Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak! Ti járnátok feminista...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Ti járnátok feminista nővel?

Figyelt kérdés

Én feministának tartom magam ami azt jelenti, hogy ha felmerül ez a téma, akkor kiállok a véleményemért és megvédem a nőket. A hímsovinizmus minden formáját elítélem, mèg a nőket viccesen degradáló szóvicceket is pl. szőkenős poénok. Nem engedem meg kapcsolatban az ilyet.

Olvasok is a témában, ilyem témájú fòrumokon is szoktam kommentelni.

Ezen kívül még annyi van, hogy elutasìtom az udvariassági formákat pl. ajtònyitás, előreengedés, kabát ráadás stb. Szerintem ezen a nők alsòbbrendűségét szimbolizálják. Nem hagyom hogy a férfi bármit fizessen helyettem.

Ja ès kikötès, hogy házasságkor nem veszem fel a fèrfi nevét csak akkor ha ő is felveszi az enyémet, a gyerek pedig mindkettőnkèt megkapja.

Ez a mértékű feminizmus zavarna titeket?

23/n



2017. márc. 8. 17:14
 41/92 kendrazoltan ***** válasza:
77%

Kérdezőnek:


Egy hétköznapomból vett példa:


Sétálok az utcán a napokban, jön szemben egy 5-6 fős fiatal társaság. Látom, hogy tanakodtak, még hallottam is, hogy a srácok mondják a kislánynak: "te menj, neked adni fog"


Odajött, cigit kért...nem adtam....láttam, hogy nem értik, mi történt...meg is kérdezte, hogy miért? Mondom, mert a srácoknak sem adtam volna....előnyt akart kovácsolni pusztán abból, hogy nő....ez csak egy hüIye példa, de az ellenkező pólusból....én - azt hiszem - az egyenjogúság alapvetéseit figyelembe véve jártam el....

2017. márc. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/92 A kérdező kommentje:
Addig még van létjogosultsága a feminizmusnak amíg pl. a gazdasági szakokon tanulók 2/3-a lány, az igazgatói pozíciókban viszont nagyrészt férfiak vannak...
2017. márc. 8. 19:21
 43/92 anonim ***** válasza:
64%

#42: Kérdező, egy nagyon rossz példát hoztál. Egyetem miatt ismerek jó pár férfit és nőt, akik gazdasági szakon tanulnak. A férfiaknál mérföldekkel több olyan van, akit tényleg komolyan érdekel a munkája, egyetem alatt is már dolgozik és karriert akar építeni.

Ha tetszik, ha nem, a férfiaknál több olyan ember van, aki alkalmas az igazgatóságra gazdasági cégeknél. Ez nem lenézés senki felé, ez egy biológiai és pszichológiai tény, amit nem változtat meg az, hogy valaki hisztizik. Nem azért lesz egy férfi igazgató, mert férfi.

A feminizmus NEM azt jelenti, hogy mindenhol ugyanannyi nő van, mert úgy szépek a számok. A feminizmus azt jelenti, hogy mindenkinek ugyanannyi joga van. Mikor nehezményezted pl., hogy a kasszások között kevesebb a férfi?

2017. márc. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/92 anonim ***** válasza:
80%

aktuális kérdés nőnapon. a munkahelyemen kaptunk a srácoktól virágot, és nem volt igazán szívmelengető érzés, vagy a tisztelet jele, egyszerű szokás. sok munkatársam meg elolvadt tőle.


egy ponton túl tényleg kötözködés beszólni az ajtónyitásért, vagy ha valaki annyira fizetni akar. szintén munkahely: 50-szer megesik egy nap. felesleges szájtépés másokat okítgatni. és nem várhatod el, hogy a legtöbb ember az átlagtól eltérően gondolkodjon.


