Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak! Ti járnátok feminista...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Ti járnátok feminista nővel?

Figyelt kérdés

Én feministának tartom magam ami azt jelenti, hogy ha felmerül ez a téma, akkor kiállok a véleményemért és megvédem a nőket. A hímsovinizmus minden formáját elítélem, mèg a nőket viccesen degradáló szóvicceket is pl. szőkenős poénok. Nem engedem meg kapcsolatban az ilyet.

Olvasok is a témában, ilyem témájú fòrumokon is szoktam kommentelni.

Ezen kívül még annyi van, hogy elutasìtom az udvariassági formákat pl. ajtònyitás, előreengedés, kabát ráadás stb. Szerintem ezen a nők alsòbbrendűségét szimbolizálják. Nem hagyom hogy a férfi bármit fizessen helyettem.

Ja ès kikötès, hogy házasságkor nem veszem fel a fèrfi nevét csak akkor ha ő is felveszi az enyémet, a gyerek pedig mindkettőnkèt megkapja.

Ez a mértékű feminizmus zavarna titeket?

23/n



2017. márc. 8. 17:14
 71/92 anonim ***** válasza:

Ja,még annyit tennék hozzá, hogy ha államilag meghatározott pontszámos szakot választasz, ahol max. 3 ember tanulhat ingyenesen, és ilyenre kényszerülsz, akkor igen is értékelni fogod, hogy nem kell minden hónapban fizetni a részleteket amellett, hogy a gyerekeknek is megveszel mindent.


Ja meg alapból is többet szeretnék, mert egyke vagyok, de látom, hogy mennyire más, akinek van testvére.

2017. márc. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/92 anonim ***** válasza:
18%

Honnan tudod, hogy nem én leszek a befutó? Én ilyet nem írtam :D Nyilván ha fontos nekem az a "híres karrier", akkor előrébb fogok jutni, csak nekem nagyobb meló, mint egy férfinek. És szerintem nem tisztességes, hogy eleve hátrányból indulok, csak mert nő vagyok, de semmi se lehetetlen. Szerencsére van bennem ambíció, úgyhogy ezen nem kell aggódni.


Szerintem te meg idealista vagy, de figyi, mint mondtam, mindenki úgy alakítja a dolgait, ahogy akarja.

2017. márc. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/92 anonim ***** válasza:
0%
Ja, fizetős szakon tanultam, és van diákhitelem is. Minden hónapban törlesztem, úgyhogy tudom, miről van szó. És emellett még lakást is kell teremteni. De mondjuk ennek már nem sok köze van a témához :D
2017. márc. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/92 anonim ***** válasza:
0%
Neked aztán jó véleményed van a nőkről, akiket nem is ismersz. Ez a te bajod. Vagy valami sérelmed...
2017. márc. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/92 anonim ***** válasza:
9%

Nem vagy nőgyűlölő? "Nagypofájú, igénytelen, csürhe banda"


Ne haragudj, de nevetséges

2017. márc. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/92 anonim ***** válasza:
51%

A mai világban a feminizmusnak nincs jövője.A múlt században még volt.Akkor a nők nem szavazhattak,nem dolgozhattak.Most már ezek mind biztosítottak.Nem egy olyan helyen dolgoztam ahol szinte csak nők voltak és semmivel se kaptak kevesebbet.Sőt.Nem hinném hogy több hátrányos megkülönböztetés érne titeket mint minket.

Az észrevételem pedig az hogy a feministák olyanok mint az itteni siránkozó srácok.Sírnak csak.Semmi küzdés,semmi akarás nincs azért hogy tovább jussanak.

Nőből is lehet jó vezető,de az ritka.Nekem is főnök asszonyom.De valahogy nem tudtam főnökként ránézni.Nem tudtok tekintélyt kivívni.Mint a rendőrnők meg a katonanők.Nekem is volt egy kolleginám aki azt mondta milyen jó közelharcban meg lövészetben...Hamar letörtem a szarvát.Nem mondom hogy mind ilyen.De a legtöbbje igen.

Vannak munkák amik a férfiaknak is nehéz,akkor nektek hogy menne???

A feminizmus átcsapott abba hogy mindenből csak a hasznot akarjátok.De azt sem értem miért rúgnának ki szülés után.Olyan ember hiány van mindenhol hogy nem tehetik meg...

Az hogy be akartok törni vezető poziciókba azzal nincs gond,de nézd meg a németeket...Hitler nem rombolta le ennyire Európát...

