Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Születésnapi ünnepi ebédhez...

Születésnapi ünnepi ebédhez milyen leveseket tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Húsleves kilőve, ugyanis ezelőtt két vagy három héttel is ez volt, szintén szülinapra. Valami jó, ízletes és viszonylag könnyen elkészíthető levest tudnátok ajánlani?

Köszönöm! 😊


2018. máj. 29. 09:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A kérdést olvasva én is egy jó hideg turmixolt gyümölcslevesre gondoltam és valamilyen krémlevesre.

De az első gondolat egy jó gyümileves volt. :)

2018. máj. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Pont most vasárnap ettem ünnepi ebéden Gazpacho-t, isteni finom volt, nagyon gusztán tálalva, kis égetett cserépedénykékben, tetején friss zöldfűszerekkel, paradicsom/uborka darabkákkal, olivával meglocsolva. Hihetetlen jól esett a nagy melegben, igaz a menühöz is illeszkedett.
2018. máj. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
76%

Nagy tévedés, a gyümölcslevest nem mindenki szereti. Mint ahogyan én sem, max desszertnek. A krémlevest sem szeretem egyáltalán.

És én nem szeretem a "hideg ételeket" Az ebéd az meleg. És nem vagyok ezzel egyedül.


A gazpacho viszont remek ötlet! De én mellé tuti adnék meleg, hagyományos levest is, nyáron nálunk nagyon népszerű az egyszerű zöldborsóleves idei, zsenge zöldségekből isteni finom, nokedlivel dúsítva. Könnyed, mégis igazán ízletes.

2018. máj. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Gyümölcsleves nem a legjobb, mivel a családban nem eszi majdnem senki. A második fogás az sütőben sült csirkecomb lesz vagy krumplipürével, vagy rizzsel, ha mondjuk segít még valamit. Bár elég sok ötletet adtatok :)
2018. máj. 29. 14:36
 15/16 anonim ***** válasza:
71%

Csirkecomb sütve, krumplipüré? Ehhez majdnem minden leves passzol.

A zöldségleves jó ötlet, egy frankó betéttel variálva.

Rizses sajtgombóc (párolt rizs,reszelt sajt és tojás összekeverve, bazsalikom, ö. bors. Ezt összegyúrod és kicsi gombócokat készítesz, kifőzöd mint a tésztát. Ennyi.),daragaluska, májgaluska, húsgömböc, sós palacsintametélt stb.


... De a húsleves az igazi ünnepi leves. Nálunk is hagyomány, ritkán készül más. (Kedvencem : kakasból főzve)

2018. máj. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nálunk a tyúkhús leves mindig bejön. Persze attól is függ milyen a társaság. Van akik jobban kedvelik a reform kajákat. Ha nagy a meleg akkor érdemesebb valami könnyű ételsort készíteni, pl nagy habos torta helyett inkább valami hideg desszertet
2018. jún. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!