úgyhogy én nem is várom el. aki közel áll hozzám, annál fontos. én is kinyitom az ajtót, meglepem néha kajával, vagy meghívom valamire. de ettől nem érzem, hogy hú de erős nő vagyok. ez természetes.


egyébként én is védem a nőket, ha szóba kerül ilyesmi téma - HA AZÉRT TÁMADJÁK ŐKET, VAGY OLYAN SZÖGBŐL, HOGY NŐK.


pl. ha valaki azzal viccelődik, hogy azért volt valaki sokáig wc-n, mert nő, annak nagyon szívesen beszólnék (vagy beszólok, ha a helyzet engedi), hogy lehet, hogy csak foshatnékja volt, ami igazán férfias dolog.


vagy ha valaki kicsit aggódik a sminkje miatt, vagy valami felzaklatta, nagyon nem illik megjegyezni, hogy azért, mert nő. ezek lehetnek valós, megalapozott problémák.


a másik, ami zavar (mert árt), hogy egy csomó degradáló kifejezés csak a nőkre létezik: pl. rbanc, hisztizik, kéreti magát. holott ezek csak belemagyarázások, félrevezető kifejezések, amiket tárgyilagosan is meg lehetne fogalmazni. pl. lefeküdt a barátommal, múlt héten meg egy másik haverommal, vagy krvásan táncol. vagy láttam rajta, hogy ki van akadva (a hiszti helyett, amivel már el is döntötted, hogy amúgy nincs igaza).


kéreti magát - nem akart velem találkozni. vagy: először úgy láttam, bejövök neki, aztán visszakoozott. vagy: egyszer olyan, mint egy szirén, aztán mintha mi se történt volna.


ezeket most találtam ki, viszont a lehetőségek száma végtelen. igazán kár, hogy a legtöbb dumánk értékítéletekkel van tele, amik elferdítik a valóságot.


azt viszont ne gondolja senki, hogy a férfiak kárára védem a nőket, vagy bármit csinál egy nő, akkor is tisztelni fogom.


pl. engem is zavar, hogy sok mindenkit látok telefonozni, nekem jönnek az utcán. ilyenkor a véleményem: hülye pcsa. férfiról: gyökér. szerintem ez így igazságos;)


azt sem szokták nagyon figyelembe venni, hogy vannak szelíd, ésszerű, nem támadó feministák is. akiknek a szavát sokan komolyan vesznek, akik kiállnak magukért, de nem úgy, hogy közben másokat mocskolnak.


pár példa:

[link]

[link]

[link]

2017. márc. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/92 A kérdező kommentje:

Ugyan már.

Én is ismerek rengeteg egyetemistát gazdasági szakról. Általában a lányok azok akik èszben tartják a hatàridőket, jegyzetelnek olvasható írással, és nem utolsó percben kezdenek kèszülni a vizsgákra. Vizsgaidőszak előtt sem a lányok kuncsorignak jegyzetért hanem a fiúk akik tanulás helyett sörözgettek. De persze ebben is jobbak a fiúk hagyjuk már. Van olyan programozó lány ismerősöm akit többször lehûlyézett a tanára, gondolhatod nem azèrt mert tényleg hülye...

2017. márc. 8. 19:45
 46/92 anonim ***** válasza:
45%
Az általad felhozott példák is mutatják, hogy bár a nők és a férfiak egyenjogúak, mégsem egyformák. A férfiaknak (átlagban!) jobb a vezetői képességük, a nők viszont (szintén átlagban) szorgalmasabbak.
2017. márc. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/92 anonim ***** válasza:
73%

Én nő vagyok, de ha férfi lennék, nem járnék feministával. Legalábbis olyannal, aki ilyen szinten az.

Amellett nyilván én is kiállok, hogy ha ugyanazt a munkát végzem, mint egy férfi, akkor azért ugyanaz a bér járjon, és hogy azt tanulhassak, amit akarok.


Na de...

Ha az ajtónyitás vagy előre engedés számodra lekicsinylő, akkor szerinted a férfira nézve megalázó az, ha készítesz neki egy limonádét, mert hogy maga is meg tudta volna csinálni?

Nem. Ez csupán a gondoskodás része.

