Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Húsvétra jönnek a vendégek,...

Húsvétra jönnek a vendégek, de ideiglenesen csak egy villany rezsónk van költözés miatt. Sütőm sincs éppen. Milyen kaját ajanlotok így 8 fôre?

Figyelt kérdés
Éppen felújítjuk a házunkat, húsvét után költözünk vissza, ezért két hónapja albérletben vagyunk, ahol sajnos nincs semmi konyhagép, így csak egy kétrózsás villanyrezsóm van. Emellett babát várok, és mostmár abban a fázisban vagyok hogy nem igen megy a hosszútávú álldogálás. Az anyósom mindennek ellenére ragaszkodik hozza hogy ők jöjjenek vendégségbe, mert neki most nincs kedve készülni ránk. Összesen 8an lennénk húsvét vasárnap. Mit ajanlotok mi az ami könnyen elkészíthető, Sütő nélkül, milyen egyszerű főételt tudnátok ajánlani 8 főre? Plusz milyen süteményt készítsek? Köszönöm előre is a tanácsokat.
2019. ápr. 18. 09:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Rendelt pizzát.
2019. ápr. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Anyósod hiába "ragaszkodik", ö csak vendég lenne, te mondod meg, hogy ki jöhet hozzátok és ki nem. Ha neki "joga van" arra, hogy kijelentse, neki "nincs kedve" készülödni, akkor ezt te legalább annyi joggal megteheted.

A párod sürgösen állítsa le az anyóst, a többieket meg felhívod vagy te, vagy a párod és közlöd, hogy húsvétra az anyósnál lesz a kaja.


Ennyire ne legyél anyósod rabszolgája, a ti lakásotokban te meg a párod döntitek el, ki és mikor jöhet.

Ha meg netána párod az anyós mellé áll, akkor ö szervezze meg, illetve készítse el, amit a vendégeknek akar adni.

2019. ápr. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Anyósodról inkább semmit..

Ebben szituban rendelj 2 nagyobb húsvéti hidegtálat valahonnan.

Esetleg kaszinó tojás ,tormakrémes sonka tekercs , francia saláta .

2019. ápr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%

Csinálsz egy huslevest az nem mellette állós, meg egy krumplisalatat (kockara vagott krumpli-tejfol-majonez-mustar ez igy nagyon finom es csak a krumpli van parod is kepes rá). Ehhez rantasz ki diszno karajt es jol van. Azt akar előző este is elkeszitheted, masnap csak sutni kell, igy egy napra nem jut annyi munka.

De amugy elhajtaban az osszes rokont a fenebe, foleg anyost.

2019. ápr. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
82%

Érdekes a családi hozzáállás. A terhes kismamát terhelik főzéssel, úgy, hogy rendes konyhája sincs felújítás miatt.


Én megbeszélném, hogy batyus ünnepséget tartunk. Mindenki hoz egy ételt, megbeszélitek, hogy ki melyik fogást készíti és kész. Te is vállalsz egyet és kész a terülj-terülj asztalkám.


1. leves (hús, tárkonyos csirke...)

2. sült hús (akinek van sütője)

3. majonézes burgonyasaláta (ezt elvállalhatod, nem nagy munka, sőt ha előző nap csinálod még finomabb is)

4. egyéb hidegtál, saláta vagy fasírtféle (elhagyható)

5. sütemény (ha te készíted, akkor olyat válassz, ami sütés nélküli)

2019. ápr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%

Alapban nem vállalnék így vendéglátást. Pláne nem úgy, hogy nem is én akarom, csak rám erőltetik.

Ha nagyon muszáj, akkor desszert: kókuszgolyó vagy sütés nélküli torta. Ezeknek az alapja általában megegyezik a kókuszgolyóéval, darált keksz, olvasztott vaj. És erre valamilyen krém. Neten sok recept van. Általában csoki, mascarpone, tejszínhab kell hozzá. De lehet gyümölccsel, joghurttal is.

Főzni nem főznék ennyi embernek kis rezsón. Rendelnék sülteket. Ahhoz salátát csinálnék köretnek, esetleg rizst.

A te helyzetedben én direkt nem törném össze magam, hogy lássa mindenki, hogy mennyire jó ötlet volt ezt kitalálniuk :D

2019. ápr. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kretén család ez, anyóssal az élen?

(Mondom ezt anyósként)

A következő valamilyen ünnepen meg ezt fogod kiírni?

https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__9..

2019. ápr. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd, én felhívnám anyósomat és közölném: anyuka, most jöttem a tescóból, megvettem a főtt tojásokat, fel kiló szeletelt gepsonkat, kenyeret plusz egy 8 szeletes zebra tortát a húsvétra. Hanyra jönnek?
2019. ápr. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

1. Hozzanak kaját a vendégek.

2. Rendeljetek.

3. Menjetek el kajáldába.

4. Anyósnak szóljatok, hogy vegyen vissza.

2019. ápr. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Tudják a helyzeteteket a rokonok, nem? Hogy van képük odaállítani úgy, hogy kétlángos rezsóval rittyents ünnepi kaját 8 főre? Megbuggyantak? Hát akkor készíts nekik buggyantott tojást.
2019. ápr. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!