Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Receptötleteket és étel...

Receptötleteket és étel ötleteket kérnék tőletek,2,5 éves válogatós fiam részére? A többi lent.

Figyelt kérdés
Ne legyen közte híg tejtermék, finomított lisztből készült ételek, tea, gyümölcslé, sütemények, cukrok, fűszeres ételek, zsíros, panírozott ételek.

2016. márc. 3. 17:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%
Ez tök jó, akkor a gyereked az egészséges ételeket szereti, ajánlom a vegán recepteket, tele van vele a net. Abban nincs tejtermék, a cukrot is helyettesítik általában mással, fehér liszt helyett félbarna, a fűszerezés csak rajtad múlik.
2016. márc. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

2-es köszi az ötleteket.

Most beteg a fiam és a drnéni úgy gondolja, hogy ha ezt a diétát tudom nála alkalmazni egy ideig akkor hamarabb fog meggyógyulni. Szereti a gyümölcsöket, a felvágottak életében egyszer volt hajlandó megkóstolni.

Szeretnék minél több receptet begyűjteni, hogy tudjam változatosan kínálni.

Mi felnőttek is megunjuk egy idő után ugyanazt az ételt.

2016. márc. 3. 18:24
 3/20 anonim ***** válasza:
Nem írod le inkább, miket szeret? Hátha tudunk azokra a dolgokra új ötletet adni, egy-egy ételt vagy alapanyagot nagyon sokféleképpen lehet variálni :)
2016. márc. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Főzelékek rántás és tejföl nélkül, natúr csirkemell, zöld fűszerekkel. Piskóta zabliszttel.
2016. márc. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Amiket szeret: gyümölcsök, grízgaluska, nokedli, rizs, reggeli pelyhek, tésztás ételek (de most kilőve).

Amit elfogad: főtt répa, kukorica, krumpli, a húst ritkán (azt is inkább darálva).

Főleg az elkészített ételeket szereti.

Most ennyi jutott eszembe amit talán lehet.

2016. márc. 3. 18:51
 6/20 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os nem fosztom meg minden jó kajától. Van olyan dolog amiről ő dönti el, hogy nem kér belőle. Ez egy ideiglenes időszak lenne (remélem csak 2 hét).
2016. márc. 3. 18:59
 7/20 anonim ***** válasza:
51%
Jó vegán szakácskönyvek: Steiner Kristóf: Kristóf konyhája és Stöhr Gréta könyve, tőle a neten is találhatsz ötleteket.
2016. márc. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem az emésztőrendszerével van gond, hanem fülgyulladásából 3 hét után nem gyógyult meg. Ezért javasolja a drnéni, hogy próbáljam ezt tartani és két hét múlva kontroll. Nekem is fejtörést okoz, hogy mit tehetnék elé.
2016. márc. 3. 19:02
 9/20 A kérdező kommentje:

Gyerekkoromba nekem is sokat fájt a fülem, 6 évesen kivették a mandulám (utána nem volt gond).

Két hétig próbálom tartani magam a diétához. Utána ha jobb lesz ha nem ennyi volt.

2016. márc. 3. 19:43
 10/20 anonim ***** válasza:
56%

Nem értem, mi a baj az 5. hozzászóló javaslataival. Pl. a sárgaborsófőzelékbe élből nem kell semmi, se rántás, se tejföl, a zabos piskótát még nem próbáltam, de tervezem, rossz szerintem nem lehet (bár az életmódomba pont nehezen fér, de egy kicsi azért OK), ma sütöttem lenmagvas piskótát (szeretek kísérletezni, gondoltam, ha ez ehető, akkor a többi verzió csak jobb lehet. határozottan ehető, de persze nem a kedvenceim egyike, de szénhidrátszegény alapnak valami ízes dologgal jó lehet). A zabos tuti jobb, szerintem a rizslisztesnél is kellemesebb lesz, pedig az is kellemes.

Én nem vagyok csirkemellpárti, de az is jó étel tud lenni. Mégis mi ezekkel a baj? Pont olyanokat írt, amik a lista alapján megfelelnek.

A vegán irány sem rossz ötlet.

De valami zöldséges étel tojással gazdagítva is megpróbálható, a totál zsírkerülő irányt hanyagolnám, egy tojás egy csomó zöldséghez azért nem sok.

2016. márc. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!