Összefoglalva tényleg egy csürhe banda amely elhatározta hogy a férfiakat elnyomják...

2017. márc. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/92 kendrazoltan ***** válasza:
47%

A vezető pozíciókat illetően azt kell mondjam, hogy elemi különbségek vannak férfi és nő között, a férfiak alapvetően racionálisak, döntéseiket logikai összefüggések alapján, észérvek mentén hozzák meg, míg a nők emocionálisak, az érzelmi töltet határozza meg döntéseiket. Ezért van az a nagyon gyakori jelenség, hogy egy női vezető szájából rendszeresen elhangzik az, hogy "mert azt mondtam és pont..." vagy hogy "mert én vagyok a főnök"...benne is van a lényeg --> FŐNÖK


Egy főnök a pozícióból fakadóan erőből igyekszik megoldani mindent, mert fél a konfrontálódástól. A konfrontálódás alkalmat ad az érzelmek felszínre törésének, ami önmagában gyengeséget sugároz.


Egy férfi sokkal inkább alkalmas arra, hogy VEZETŐ legyen, méghozzá 2 okból:


1) lévén, hogy logikai alapon, stabil észérvek mentén hozza meg döntéseit, nem befolyásolják külső, érzelmi behatások


2) valahol az első pontban leírtakból következően sokkal inkább hajlamos arra, hogy úgy személyiségében mint munkájában példát mutasson és ennek megfelelően állítson mércét a beosztottaknak


Nyilvánvalóan vannak munkét nem képviselői között kivételek...vegyük például az általános iskolai igazgatónőnket, Magdi nénit...SOHA nem emelte meg a hangját, SOHA....de onnantól fogva, hogy belépett a terembe, olyan rend volt, mint egy könyvtárban, még a levegővételhez is engedélyt kértünk...történelmet tanított nekünk...azóta is úgy tudom az évszámokat, mintha az életem múlna rajta...a kollégái is felnéztek rá...na, ő vezető volt...


Lényeg a lényeg, a nők sokkal inkább hajlamosak főnökösködni a valós vezetés helyett, a kettő között pedig ég és föld a különbség...mindez a nő és a férfi lényének alapvető természetbeli különbségéből adódik. Így teremtett meg minket a jóisten...

2017. márc. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/92 anonim ***** válasza:

tibcsi, nem a szavazásról van szó, az engem pl. nem érdekel.


[link]

2017. márc. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/92 anonim ***** válasza:
82%

Birom ezeket a legbol kapott elemzeseket arrol, miert is nem jo vezetok a nok. Cegugyeket siman kulonvalasztom az erzelmektol, az alapjan dontok mi lenne hasznos, praktikus, stb. Azok a nok es ferfiak akik nem alkalmasak vezetonek, altalaban el sem jutnak a pozicioig, ezzel nincs gond, de akik ott vannak azok altalaban nem veletlenul, vagy ez a ritkabb eset. En is ismerek olyan ferfit aki nem tud mit kezdeni az uzletevel, szar a forgalma, azt se tudja hogyan reklamozza magat es szerintem rovid idon belul be is fog zarni.

Felesleges elemezgetni a noket, hogy miert nem alkalmasak vezetonek, mert a ferfiak kozott szerintem joval tobb bena van a nagyobb jelenletuk miatt a teruleten.

2017. márc. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/92 anonim ***** válasza:
27%

Néhányan itteni feministát kezdek megérteni, mert láthatóan lemaradtak pár évtizeddel.

A nők kevesebbet keresnek ugyanazért a munkáért: Ez 10 éve még tök jó érv volt, de ma már nem. Egyrészt, alig pár szektorban látszik, alig pár % különbség. Másrészt, folyamatosan mennek a kompenzációk EU-n belül. Amely szektorokban különbség látszik, azok jellemzően olyan szektorok, ahol jóval több férfi akar dolgozni. Logikus, hogy több férfiből, több erős munkaerő kerül ki, mint kevesebb nőből. (Fordított esetben is áll a dolog: Ha egy területen több nő van, akkor közülük több erős munkaerő kerül ki, mint az azon a területen dolgozó kevesebb férfiből.)

És a vezetői dolgokkal kapcsolatos érvek állnak. Pszichológiai és szociális tanulmányok támasztják alá a fentebb leírtakat. Ironikus, hogy #79 igazolta is #77 állítását.

2017. márc. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!