Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért mállik szét a fagyasztot...

Miért mállik szét a fagyasztott halrudacska?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem, hogy mikor megsütőm olajban a halrudacskát sose marad ropogós, mindig szétmállik, lejön a panír róla. Mit tehetek ennek érdekében?

2018. ápr. 13. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Sok, forró olajban süsd, mert ha csak keveset teszel alá, akkor a haltól lehül, nem sül, hanem ázik az olajban. Ha elég sok és elég meleg az olaj, nem teszel bele egyszerre túl sok darabot, akkor a halrudak úsznak benne és szép ropogósra sülnek.
2018. ápr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Lehet pl azért, mert kiolvasztod sütés előtt. Vagy mert nem elég forró az olaj, mikor beleteszed. Vagy mert túl kevés olajban sütöd.
2018. ápr. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Nem elég forró az olaj, vagy túl sok halrudat raksz egyszerre az olajba és nagyon elhűti azt.

Forró olajban, egyszerre csak keveset kell sütni.

2018. ápr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Te szereted a hal rudit?XD Amúgy süsd sütöben kis olaj 1 tepsibe bele megy egy dobozzal és kész.
2018. ápr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Sütőben süsd meg, nem kell olaj meg semmi olyasmi alá. Elég a sütőpapír. Nem esik szét, ropogósra sül és nem utolsósorban nincs olajszag a lakásban.
2018. ápr. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Utolsónak igaza van, nem tudom, miért pontoztátok le. Sütőben sütve abszolút nem esik szét, én is úgy sütöm időtlen-idők óta. Kevés olajspray-vel lefújom és irány a sütő. Finom és még soha nem esett szét, ráadásul sokkal egészségesebb.
2018. ápr. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Nekem az Igloo meg a Frostburg sose esik szét, még a sparos is egyben marad, viszont vannak az olcsóbb gagyibb halak azok szétesnek.
2018. ápr. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen először én is azt hittem, hogy az olcsó minőség miatt lehet, de mikor kipróbáltam a drágább termékeket akkor is ez az eredmény volt. :) A sütőben sütést kipróbálom. Illetve lehetséges hogy nem elég forró az olaj. Van egy Orion márkájú villanysütőm mert a lakásbán nincs bevezetve gáz így ezt a minikonyhát használom. A sütőrésze nagyon jól müködik, de a főzőlap része olyan mint ha kicsit gyengébben lenne. :(
2018. ápr. 14. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!