Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki mit főz karácsonyra kicsi...

Ki mit főz karácsonyra kicsi gyerek mellett?

Figyelt kérdés

3 hós a kislányom, aki végigalussza az éjszakát, ennek viszont az a böjtje, hogy nappal csak keveseket alszik. Van dönthető etetőszékünk, de mégsem akarom hogy abban üljön, míg kész lesz a kaja, benn nem szeretem egyedül hagyni. Apja sajnos 6ig dolgozik, fél7 előtt nem ér haza, addigra meg azért illene elkészüljek a kajával...

szóval tippeket várok, hogy mi az, ami finom is, de hamar elkészül. Ki mit főz ilyenkor? Eddig a mamájánál voltunk mindig szenteste, ez az első, mikor külön ünnepelünk és csak másnap megyünk rokonlátogatóba... gondoltam malacsültre, lilakáposztával... de várom az ötleteket is, ki mit készít ilyen pici mellett?


2016. dec. 13. 23:40
1 2
 1/11 anonim válasza:
75%
Sult hust pl csak befuszerezed es berakod a sutobe zoldsegagyon pl, es ha kesz akkor kiveszed :D kokuszgolyo desszertnek, azt sutni sem kell.
2016. dec. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
80%

nekem ebből a szempontból szerencsém van mert en tudok tőlük sütni főzni,mert szerencsére elvannak.

esetleg egy nagy darab karaj befuszerezbe krumplival hagymával zöldségekkel. vagy csülök pékné módjára. vagy valami krémleves valami sajtszoszos hússal es valami körettel.

en ezeket csinálnám mert ezek egyszerű es nem kell végig a gaz fölött állni

2016. dec. 14. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Múltkor 3 hónapos volt a kisfiam, dettó, sokat aludt éjjel nappal meg alig. Ébren leggyakrabban kézben volt. Nem vittem túlzásba a főzést persze. Franciasalátát csináltam előző nap meg sütit este mikor leraktam aludni (7-kor már aludt) meg panníroztam karajt előre, még krumplit is vágtam fel püréhez, hogy annyival kevesebb legyen. Másnap ezeket gyorsan megfőztem/kisütöttem meg beraktam a sütőbe még húst és ennyi volt a menü, ez még a rövid fél órás alvásába is majdnem belefért. Most 15 hónapos, könnyebb talán, az apja is könnyebben leköti már de idén se tervezek 100 félét csinálni.


Korán alszik el a babád? Akkor szerintem jó előre elkészülni azzal, amivel csak lehet. (A kisfiam azóta sokkal később alszik el szóval idén ez nem fog nekünk menni.)

2016. dec. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
79%
Nekem egy honapos volt a babam tavaly karacsonykor azt csinaltuk amit amugyis csinaltunk volna eppen. Iden meg jo kis hazi kacsa lesz😍
2016. dec. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
84%

Husleves,rántott hus ilyesmik.

Miért ne lehetne egyedül hagyni a szobába? Meg nem tart egész nap a fözés,ellehez a székbe.

Nekem mindkettö 2,5hónapos volt/lesz karácsonykor és föztem/fözök. ( Egyik 4éves múlt,másik meg 2hós múlt).

2016. dec. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

4,5 hónapos lesz karácsonykor. Húslevest főzök, rántott hússal és rántott hallal.

Köret krumpli lesz. Sütit kapunk a nagyitól.

Mivel minden nap vagy minden másnap főzök így is, ezért nem okoz gondot. Próbálj mindent kora délelőttre időzíteni. Az enyém fél hétig alszik (este héttől). Rögtön kelés után reggeli. Utána peluscsere, én kávézom (most is). És mindjárt megyek gulyáslevest főzni. Azt tapasztalom, hogy reggel 10-ig sok mindent meg lehet csinálni mellettük. Vagy viszem nagynak a pihiszékben, nézi, mit csinálok. Utána vagy vissza a kiságyba vagy az Adamoba. Vagy szundít még egy kicsit, vagy játszik. Most pl. játszik a hintában. Úgyhogy megyek is a konyhába. És így lesz ez karácsonykor is. Nagy előnye, hogy reggel 10-ig kész vagyok a háztartással, utána tízóraizik, majd én is készülődök, és megyünk sétálni. Utána már miénk az egész nap.

2016. dec. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
4 hónapos mellett tavaly töltött káposzta, lazac, krumplipüré, meggyes-mákos kocka volt, de 24-én nem dolgozott a férjem, ő pesztrálta a picit.
2016. dec. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
88%

7 éves fiú és 4,5 hónapos lány mellett épp tegnap írtam össze, hogy mit fogok főzni-sütni.

Húsleves, vörösboros marhapörkölt, szezámmagos rántott csirkemell, egybe sült karaj, krumpli és zöldség körettel valamint töltött káposzta.

Sütik: gyümölcskenyér, kráter süti, 2-3 féle muffin, mini isler (a rengeteg csoki mikulás felhasználása miatt, egyébként csak linzer lenne :D ). Egyelőre ennyi, de menet közben mindig kitalálok még ezt-azt.

A nagy fiam szeret segíteni panírozni, sütni, a kicsi meg ha nem alszik, akkor kint lesz velünk a konyhába, majd szórakoztatjuk. :D

2016. dec. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

ejha, utolsó, megadód a módját, az már tuti :)


az ilyen sima rántott husi stb azt azért nem akarom, mert olyan van simán hétköznapokon is :) de a szezámos újítással nem is rossz ;) vagy valami egybesült husi krumplival, hagymával... ez is jól hangzik

2016. dec. 14. 09:44
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
3-as vagyok, én raktam sajtot a rántott húsba, olyat nem csinálok sűrűn.
2016. dec. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!