Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak! Ti járnátok feminista...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Ti járnátok feminista nővel?

Figyelt kérdés

Én feministának tartom magam ami azt jelenti, hogy ha felmerül ez a téma, akkor kiállok a véleményemért és megvédem a nőket. A hímsovinizmus minden formáját elítélem, mèg a nőket viccesen degradáló szóvicceket is pl. szőkenős poénok. Nem engedem meg kapcsolatban az ilyet.

Olvasok is a témában, ilyem témájú fòrumokon is szoktam kommentelni.

Ezen kívül még annyi van, hogy elutasìtom az udvariassági formákat pl. ajtònyitás, előreengedés, kabát ráadás stb. Szerintem ezen a nők alsòbbrendűségét szimbolizálják. Nem hagyom hogy a férfi bármit fizessen helyettem.

Ja ès kikötès, hogy házasságkor nem veszem fel a fèrfi nevét csak akkor ha ő is felveszi az enyémet, a gyerek pedig mindkettőnkèt megkapja.

Ez a mértékű feminizmus zavarna titeket?

23/n



2017. márc. 8. 17:14
 51/92 anonim ***** válasza:
47%
Utálok egyedül lenni, de még ezt is jobban kívánom, mint egy feminista nőt társamnak. Hiszek abban, hogy egy nőnek ugyanannyi joga van megvalósítani önmagát, mint egy férfinak, de a mai feminizmus már nem erről szól. Olvasni is rossz a kérdésben leírtakat, meg még azt a pár dolgot, amit a feminista irományokban látok. 23/f
2017. márc. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/92 anonim ***** válasza:
49%

Egyébként arról már nem is beszélve, hogy a feminizmus legalább annyira gyűlölet keltő, mint a legtöbb szélsőséges látásmód. Ez a kérdés is durva, de a feminista mozgalom megnyilvánulásai sem különbek.


Téveszmék, túljátszások, indokolatlan gorombaság másokkal szemben, ez jellemző a feministákra. Aki esetleg nem hiszi olvassa végig a kommenteket és látni fogja. Tények elé állítod valamelyiket, azonnal személyeskedéssel támad rád.

2017. márc. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/92 anonim ***** válasza:
60%

Ugyanúgy személyeskedtek ti is, mint a "feminácik".


"Én nem járnék VELED, mert..." "Nekem nem kéne ILYEN nő..."


A legnagyobb érv a nők ellen meg az volt, hogy nem bírunk 100 kilót emelni. Gratula. (Egyébként tényleg nem. Na és? Egy csomó mindenben, ahol az agyunkat kell használni, ott meg ugyanúgy helytállnak a nők, csak semmibe sincs nézve)


Itt a nő= kussoljon, otthon a helye, főz-mos-takarít.


És ezek szerint mindenki femináci, mert nem ért egyet ezzel.

2017. márc. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/92 anonim ***** válasza:
65%

Engem nem nagyon érdekelnek az izmusok, inkább az, hogy mi a hatékony.

Nekiállni hepciáskodni miután kinyitom neked az ajtót, nem hatékony. Néha amúgy férfiaknak is kinyitom, ha épp olyan a helyzet, ez az alapvető embertársi udvariassághoz tartozik.

Nekiállni pattogni egy szőkenős viccen ahelyett, hogy csak nevetnénk rajta egyet, és menne tovább az élet, nem hatékony.

Kötelezően felvenni X%-nyi nőt egy bizottságba, parlamentbe ahelyett, hogy azok kerülnének be, akik legalkalmasabbak a feladatra, nem hatékony.

Megszólni valakit csak azért, mert nő/férfi létére X munkát végez, miközben jól csinálja, nem hatékony.

Azaz ragaszkodni olyan elvekhez, amik csak hangzásra jók, de más valódi értelmük nincs, nem hatékony. Azt kéne nézni, hogy mi jár előnnyel az egyén és a társadalom számára egyaránt _ténylegesen_, és nem csak papíron.


Amúgy a nők és a férfiak különböznek dolgokban mind fizikailag, mind szellemileg. Vannak, akiknél ez jobban kijön, vannak, akiknél kevésbé. Nem lehet mindenkit egy kalap alá venni sem nő-férfi vonatkozásban, sem ember-ember vonatkozásban.

2017. márc. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/92 anonim ***** válasza:
64%

53. Miért, csak két szélsőség létezik?

Légyszíves olvasd el akkor a teljes kommentet legyél szíves!

Azzal, hogy 'nem járnék veled', mi volt a baj amúgy? Nem hazudtam, ez tiszta és őszinte megfogalmazás - ha egy embernek a nézetei nem tetszenek, akkor nyilván nem fogsz vele járni, és nem ő lesz álmaid nője vagy férfija.


