Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Most kezdek kísérletezni a...

Most kezdek kísérletezni a konyhában, nagyon tapasztalatlan vagyok. Ha szeretnék csinálni zöldségekből, gyümölcsökből ivóleveket, azt gyümölcscentrivel tudom megtenni? Folyt. Lent:

Figyelt kérdés

Viszont én szeretném ha a pépes része nem veszne el a gyümölcsnek, abban is rengeteg értékes anyag van.

Tehát akkor valami más gépet kell vennem?


Ezen kívül még turmix gépre is szükségem van, ha különböző alapanyagokat jól össze akarok keverni?


És az aprítógép az megint más téma?


Kérlek segítsetek, szeretnék könnyebben boldogulni a konyhában.


2014. júl. 24. 08:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem hogyha a pépre is szükséged van, akkor csak dobáld be turmixgépbe és pürésítsd össze, majd öntsd ki pohárba és ihatod. :) Viszont hogyha egyszer mégsem kellene a pép, akkor meg csak átszűröd szitán vagy egy darab anyagon.


Szerintem hogyha nincsen turmixgéped és aprítógéped se, és venni akarsz, akkor csak aprítógéped vegyél, mert azzal mindent meg lehet csinálni, amit a turmixxal, viszont turmixban pl. diót aprítani vagy mákot darálni annyira nem tudsz.... annyi hogy az aprítónak nincs kiöntő csőre de annyi baj legyen.


Mondjuk nekünk ilyen Bosch van és szeretjük, éles a pengéje, és van hozzá habverő alkatrész is, tehát tojásfehérjéből habot és tejszínhabot semmi perc alatt felver.. :)

2014. júl. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ilyen Bosch [link]
2014. júl. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi!


Akkor elég vennem egy aprítógépet, és azzal mindent meg fogok tudni csinálni? :D

Bocsi, de tényleg nagyon tapasztalatlan vagyok.

2014. júl. 26. 13:30
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha te egy konyhagépet (az az s betüs késsel) veszel, akkor azzal majdnem mident meg tusz csinálni. A gyúrt tészátol, a palacsinta tésztán keresztül, a hagyma apritáson kersztül, banánteig mindent.

Meghámozod a banánt beledobod a gépbe felöntöd 0.3l tejjel ha akarsz teszel hozá valami édesset, a gép azt modja, hogy: zuuuuuuuuuuuum! te meg megiszod.

Ez a banán tej csak ugró deszka számodra, most jön a te fantáziád!

Csak a magokra ügyelj. A földieper meg a hasonló megy de az alma félék v. meggy nem megy magostól.

2014. júl. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen!



Mi a velemenyetek a philips standmixer 2096rol?

2014. júl. 27. 09:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Az a készülék is jó erre-arra, viszont ilyen gépekkel jobban jársz:

[link]

[link]

[link]

2014. júl. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Na most egy 14 éves fiú válaszol a kérdésedre:


Vegyél egy botmixer-habverő-aprító készletyen legyen: a turmix része legyen fémből, hogy forró dolog is be tudd rakni

Az aprítója legyen szélesebb, mit magasabb, és a kése legyen hosszú vékony kecses. Legyen Tető-ajj gumi/műanyag

2014. júl. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Na most egy 14 éves fiú válaszol neked:


Vegyél egy egy botmixer készletet aprítóval, habverővel

Elvárások: ne vegyél 1 vagy 2 gombosat! Legyen sebbességállító, es turbó gomb is(2 gomb, 1 forgó)

a turmix része legyen fémből, hogy forróba is bele tudd rakni.

Habverő: amokor a boltban megnézed, forogjon könnyedén, és 2 részből áljon.

Aprító: na most ugrik a majom a vizbe: van sima, és van olyan amihez van szeletelő betét is. A olcsóbb készletek sima aprítót tartalmaznak(csak egy "s" kés van benne) elvárások a késtől: legyen vékony, tál végéig érő, kecses.

Ha szeletelőset veszel: rexelő: nagy ,közepes, finom. Vastag, hullámos ,vekony szeletelő. Nagy betöltő nyílás, es közel legyen a tetejéhez,hogy tobb hely legyen a feldolgozott etelnek.

Habverő: 2 reszből áljon ,forogjon könnyedén. Legyen hozzá egy jó nagy pohár mérőskálával. Az aprítóhoz es a poharhoz legyen tető/ alj(rakok ki a sajátjaimról képet) Ha szeretnéd, akkor tárolódoboz ésvagy fali tartó. Márkásat vegyél, de ne tul olcson es ne tul dragan, mert mindíg lesz jobb. Minimum 600w, es jo ha fém a motorház. Csak ki ne feletsek valsmit... :)

Remélem ez a regény segít. Irj hogy mit vettél!

2014. júl. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!