Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vendégeket milyen (olcsóbb)...

Vendégeket milyen (olcsóbb) étellel kínálhatnék futóverseny után?

Figyelt kérdés

Szóval futóverseny lesz a közelünkben, amin részt vesz a férjem, neki egy kollégája és annak felesége.


Úgy beszéltük meg, hogy a verseny után ellátogatnak hozzánk, még sose voltak itt, én nem is ismerem még őket. És mivel a futóversenynek dél körül lesz vége, továbbá mégiscsak fáradtak és éhesek lesznek a verseny miatt, gondoltam, valami tartalmasabb étellel kéne őket várni.


De igazából még a férjem sem tudja, hogy miket szoktak kajálni mit szeretnek. (Pasi 40 körüli, felesége úgy 30.)


Mit készíthetnék, amit úgy általában mindenki szeret, nem nagyon lehet elrontani, és lehetőleg nem túl drága kaja?


Hát elég tanácstalan vagyok, ha csak süti lenne, az lehet hülyén nézne ki délben...


Adnátok ötleteket?

Köszi!



2019. jún. 9. 10:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem semmi, hogy még ezen is képesek vagytok vitatkozni válaszolók. 6-os azt írta, hogy nehogy krumplifőzelék kell! A telefonja gondolom, félreírta, és így küldte el véletlenül. 8-a írod, hogy proli kajával nehogy. Erre te is felsorolod a lecsót többet között.

A legegyszerűbb, ha megkérdezed a férjed, mit esznek és mit nem a kollégái. De a lényeg, ha a férjed egyébként is jár futóversenyekre, akkor nem hiszem, hogy annyira tanácstalan lennél. Azt add nekik is, amit ő szokott enni egy-egy verseny után.

Meleg van, nem írtad, hogy ma van-e a verseny, vagy jövő héten.

Mindenképpen könnyű zöldség-, vagy gyümölcsleves, párolt hús, valamilyen körettel, ez is lehet vajas párolt zöldség (spárga, borsó, karfiol például), desszert nem annyira fontos. Futóverseny után közvetlenül nem szokta senki telezabálni magát, mert nem is tudja. Hideg itallal, teával, limonádéval mindenképp készülj.

2019. jún. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
81%
Az én tapasztalatom szerint futás után közvetlenül nem szeretek enni, de utána hirtelen leszek farkaséhes, szóval mire odaérnek tényleg valami lakatóra vágynak. Az nem igaz, hogy a futók nem szeretnek zsíros kajákat enni. Nagybátyám és nagynéném is maratonista és ők zabálnak a legtöbbet a családban ilyen ételeket, minden héten van náluk szalonnasütés. Nassolnivalókat kapnak a versenyen, főleg édes nassokat tapasztalatom szerint, (banán, müzliszelet) szóval én nem kezdenék édes levessel. Valami raguleves jól jöhet, legényfogóleves, májgaluskaleves, krumplileves, korhely leves. Másodiknak szerintem is jó ötlet a grill vagy esetleg kenyérlángos, paprikáskrumpli, lasagne, rakott krumpli. A grillel nyúlsz legkevésbé mellé, mert azt szeretik a tudatosan étkezők is és a nem tudatosan étkezők is. De esetleg ha a grill mellé csinálnál egy kis lepényt, az biztos, hogy eltelíti őket és gusztusosabb, mint a kenyér.
2019. jún. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
71%

LOL feldobtátok a napomat. Marhapörkölt mint prolikaja...

Azóta is nevetek.


Akkor kedves kérdező adj nekik kölest meg bulgurt. De magában és só nélkül, nehogy legyen benne bármi, aminek íze van, mert még valaki megsértődik. Mellé csapvizet, de langyosan, nehogy megfájduljon a torkuk!

Esetleg ha félsz, hogy leproliznak, Stahl Judit is megmondta, mindenkinek van otthon fürjtojás, azt párold meg szigorúan napenergiával, de fejenként 0,5 g-nál többet ne tálalj fel, mert megnőhet a koleszterinszintjük.


