Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Zöldség mentes étel ötletek?

Zöldség mentes étel ötletek?

Figyelt kérdés
nem kell ítélkezni, egyszerűen nem szeretem őket. szeretek főzni, de emiatt ugye elég kevés felé dolgot szoktam. a húst szeretem, de csak a csirkét. minden mást (tészta ételek, stb) szeretek. meg ugye az édes ételek is szóba jöhetnek. ti miket szoktatok főzni ami ebbe a kategóriába esik? köszönöm előre is.
2018. okt. 1. 11:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
55%

A krumplit nem igazán sorolnám kifejezetten a zöldségek körébe, ezért én sorolok néhányat abból is:

- krumplis tészta, túrós tészta, sajtos tészta, paprikás krumpli, krumplis tarhonya, krumpli püré, krumpli-fasírt, rakott krumpli, majonézes krumpli saláta

- palacsinta, tojásos nokedli, tojás pörkölt, tükör tojás

- szója kockából: brassói, borsos tokány, pörkölt

- rizs, köles, bulgur alapból fasírozott, kis húsgolyók, paradicsomos gombócok

2018. okt. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
42%

A már említett húsétel nem zöldség körettel mellett ott van szinte minden édesség.

Ebben otthon vagyok, nálunk roppant gyakori étel a süti főételként. Kezdő ketogén diétázóként ezzel váltottam ki a szénhidrátot túlzottan hozó zöldségételeket, mivel sütit pofonegyszerű extrém szénhidrátszegényen sütni. De akárhogyan is csináljuk, ritkán van benne zöldség (mi speciel szeretjük a répa- és sütőtöktortát, az kivétel).

De ha rendesebb édes főételekre gondoltál, kérdező, akkor pl. grízes tészta lekvárral, szilvásgombóc (a krumplit én nem tekintem zöldségnek, de ilyen formában nem is érződik úgy, hogy hangsúlyozottan krumplis ételt eszel, úgyhogy lehet, hogy neked ez OK).... Részemről ennyi, én általában csak sütök egy tortát a leves után és kész.


A gyümölcsös ételekben is ritkán van zöldség. Leves, édesség, diós-mazsolás bonbon... Nem főételek, de azért az étrendet feldobják.


Aztán ott vannak a szénhidrátszegény húsmentes ételek is :) Tojásételek (a tojáspörkölt már rezegtetheti a lécet, bár ha a sült hagyma és a paradicsompüré okés, akkor lehet, hogy rendben lesz), olajos mag alapú ételek (azt hiszem, az átlagembernél ezek nem megszokottak, ketogén vagy paleo diétában annál inkább).... Ott vannak a tejtermékek is, a rántott sajttól a gyümölcsös túróig. Egy jó kis túrós pite pedig újfent elég tartalmas egy húsleves után...

Kásák (rizs, zab, köles, egyéb, elszántak ilyesmit is csinálnak olajos magvakból, de a zabkásába eleve remekül megy a kókusz, szerintem a mák is).


Ha van valami megszorítás a makrókra, kalóriamennyiségre, akkor jobban lehet szűkíteni a kört, csak a zöldségek és a húsok többségének kizárása még nagy változatosságot enged.

2018. okt. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
51%

11!


Hag szerinted mi a krumpli, ha nem zöldség? Hús?

2018. okt. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
33%

Sajnos én is így vagyok, mint te.

Az összes étel amit megeszek és el is tudok készíteni az ennyi:

Paprikás krumpli

Oxfordi húspogácsa

Fasírt

Stefánia

Mátrai borzas

Rántott csirkemell

Rántott párizsi

Túrógombóc

Vargabéles

Túrós tészta

Grízes tészta

Màkos tèszta

Bolognai spagetti

Csőben sült bolognai

Csőben sült sonkás penne

Sajtos-sonkás rántott palacsinta


Amit még megeszek de elkészíteni nem tudom az a kijevi jércemell és valami sajtos-sonkás hús (nem cordom bleu) és ennyi.


Csirkemellet szoktam mindenféle porral csinálni, de már én is mindent unok!

A hagymát mindenből kihagyom amihez kellene, a tojást is utálom úgyhogy nálam a stefánia is kolbásszal készül pl.

Levest nem tudok csinálni, egy félét eszek csak meg (ez is csak lé és tészta), de ezt is csak amikor rokonokhoz megyünk ebédre úgy évente 3x kb.

A köret nàlam is csak burgonya és rízs (nagyon ritkán kicsi kukoricàval) lehet, zöldség amig nagy ritkán megeszek az a tv paprika... Ennyi 😕


31 évesen ez nálam sem "tini hiszti", egyszerűen bármi mást kóstoltam eddig annak pocsék íze volt...

2018. okt. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
16%

13!!!

Mert mi a rizs? Ugyanolyan semleges kaja a krumpli is!

2018. okt. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
75%

15

A krumpli zöldség.

A rizs pedig gabonaféle. Azaz nem zöldség.

2018. okt. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos igy nem tudsz annyira változatosan étkezni, főleg ha csak a csiket szereted.

De:

Nokedli, köles, rizs (sima, baran, vad...) tésztafélek, bulgur, árpagyöngy, búzaszemek, hajdina, quinoa, cous-cous

Csikéből mindenfélet lehet, paprikás, sült, grill, fűszeres mártásban elkészítve ragunak. Többfele ízesítessel végülis többféle étel.

Csirkés rakott teszta

Nem rendes panirban, hanem sörbundaban vagy keményítős bundában kirantva, esetleg párizsiasan

Hús melle gyümölcsmártások. Azz feldobni.

Mezes-mustáros ragu. Vagy csak mez-mustár-tejszín kompináció, s ráöntöd tesztára.

Tofu szóba jöhet? Mert az zöldségből van, csak azért?

Szejtán? Ha már kicsit eleged van a csikéből

Sajtfelfujt

Risotto (persze nem zöldséggel)

Burgonya igenis zöldség! e kérdés, hogy ettől eltekintve szereted e, mert akkor abbol is lehet csinálni egy csomó mindent

2018. okt. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Levesnek pedig leveskocka+teszta estleg hozza egy kis csili vagy mas fűszer

Rántottleves kenyérkockával

Tojásleves

Ha nem zavar, hogy belefőtt, akkor húslevest is csinalhatsz, csak nem eszed meg a zöldséget

Lencseleves?

2018. okt. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
#11 #12 #14 #17 #18 Köszi szépen, nem gondoltam hogy végük ennyi ötletet kapok! 🙌🏻🙌🏻
2018. okt. 1. 15:37
 20/22 anonim ***** válasza:

Krémlevesek

spenót-és sóska főzelék

parmezános csirke

sültbatata (ez egyébként kérdéses, de szerintem megennéd:D)

húsos, paradicsomszószos kaják

palacsináták

desszertek közül egy rakat van, gondolom a gyümölcsöket megeszed, te télre a puddingos, csokis, túrós, almás cuccok a legkelendőbbek

2018. okt. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!