Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehet tejbegrízt...

Hogyan lehet tejbegrízt csinálni egészségesen?

Figyelt kérdés
Van itthon zabpehely, zabkorpát nem találtunk egyik boltba se, van búzadara, de abba nagyon sok szénhidrát van.

2017. febr. 19. 16:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Reggel összedaráltam a zabpelyhet, és amikor bele öntöttem a tejbe nagyobb darabokba össze állt, és nem olyan lett, mint búzadarából.
2017. febr. 19. 16:59
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Ha nem grizt teszel bele, az nem tejbegriz lesz.
2017. febr. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor valami olyan ízű ételt, vagy olyan állagút.
2017. febr. 19. 17:03
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

Semmi nem olyan. Jó, próbálkozhatsz zabkorpával, az kicsit hasonló állagú, persze az se olyan.

Nekem se a tej, sem a gríz nem egészséges, inkább eszem rántottát. Ha kihagyod a lényeget, más ételt kapsz... Bár a tejet még helyettesítheted növényi tejjel.

2017. febr. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
34%

A zabban is ugyanannyi a szénhidrát, csak lassabban szívódik fel.


Maximum tk. tönkölydarából lehet olyan, de az sem hizlal kevésbé, csak lassabban szívódik fel.


Ne egyél tejbegrízt: sem a tej, sem a búzadara, sem a fehér cukor nem egészséges, sem nem szükséges a szervezetednek.

2017. febr. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
95%

Nekem a "tejbegríz" amiben sem tej sem gríz nincs de állagra ugyanaz : 40 g zabkorpa + 2 dl víz +édesítő vagy fehérjepor és a végén egy kis fahéj.

Számomra nincs jobb ennél!

Lehet egyébként ugyanúgy helyettesíteni zabbal is bár az már állagra sem lesz tejbegríz de az is nagyon finom.

Ha egészszemű zab akkor darált le ahogy csináltad és ne csak beáztasd hanem főzd kb 5 percig és tökéletes lesz :)

2017. febr. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!