Én nem érzem magam kevesebbnek attól, hogy ma megkentem a páromnak a mogyoróvajas kenyeret - aki igen, azzal már bocsi, de van valami gond. Valamit kompenzálni akar elég erősen.


Egyébként pont gazdasági szakon tanulok, a diplomámmal jól kereshetek a jövőben, úgy, hogy közben irodai munkát végzek, amit szeretek. Nekem viszont nem célom, hogy igazgató legyek, vagy enyém legyen a legnagyobb karrier: később családot is szeretnék alapítani, sosem a munkám lenne az első. Az személytelen. Nekem az emberi kapcsolatok többet érnek: legyen arról szó, hogy szívesen csinálok programot akár anyukámmal, vagy eltöltök egy napot a párommal. Én bőven megelégszem azzal, hogy olyan dolgot csinálhatok napi 8 órában, amit szeretek egy nekem megfelelő bérért. (Árufeltöltő és egyéb fizikai munkás nem akarok még egyszer lenni, számomra ezekkel szenvedés lenne minden nap.) Ja, meg ha könyvelek, akkor lehet hoffice-m is (home office = otthoni iroda.)


21/L

2017. márc. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/92 anonim ***** válasza:
73%

Látom lepontoztak a kedves feministák. :)


Nem baj, nekem legalább nem kell kompenzálni semmit.

Engem a férfiak tisztelnek, és én is tisztelem őket. :D

2017. márc. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/92 anonim ***** válasza:
47%

"Általában a lányok azok akik èszben tartják a hatàridőket, jegyzetelnek olvasható írással, és nem utolsó percben kezdenek kèszülni a vizsgákra."

És? Ha valaki ezekben jó, akkor jó vezető lesz egy gazdasági cégnél? Nem.

A határidőket nem kell észben tartani. Van hozzá rengeteg eszköz. Notesz, telefon, titkár/titkárnő. Ez a tulajdonság az égvilágon semmivel sem tesz valaki jobb vezetővé. Viszont, ahogy kihangsúlyoztad, ez a nőkre jellemző és pont ezért van több titkárnő.

A jegyzetek olvasható írásának sincs köze a vezető tulajdonságokhoz.

Nem az utolsó percben készülnek a vizsgáikra? Hát, ez az. Egy vezetőnek, rengetegszer az utolsó percben kell reagálnia és változtatnia. Ha a több férfi hozza a jó eredményt úgy, hogy az utolsó pillanatban állnak neki, mint ahány nő, akkor szerinted, melyik alkalmasabb hirtelen döntések meghozatalára? Saját magad cáfoltad meg.

"Vizsgaidőszak előtt sem a lányok kuncsorignak jegyzetért hanem a fiúk akik tanulás helyett sörözgettek."

Igazából, összességében a lányok szoktak többször kuncsorogni. Akármilyen szakon, ha körülnéz az ember, rengeteg olyan lányt lát, akik direkt kinéznek pár idősebb srácot, aztán le is húzzák őket jegyzetek terén. Férfiból, ilyet még sosem láttam.


"De persze ebben is jobbak a fiúk hagyjuk már."

Tényleg hagyjuk már. Pont ez a stílus az, amiért nem járnék se én, se rengeteg más férfi veled. Egy feminista érveket és tényeket hozna és elfogadná a másik félét. Nem az igazát próbálná sértetten bizonyítani, ignorálva a tényeket. EZ a feminácizmus.


"Van olyan programozó lány ismerősöm akit többször lehûlyézett a tanára, gondolhatod nem azèrt mert tényleg hülye..."

Srác vagyok. Hülyézett már le tanár. És? Nem álltam neki hisztizni, hogy szexista vagy ilyesmi. Szimplán engem nézett ki magának, ilyen egyszerű.

2017. márc. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/92 anonim ***** válasza:
39%
#48 Aki itt ellent mond a feminista mozgalomnak az számíthat a teljes körű gyűlöletre. Nekem két válaszomat törölték is innen, pedig tényeket közöltem és nem bunkósodtam, vagy személyeskedtem.
2017. márc. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!