Én sem értem, miért nem a férjedet kérdezed. Ő fut is és a kollégáit is ismeri.

2019. jún. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
82%

Én tuti ezeket készíteném:

- paradicsomos tonhalas spagetti vagy tejszínes gombás tagliatellét (vagy mindkettôt fél-fél adagot)

- desszertnek gyümölcssaláta

Illetve behûtenék egy üveg rozét és ásványvizet.

2019. jún. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
25%

Egyetértek a 9-essel. Amikor valaki sportverseny után bezuhan az asztal mellé, bizony érzi, hogy éhes, de a háta közepére sem kíván nehéz, zsíros kaját, de valójában tésztát sem!!


A hideg gyümölcs-leves jó!


Utána pl. rántott hús és rántott zöldség (karfiol, cukkini, hasonló) mellé egy könnyű kikavart krumplipüré, vagy zöldséges rizs, és zöldsali = káposzta, vagy uborka, vagy paradicsom, hasonló.


Így aki vega, az majd eszik rántott zöldséget, akinek pedig kell, eszik a rántott húst.


Utána én egy pohár fagyit, jégkrémet, esetleg pudingot tálalnék fel.

De ha olcsón hozzájutsz különböző gyümölcsökhöz, esetleg dinnyéhez, akkor egy vegyes gyümölcs-tálat is feltálalhatsz! Rávetik magukat, mint kacsa a nokedlire.


Könyörgöm, holnapra is több, mint 30 fokot mondanak!!!

Miután lefutottak akármennyit, jól fog esni a hűtött kaja.

2019. jún. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
68%

Tésztát sem, ugye utolsó? De azért olajban tocsogó rántott dolgokat azt igen. Azért jó neked, hogy mindent tudsz. Irigyellek. Ahhoz viszont mit szólsz, hogy én például simán betolok egy jó nagy tányér tésztát futás után mint gyorsan felszívódó ch? Akkor mégsem tudsz mindent, bocs.

Amúgy nyári melegben miért jobbak az olajos rántott dolgok?

2019. jún. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
78%

“Könyörgöm, holnapra is több, mint 30 fokot mondanak!!!

Miután lefutottak akármennyit, jól fog esni a hűtött kaja”

Mi a hűtött kaja? A rántott hús vagy a “kikavart” krumplipüré? Mert hogy fellengzősen leszóltad itt az említett ételeket.

2019. jún. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
82%
Futas utan en konnyen emesztheto szenhidratdus kajara vagyom. A gyumolcsleves, pizza kombo tokeletes.
2019. jún. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
19%

15-ös vagyok!

Kedves 16-17-es!

Nem csak a kikavart krumplipürét írtam (amit én tejföllel és pici vajjal szoktam, tehát valóban könnyű étel!!), de írtam, hogy "vagy zöldséges rizs", csak hát olvasni is tudni kell!


No meg húst rántani is, hogy nem tocsogjon az olajban, zsírban!!


Mert én is hosszú éveken keresztül igazolt versenyzőként sokszor estem haza éhesen, de a tészta ételtől bizony kiakadtam volna!!


Különösen vendégségben, ahol kb. fél óra múlva nem mehetnék a hűtőt vallatni, mert a főtt tészta kb. annyi ideig laktat egy kifáradt szervezetet.


Lepontozhatsz 0-ra, de attól még nem leszel okosabb, mint a gyakorlott versenyzők és gyakorlott háziasszonyok!

2019. jún. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
68%

Egyből tudtam, hogy az lesz a válaszod, hogy sportoló vagy.... Ja meg gyakorlott háziasszony...aki hűtött ételnek nevezi a rántott sza*okat, meg a kikavart tejfölös krumplipüréjét vagy mit, meg a zöldséges rizst. Oké.

Azt nem tudod elképzelni, hogy mást tésztát enne, mint rántott dolgokat?

Tudod, az ízlés nem vita tárgya.

2019. jún. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!