszeru, nem idoigenyes recept.

2009. dec. 19. 19:20
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja es vendegeink is lesznek, a ferjem par munkatarsa. Amugy sem csinaltam volna akarmilyen eteleket, de igy foleg nem mindegy mivel kinalom oket.
2009. dec. 19. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!