Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi történik, ha forró ételt...

Mi történik, ha forró ételt teszek a hűtőbe?

Figyelt kérdés

Mennem kell dolgozni, az ebéd meg még nem hűlt ki, az alja még elég meleg.

Mi lesz, ha berakom így a hűtőbe? Tudom, hogy nem javasolt, de energiatakarékossági okokból csak, vagy lesz valami baja a hűtőnek? Vagy a kajának?

Kint nem hagynám, mert 5-6 órát legalább még nem ér haza senki a családból, és tejfölös-tejszínes-sajtos cucc, annak nem annyira tesz jót. Meg van egy macska is, és alapból nem tolvaj, de ha ott hagyom a nagy tál kaját a tűzhelyen, hát nyilván meglesz a csábítás, egyedül itthon.



2019. jan. 29. 13:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Állítsd pár percre hideg vízbe a lábost.
2019. jan. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%
Tegyél rá fedőt és úgy tedd be szerintem.
2019. jan. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Lapos nagyméretű sütőedényről van szó, nem lábos, nem opció a vízbe állítás sajna. Ugyanez miatt a fedő sem opció, maximum lefóliázom (általában szoktam is, hogy ne vegye át minden az ételek szagát).
2019. jan. 29. 13:18
 4/22 anonim ***** válasza:
83%

Semmi baja nem lesz ha kiteszed a hidegre, nem a hűtőbe.

Annyi időt kibír.

2019. jan. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%
Tedd ki az erkélyre.
2019. jan. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

"Semmi baja nem lesz ha kiteszed a hidegre"


Lógassam ki az ablakon, vagy hogy gondoltad? :D Nyilván, ha hideg lenne a konyhában, nem merülne fel a dolog (illetve de, mert mint írtam, macska is van), de elsősorban a minőségromlás miatt merült fel a kérdés.


Úgyhogy a téma még mindig adott: mi baja lesz a hűtőnek és/vagy a kajának, ha melegen dugom be?

2019. jan. 29. 13:32
 7/22 anonim ***** válasza:
73%

És mi honnan tudjuk, hogy neked nincs erkélyed, ahova kiteheted? Szerinted odalátunk hozzád :D Te jó ég!


Melegen semmi baja nem lesz. De forrón tuti totál gőzös, párás lesz, a kaja meg vizes lesz tőle.

2019. jan. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
És én honnan tudjam, hogy ennyi logika sincs a válaszadókban, hogy ez egyértelmű legyen? Nyilván nem tennék fel kérdést, ha lenne más megoldás :D Te jó ég!
2019. jan. 29. 13:42
 9/22 anonim ***** válasza:
88%
8: Miért lenne logikus? Van, aki azt is megkérdezi itt, hogy hogyan kell teát főzni :) Meg egyébként is, aki még sose tett ki kaját, annak nem biztos, hogy eszébe jut.
2019. jan. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%
Ja, egyébként meg adjon neked tanácsot a nyári villám.
2019. jan. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!