Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti milyen ételt szoktatok...

Ti milyen ételt szoktatok csinálni magatoknak, ha tényleg szinte semmi sincs otthon?

Figyelt kérdés
Tippeket ötleteket várok. Alap cuccok azèrt vannak tegyük fel pl. liszt cukor só olaj stb. nálam meg szokott lenni néha maradék 1 db alma vagy fèl uborka. Szoktam néha ha nincs itthon semmi tejbegrízt csinálni meg lekváros kenyeret, zabkását. Ti mit csináltok?
2015. jún. 26. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Zsíroskenyeret uborkával.Az almát meg edd meg utánna,desszert gyanánt.
2015. jún. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja nekem nem most kell most nem vagyok éhes. Hanen ti mit szoktatok csinálni :) De azért köszi.
2015. jún. 26. 19:03
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Nálam még ezenkivül szokott lenni levespor (paradicsom) amihez csak melegviz kell. azt aztán fel szoktam "turbozni" mindenfélével. Hagyma, paőprika, paradicsom, piritott zsemlekocka, sült/fötthus maradék, párizsi, keménytojás, virsli, sajt, ..... szinte bármit bele lehet szorni és egy nagyon tartalmas levest (egytálételt?????) kapsz.
2015. jún. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Az uborkát meg lehet párolni zöldfűszerrel (gondolom fűszer azért van otthon), mellé pirítóst enni, vagy ha egy kis tej vagy tojás is van akkor sós lepénykéket vagy palacsintaszerűségeket is lehet mellé sütni.


Illetve almás palacsinta vagy gofri ha van tej, tojás (mondjuk az egyik is elég, csak nem lesz az igazi).

2015. jún. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

főtt tojás, tükörtojás

vagy ha tényleg semmi, akkor vegetaleves, ami víz+tészta+vegeta. a semminél jobb.

2015. jún. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk liszt, cukor, lekvár, tej, olaj, kakaó, tojás, krumpli, tészta, gríz, rizs, hagyma, fagyasztott virsli mindig van itthon.

Krumplis, vagy lekváros, vagy grízes tészta, tócsni, sült krumpli sült virslivel, tükörtojás, tejbegríz, tejberizs, rántotta, tojáskrém, ha van sajt melegszendvics, puding házilag, mikrós süti, ha van egy kis időm palacsinta, lángos, vagy fánk.

2015. jún. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Megnézem, hogy mi az ami VAN, és abból próbálok kreálni valamit.

Azokból, amit felsoroltál (ha van otthon tej is) akkor süthetsz bundás almát. Mondjuk nem túl laktató, mert gyorsan éhes leszel utána, de addig amíg elmész a boltig meg vissza, biztos kihúzod.

2015. jún. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

MINDIG van itthon több hónapnyi kalóriamennyiség... A legextrémebb, ami elő tud fordulni, az az, ha csak némi fagyasztott zöldség és csíráztatni való mag van itthon zöldség témakörben... Az durva, mert én szeretem, ha sokféle zöldség van, szükségem van rájuk. Néha kifogy valami más viszonylag fontos étel (pl. kakaó, kesu), de azért vigyázunk s akkor is marad még pár kiló rizs, pár kiló kókuszzsír, 10-15 kiló olajos mag, jó időkben min. 100 tojás, s ott vannak a befőttek és a fagyasztóban lapuló gyümölcsök. Mást nem is nagyon eszünk, csak ugye a zöldségeket. Zöldség nélkül nem tudok enni, max. édességet. Éhesen megtenném, de nem lelkesen. Nyáron pár ehető levél akad a kertben, plusz gyümölcs is.


Próbáljak meg a kérdésre válaszolni azért? Nos, leginkább rántottát vagy tükörtojást próbálnék enni zöldségekkel, illetve sült zöldséget, amennyiben van hozzávaló. Jó, ha éhezés az alternatíva, megenném a zabkását is, gyors és sok lesz belőle, elviselhető, ha felturbózza az ember (gyümölcs, kókusz, kakaó), de nem szeretem.

A hagymaleves is tipikusan semmi nincs otthon cucc. Vagy a sárgaborsófőzelék, szerintem még nekünk is vannak száraz hüvelyeseink, pedig mi évek óta szinte sosem eszünk olyat.


De leginkább megnézem, mi az a semmi, ami otthon van. Az ötletet ad. Így vakon nehéz, mert kinél mi az alap, nálunk pl. soha nincs normál liszt, tej, cukor vagy étolaj...

2015. jún. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tényleg attól függ, hogy nálad mi számít alap cuccnak.

Nálunk pl. mindig van:

- hagyma, fokhagyma

- lencse, sárgaborsó, bab (ezek jók, mert viszonylag olcsók és nagyon sokáig elállnak)

- rizs, tészta, bulgur (az utóbbi flancolásnak hangzik, de villámgyorsan kész van, ízletes, tápláló, sokszor kisegített már)

- sok-sok fűszer

Szóval ha más nem, lencsefőzelék, sárgaborsó főzelék, sárgaborsó leves, dahl (india, fűszeres, főzelék/leves jellegű cucc hüvelyesekből), lencsés rizs, lencsés bulgur, Spagetti aglio e olio (magyarul fokhagymás-olajos spagetti).

A pupusas nevű cucc is jó, mert szinte bármivel lehet töltetni.

Ha van otthon tojásod, akkor tojáskrém, tojásleves meg állítólag a tojáspörkölt és tojáscurry is finom.

2015. jún. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Omlett
2015. jún. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!