Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti hogyan eszitek a tojást?

Ti hogyan eszitek a tojást?

Figyelt kérdés
Főzve,rántotta/omlett,tükörtojás,esetleg másképp?
2019. jan. 16. 22:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%

Leggyakrabban tükörtojásként, az egyszerűsége, és gyorsasága miatt, kis olajon beleütöm a serpenyőbe, és mire készre sül, előszedem az egyéb ételeket, amit hozzáeszek(pékárú, zöldség(ek), felvágott, sajt,... mikor mi). Kevés sóval, borssal, esetleg pirospaprikával szoktam megszórni.

Ritkábban főve is szoktam, de sosem főzöm teljesen keményre, azt szeretem, ha a sárgája legalább krémes, de inkább folyós még.

Rántottát is szoktam néha csinálni, de ott is azt szeretem, ha még kissé lágy, és nincs túlsütve, és nem szoktam bele tenni túl sok egyéb hozzávalót(szalonna, sonka, kolbász, hagyma, paprika, stb), ha rántotta, akkor a tojás domináljon.

2019. jan. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Főtt tojás, tükörtojás, rántotta, mindegyik jöhet. A tükörtojásnál én is azt szeretem, ha kicsit lágyabb, folyósabb. A főtt tojást viszont keményre, és én nem sózni szoktam általában, hanem szójaszószt öntök rá, vagy abba mártogatom. Végül megjegyezném, hogy a tyúktojás mellett a fürjtojást is nagyon szeretem. Persze azt csak főzni szoktam.
2019. jan. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
83%

Rántotta a kedvenc.Tükörtojás formájábam és tojásos lecsóként is szeretem.

A főtt tojást inkább csak húsvétkor eszem vagy ha csak az esik jól.

2019. jan. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
54%
Lényegében bárhogy, csak folyós ne legyen (kivétel a carbonara). Van egy kreálmányom, ami eredetileg omlett lenne, de én csak habos tojásnak hívom. Egy serpenyőben felolvasztok némi vajat, miközben egy tányérban felverek pár tojást, ipari mennyiségű sajtot, sót, és ízvarázst. Ezt összekutyulom, és mehet a közben felolvadt vajra. Lassan sütöm, fedő alatt, míg a teteje nem lesz szilárd. Ilyenkor leveszem a fedőt, megfordítom, és kicsit sütöm azt az oldalát is, már fedő nélkül. A végeredmény egy habosabb állagú, felpuffadt omlett. Opcionálisan lehet alá sonkát, szalonnát, virslit tenni, vagy a tojásba mehet újhagyma akár.
2019. jan. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
87%
Mindenhogy szeretjük, de a kedvenc: muffin formát kibélelem 2 szelet baconnel, beleütöm a tojást, só, pici bors,reszelt sajt, megsütöm sütőben. Én lágyabban szeretem, a férjem teljesen átsülve.
2019. jan. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
55%
Tojáslevey
2019. jan. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Bárhogyan. :)
2019. jan. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!