Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jó ötlet lenne recept blogot...

Jó ötlet lenne recept blogot indítani?

Figyelt kérdés
Anyukámnak sok receptje van, amit egy füzete akar összeszedni és én titokban egy blogba össze akarom foglalni őket. Nem tudom jó ötlet-e, ezért kérem segítségeteket! Szerintetek?

2015. ápr. 18. 22:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem kezdetben fotózd le amit elkészítettél. akár fázisfotókkal is. töltsd fel a nosalty-ra.

ha jól megy, van kedved felpakolgatni, akkor érdemes elindítani a blogot és átteni oda a képeket/recepteket.

de egyetértek, az emberek olyan oldalról készítik el szívesen, ahol le van fotózva. így egyrészt biztosra megyek, hogy más is elkészítette már ezt a receptet. másrészt meg látom, hogy kell majd kinéznie.

meg na, csak az kelti fel az érdeklődést, ha látod hogy mit tudnál sütni.

és csak saját képek!! ha netről lopott az egyrészt látszik, másrészt meg illegális.

és kérdezd meg előbb anyukádat, hogy engedi -e hogy felrakd a receptjeit.

szerintem örülni fog neki, de lehet féltve őrzi őket, és nem engeedi majd meg..

2015. ápr. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
70%

Na, most adj hálát a magasságosnak, hogy nem én vagyok az anyád, mert ha az én saját fejlesztésű receptjeimet publikálnád a beleegyezésem nélkül, finoman kitekerném a nyakad. Szerzői jog b+: ha egyedi szellemi termékről van szó, akkor ugyanúgy jogsértő felhasználnod, mint a netről letöltött képeket.

Szóval, ha nem derült volna ki :) én mindenféleképp azt javaslom, hogy beszéld anyukáddal mit szeretnél, mielőtt bármilyen munkáját közzéteszel bárhol.


Ha beleegyezik, akkor mindenféleképp fényképpel együtt érdemes feltenni a recepteket. Méghozzá JÓ fényképpel, mert ha a szószos tésztád úgy néz ki, mint amit már egyszer megettek vagy a kókuszgolyód erős hasonlatosságot mutat a kecskeszarral garantálom neked, hogy a kutya se fogja elkészíteni.

Szerencsédre nagyon sok fotós oktatóanyag elérhető a neten és a gasztrobloggerek is szoktak az ételfotózásnak egy-egy bejegyzést szentelni. Nem kell profi felszerelés, szaktudás meg 2 LED lámpa csodákra képes.


Egyébként jól mondják a többiek nagy látogatottságú receptes oldalra való feltöltés + saját blog kombinációval érdemes próbálkozni. Mondjuk bonyolultabb kajákról fázisfotót töltesz fel blogra (a NoSalty, Mindmegette és társaik általában csak egy fotót engednek feltölteni) és máris vannak látogatóid. Ha olyanok a receptek, akkor vissza is térnek.

2015. ápr. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Képek nélkül szinte senki nem áll neki elkészíteni egy receptet.

Ez arra jó, ha magatoknak akarod megőrizni, de azt nem feltétlen blogba tenném, az kép nélkül nem az igazi.

2015. ápr. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! ;)

Szerintem hanyagolom ezt a blog dolgot, de a füzetet megcsinálom. Syastok!! :D

2015. ápr. 19. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!