Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki mit szokott reggelizni? A...

Ki mit szokott reggelizni? A tojás-szalonna reggeli tényleg nem divat Magyarországon?

Figyelt kérdés

2017. febr. 4. 17:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
66%

En ezt csak azert mondtam mert en is irtam mar ki kerdest, hogy kinel mi lesz a heti menu es amikor kiirtam azreggelit enyemet le lettem oltva, hogy a tokfozelekhez hogy kepzelek rantott parizert enni meg, ha mar hus volt az etelben az nem jo holott azt se tudjak, hogy az ebeden kivul mi mit eszunk

En ma pl szalamis kenyeret reggeliztem paradicsommal ebedelni nem ebedelek mert este kinaizunk parommal mozi utan

De tegnap vorosborod gombaragu volt rizottoval holnap karajba toltott csulok lesz

2017. febr. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A reggelim attól függ, hogy mennyi időm van elkészíteni.

Rohanós reggeleken kenyeret vagy müzlit eszem.

Ha ráérősebb, tojást sütök vagy zabkását főzök.

Néha hétvégente szoktunk gofrit, bundás kenyeret csinálni.

2017. febr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem ment ki a "divatból", van ahol parasztreggelinek hívják, de nem a szó pejoratív értelmében.

Ma is szokás a hagymás-szalonnás/sonkás/kolbászos rántotta, vagy omlett, vagy csak sültszalonna, vagy a szokásos "ham end eggs". Szerintem mindenki reggelizzen és étkezzen úgy, ahogy neki jólesik.Sokfélék vagyunk ezen a kis bolygón, sokféle kultúrával, protokollal.

A lényeg, mindenki szokásának, ízlésének tiszteletben tartása,( jó is lenne, ha az életben is így lenne )...

2017. febr. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem értem, miért lettek lepontozva, nekem mindegyik hasznos volt, ment is a zöld kész.

2017. febr. 6. 22:08
 15/16 anonim ***** válasza:

Rendkívül nyitott vagyok, ami az étkezéseket illeti. Imádom a zabkását üresen, aszalt gyümölccsel, hagyományos tejjel vagy növényi tejjel. De rá kellett jöjjek, hogy nem reggelire. Rettenetesen felpuffadok, és nagyon hamar éhes leszek. Próbáltam már a smoothieval kezdeni a napot, attól még hamarabb éhes lettem, pedig azt is imádom mindenféle formában.

Amitől kiválóan indul a nap, az a tojás mindenféle formája. Főve, sütve, rántotta, omlett, spanyol tortillának elkészítve, mellé kevés húsos szalonnával, sok-sok zöldséggel/gyümölccsel, vagy éppen smoothieval.

És nemrég olvastam erre a tudományos magyarázatot Dr. Légrády Péter nagy tojáskönyvében. Nekem nagyon bevált az általa ismertetett étkezési mód. Tökéletes.

2017. febr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

De divat,

én parasztgyerek vagyok, sokat kajázok olyant!

2021. nov. 1. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!