Amúgy 'a nőnek kuss a neve, és a konyhában a helye' és 'az ajtónyitás a nők alsóbbrendűségét szimbolizálja' között még rengeteg árnyalat van, ez körülbelül két szélsőség. Aki pedig ilyen szinten feminista, arra nem tudok mást mondani.


Már bocs, de ha férfi lennék sem járnék olyan nővel, akivel nem törődhetek, mert az apró kedvességeket sem hagyja nekem.

Hogy megnyugodj, leírom másként: hetero nő vagyok, és nem járnék olyan férfival, akiről nem gondoskodhatok, nem tehetek érte apróbb kedvességeket, mert megalázónak tartja azt, hogy főztem neki egy kávét, mivel ő maga is meg tudta volna csinálni.



21/L

2017. márc. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/92 anonim ***** válasza:
59%

Az egyik kommentben írták a személyeskedést, erre válaszoltam, hogy ez ugyanolyan személyeskedés.


Egyébként meg ugyanabban a kommentben szerepelt, hogy a nők helye otthon van, amiben az, hogy nem tudunk felvinni egy hűtőt a 4.-re vagy valami hasonló komoly érv.


Az, hogy te nem akarsz karriert, a te döntésed. Más nő meg szeretne, hát ez van. Az más kérdés, hogy állásinterjún megkérdezik, hogy mikor akar gyereket és ha lehet választani, inkább férfit vesznek fel, mert nem ő fog otthon maradni a gyerekkel. És az is mindegy, hogy te esetleg nem akarsz gyereket, vagy nem mostanában, a lényeg hogy 25-40 közötti nő vagy. Akkor meg lehet nézni, hogy hova vesznek fel. Megsúgom, nem épp a jól fizetett vagy legalábbis megbecsült állásokba.

2017. márc. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/92 anonim ***** válasza:
38%

56. Na és mások nyomására mondjak le egy álmomról(család)? Én ennél akaratosabb vagyok. Számomra elfogadhatatlan, hogy elengedjek egy olyan dolgot, ami igen is fontos nekem azért, hogy kényelmesebb legyen az életem.


Amúgy nem tudom, hogy azt tudod-e, hogy vannak olyan kérdések állásinterjún, amelyeket nem kötelező megválaszolnod. Nos, ez a kérdés is közéjük tartozik, nyugodtan mondhatod, hogy nem akarsz erre válaszolni. Az sem negatívum, ha tisztában vagy a jogaival, és azzal, hogy a munkahelyednek semmi köze a magánéletedhez.

A másik dolog az, hogy bármikor lehet hazudni, bár nekem az nem kenyerem, hogy azt mondjam, hogy nem szeretnék gyereket, közben meg igen, de lehet, hogy valaki számára, aki kevésbé meri felvállalni magát, ez lesz a járható út.


21/L

2017. márc. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/92 A kérdező kommentje:
Köszönöm 68%-os legalább van egy nő aki megértette a problémámat. Rengeteg érvet felhoztam, de mindegy mert a legtöbben már a feminizmus szótól vérszemet kapnak és onnantól mondhat az ember nekik bármit...
2017. márc. 8. 22:31
 59/92 anonim ***** válasza:
30%

Jaj, azt lehagytam, hogy számtalan nőismerősöm van, aki megbecsült az állásában és jól keres. Csak hogy a legközelebbi példát említsem: édesanyám is ilyen. Pedig ő egyszerű öltözködésű, nem szereti mutogatni magát, és nem jópofizik. Csupán egy jó ember, aki olyannyira jól látja el a munkáját, hogy nagyon nehéz lenne a helyére ugyanilyen jó (és lelkiismeretes) szakembert találni.


Mondom, ő csak a legközelebbi példa, nem az egyetlen.


Na meg én még csak diákmunkán vagyok, de pont olyan vállalatnál, ami nyíltan vállalja, hogy fontos neki az egyenjogúság, és ez a gyakorlatban is érezhető. :)


Persze, vannak mocsok vállalatok, de azok meg mindenkivel szemben olyanok, legyen a munkavállaló nő, férfi vagy transznemű.


21/N

2017. márc. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/92 anonim ***** válasza:
87%
De naív vagy :D Szerinted érdekli őket, hogy erre a kérdésre mit válaszolsz, vagy válaszolsz-e egyáltalán. Nyugodtan mondhatod, hogy akarsz, nem akarsz, hazudhatsz is. A lényeg hogy bizonyos életkorú nőként el vagy könyvelve, hogy te biztosan gyereket akarsz és akkor nem lehet rád számítani. Ez akkor is így van, ha fel sem teszik ezt a kérdést. És igen, inkább felveszik a férfi jelentkezőt, mint téged. Kivéve az olyan helyeket, ahova férfi eleve nem is jelentkezik.
2017. márc. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!