Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Húsvétra jönnek a vendégek,...

Húsvétra jönnek a vendégek, de ideiglenesen csak egy villany rezsónk van költözés miatt. Sütőm sincs éppen. Milyen kaját ajanlotok így 8 fôre?

Figyelt kérdés
Éppen felújítjuk a házunkat, húsvét után költözünk vissza, ezért két hónapja albérletben vagyunk, ahol sajnos nincs semmi konyhagép, így csak egy kétrózsás villanyrezsóm van. Emellett babát várok, és mostmár abban a fázisban vagyok hogy nem igen megy a hosszútávú álldogálás. Az anyósom mindennek ellenére ragaszkodik hozza hogy ők jöjjenek vendégségbe, mert neki most nincs kedve készülni ránk. Összesen 8an lennénk húsvét vasárnap. Mit ajanlotok mi az ami könnyen elkészíthető, Sütő nélkül, milyen egyszerű főételt tudnátok ajánlani 8 főre? Plusz milyen süteményt készítsek? Köszönöm előre is a tanácsokat.
2019. ápr. 18. 09:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Elhajtanék mindenkit a csába, anyóssal az élen. Ha mégis jönnek akkor felénk úgy mondják, hogy ha jöttök lesztek, ha hoztok esztek. Ne már,
2019. ápr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen költözéses/költözés utáni helyzetben mindenki menjen a búsba, ez a véleményem. (Majd jövőre nálatok lesz húsvét, ha belaktátok a lakást, ennyi.)
2019. ápr. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
10. vagyok. 7-es válaszoló linkelt. Gondolom, azt a kérdést is te írtad, mert ritka az olyan család, ahol valakitől is elvárnának ilyen helyzetben Húsvét vasárnapi ünnepi menüt. Nyisd már ki a szádat, intsél be nekik, ha maguktól nincs ennyi eszük.
2019. ápr. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

#13

Annyira nem ritka, több ilyet is ismerek, ahol simán elvárja a rokonság, hogy valaki mindent eldobva szolgálja ki őket. :/

2019. ápr. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Elmennék otthonról, vagy be sem engednék senkit.


Anyósod jó nagy tahó.

2019. ápr. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
88%

7-es vagyok

Annak ellenére, hogy mindkét kérdésre becsülettel válaszoltam, meggyőződésem, hogy mindkét kérdés kamu, ráadásul ugyanattól a kiírótól.

De nem érdekel, leírom egy helyzetről a véleményem, a "szerző" meg legyen vele boldog, ha már más öröme nincs így tavasszal, ünnep előtt!

2019. ápr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
65%
Én is így gondolom, hogy a kérdést ugyanaz a személy írta két egymást követő napon, de valami mégis lehet a háttérben, hogy ennyire kétségbe van esve, mert ilyenekkel azért nem nagyon szoktak kamuzni. Ezért írtam, hogy nyissa ki a száját és tudjon nemet mondani, ha már a családjának nincs annyi esze, hogy ilyen helyzetben képtelenség ünnepi kaját főzni egyedül 8 embernek.
2019. ápr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez annyira fura egyébként, hogy egyesek eltűrik, hogy a rokonság csicskáiként éljenek...

Mi egyszer mentünk 8-an egy rokonunkhoz látogatóba babanézőbe, tök evidens volt, hogy mi viszünk kaját, nem a friss anyukától várjuk, hogy baba mellett főzzön egy hadseregre... ráadásul nekik is pont leharcolt konyhájuk volt, felújítás alatt. Pofám leszakad, milyen emberek vannak.

Tudod ki peszterálna ilyen surmó sáskahadat... Nem is értem, hogy merült fel benned egyáltalán, hogy igent mondasz erre.

2019. ápr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Bármennyire szomorú nem én írtam ki a másik kérdést ami be lett lineklve :) ezek szerint van meg sorstársam aki hasonló cipőben jár.

Plusz a kérdés nem kamu, nem tudom miért találnék ki ilyet.


Amúgy köszönöm a hozzászólásokat, igen, én is fel vagyok háborodva anyóson, de férjemmel megegyeztünk hogy mivel egyébként is nagyon ritkán találkozunk velük, most elviseljük őket, jobb a békesség alapon. Természetesen a férjem is besegít mindenben amiben tud, szóval nem az én micsodámmal veri a csalánt.


A batyus húsvét pedig nagyon jó ötlet, köszi szépen. Lehet hogy ezt fogom csinálni, hogy én összedobok egy levest ami amúgy is lenne, meg egy kis édességet, pl egyszerű gyümölcs torta bolti tortaalapból, pudinggal (ebből meg kettőt megcsinalni is fel óra) ilyesmi, amit meg ok akarnak enni azt hozzanak magukkal. Legalább hamar elmennek ha nem eszik magukat degeszre :)

2019. ápr. 18. 13:04
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

"én is fel vagyok háborodva anyóson, de férjemmel megegyeztünk hogy mivel egyébként is nagyon ritkán találkozunk velük, most elviseljük őket, jobb a békesség alapon"

:DDDD

Minden ismerősöm, aki a rokonság csicskájává vált, ezzel nyugtatja magát, hogy "most" elviseli inkább, a békesség kedvéért... Aztán a nyakán maradnak élete végéig.

Tanulj meg nemet mondani, a saját érdekedben.

2019. ápr. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!