Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak! Ti járnátok feminista...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Ti járnátok feminista nővel?

Figyelt kérdés

Én feministának tartom magam ami azt jelenti, hogy ha felmerül ez a téma, akkor kiállok a véleményemért és megvédem a nőket. A hímsovinizmus minden formáját elítélem, mèg a nőket viccesen degradáló szóvicceket is pl. szőkenős poénok. Nem engedem meg kapcsolatban az ilyet.

Olvasok is a témában, ilyem témájú fòrumokon is szoktam kommentelni.

Ezen kívül még annyi van, hogy elutasìtom az udvariassági formákat pl. ajtònyitás, előreengedés, kabát ráadás stb. Szerintem ezen a nők alsòbbrendűségét szimbolizálják. Nem hagyom hogy a férfi bármit fizessen helyettem.

Ja ès kikötès, hogy házasságkor nem veszem fel a fèrfi nevét csak akkor ha ő is felveszi az enyémet, a gyerek pedig mindkettőnkèt megkapja.

Ez a mértékű feminizmus zavarna titeket?

23/n



2017. márc. 8. 17:14
 31/92 kendrazoltan ***** válasza:
67%

Elmondom őszintén a véleményem, amit pontozzatok amerre akartok:


A feminizmus alapja ugye a nők teljes egyenjogúságának kiharcolása. A probléma csupán az, hogy ez a nagyvilágban egyértelműen úgy nyilvánul meg, hogy a feminista érdek-és jogvédő szervezetek és személyek ezt úgy gondolják, hogy a nők is részesüljenek a nagyrészt férfiak által elfogyasztott "tortából"...csak az van elfelejtve, hogy ahol bevétel van, ott kiadás is, azaz ahol tortát esznek ott néha sz@rni is kell...márpedig nem igen emlékszem mondjuk "NŐKET A SZÉNBÁNYÁKBA" felirattal tüntető nőkre, nem igazán láttam olyan sorkatonaságért csápoló nőket, ami a nőket is érinti, továbbá kíváncsi lennék, hogy a nagy egyenjogúságért való harcban milyen embernek ítélnének a feminista nők, ha mondjuk telibe vágnék egy nőt, amiért pl utcalányként említi édesanyámat. Csak mert ugyanez férfivel fordult már elő, sajnos rossz passzban voltam....mert ha egyenjogúság van, akkor ne csak az előnyöket akarják élvezni, hanem minden összetevőjét...


Az általad leírt etikai jellegű dolgok pedig nem a nők alsóbbrendűségét szimbolizálják, hanem pont ellenkezőleg: azt szimbolizálják, hogy a férfi hajlandó "szolgálni" a nőt.


Nem gondolom, hogy teljesen tisztában vagy azzal, amiről beszélsz, sajnálom....

2017. márc. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/92 anonim ***** válasza:
76%

"Akkor miért kell titeket haza kísérni esténkét ?"


Nem KELL, de ha valakit szeretsz, fontos neked a biztonsága.

Miért van veszélyben? A többi férfi miatt.


"Miért rettegtek konfrontálódni egy férfivel ?"


Szóban nem rettegek, és még nem akarta nálam senki püföléssel bizonyítani az igazát. És gondolom, ha egy nálad kétszer nagyobb faszi állítaná, hogy lila az ég, különben agyonver, csak egy "igen, uram"-ot tudnál kinyögni.

2017. márc. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/92 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként mitől femináci a kérdező?
2017. márc. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/92 anonim ***** válasza:
77%
32-es, de most írta le az egyik úriember, hogy a nők gyengébbek, ez tény. Ez tényleg tény. Szerinted a szénbányász főnök bácsinak nem az a célja, hogy a legnagyobb profitot termelje?
2017. márc. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/92 anonim ***** válasza:
17%

#34 "Miért van veszélyben? A többi férfi miatt. " Pontosan erről van szó... a tehetetlenségről.


"csak egy "igen, uram"-ot tudnál kinyögni."

Igen, aki ilyet állít az ijesztő valóban. Egyébként 5 évet voltam katona, láttam már ezt azt.

2017. márc. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/92 anonim ***** válasza:
73%

#34: Mert egy vicc miatt nekiállna egy egész társaság estélyét elrontani az okoskodásával, hogy döngethesse a mellét, hogy kiállt az "igazáért".

Oké, hogy ez fent szebben lett megfogalmazva, mert mindenki szeret magával kapcsolatban pozitívabb hangot megütni, de ez a helyzet. Ismerek feminista nőket és férfiakat. Egyikük sem agyal a dolgon vagy hangoztatja a dolgot. Egyszerűen, ha jogtalanságot lát, akkor közbelép.

2017. márc. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/92 A kérdező kommentje:

Kendrazoltan

Azt elismertem, hogy a nők biológiai tulajdonságaik miatt kevésbé alkalmasak az olyan munkákra amik nagy fizikai erőt igényelnek. Viszont az nem lehet, hogy akor a férfiak nagyobb részt kapnak a megtermelt javakból, mert mi van azokkal a fèrfiakkal akik ugyanolyan munkát végeznek mint a nők? Nem mindegyik férfi használja a fizikai erejét, manapság egyre kevesebb. Azokkal a férfiakkal mi van?

Ha a nők egy biológiai tulajdonság miatt kevesebbet kapnának az olyan mintha egy férfi azért lenne hátrányosabb helyzetben mert nem tud szülni

Azt csak a nők tudnak. Mégsem szenvednek semmilyen hátrányt emiatt a férfiak.

Egyszerűen nem lehet ilyen éles határt húzni a két nem közé csupán a fizikai erőre hivatkozva.

2017. márc. 8. 19:09
 38/92 mikeXxX ***** válasza:
70%
Jókat nevettem a kommenteken :) ! Női elnyomás az neked kérdező ha ajtót nyitnak meg feladják a kabátot :) ? Na jó inkább nem mondok semmit okos enged........... ! A kérdésre a válaszom ezzel a felfogással biztos nem járnék sorry nem lehet mindenki ugyanolyan :) !
2017. márc. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/92 kendrazoltan ***** válasza:
73%

#35-nek:


A bányászos példa pusztán csak egy volt a sok közül, arra szerettem volna rávilágítani, hogy manapság a feminizmusnak nincs létjogosultsága, mert a cél, amiért harcol már nem létezik.


Régen valós volt, míg nem szavazhattak például, nem tölthettek be hivatalos tisztségeket, stb...


Az alapkérdésben vázoltakból is kiderül, hogy a kérdező nem igazán van tisztában sok-sok dologgal, emellett persze van saját elvárása a férfiakkal szemben, de ez természetes.


Csak az a gond, hogy a legtöbb, magát feministának valló nő (inkább lány) azt sem tudja miért hallatja a hangját, mert ha magába néz picit, akkor az elnyomás leghaloványabb nyomát sem tapasztalja egész életében...

2017. márc. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/92 anonim ***** válasza:
19%

#39 Ezt mellé címezted. Amúgy igazad van.


Azért állnak egy "komoly" szemlélet mellé, mert minden férfi szemét, hiszen ezt olvasta a cosmoban. Nézd csak meg a válaszaikat...

2017. márc. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!