Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Naszajandekbol ekkora botrany?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Naszajandekbol ekkora botrany?

Figyelt kérdés

A volegenyemmel mar hat eve elunk egyutt, azert hazasodunk most, mert jon a baba. Nem akarunk nagy eskuvot a csalad es a baratok ugy 70 fo lesz. Nem kertunk naszajandekot, amire szuksegunk van, mar mindent veszereztunk a sok ev alatt! Mondtuk, hogy ajandekok helyett, tamogassanak egy bizonyos allatmenhelt.

A sogornom azt mondta, hogy egy sznob bekepzelt pi..a vagyok! Persze nem a szemembe de visszajutott hozzam. A parom is megtudta es most osszevesztek. Alattvedo vagyok, sokat vagyok azon a bizonyos menhelyen is.

En rontottam el valamit? Eskuvon ilyet nem szokat? Inkabb fogadtam volna el 25 robotgepet?


2012. okt. 8. 11:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/117 anonim ***** válasza:
58%

Azzal egyetértek, hogy illik megkérdezni a vendégeknek, hogy mit adjanak ajándékba (célszerűen pénzt kell kérni), de én körberöhögtelek volna, ha ezt a választ kapom tőled, már bocs.


Én potyáztam volna az esküvődön, az fix :)

2012. okt. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/117 anonim ***** válasza:
73%
Én ennyi erővel azt mondtam volna, hogy nem kérek semmit. Vagy hogy mivel jön a baba adjanak pénzt, amiből neki vásároltok.
2012. okt. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/117 anonim ***** válasza:
70%

4. vagyok


szerintem az elgondolás tök okés, senki ne vegyen elektromos kést, h aztán ott porosodjon a szekrény tetején. de ha a másik oldalt nézem: az nekem is fura lenne, ha meghívnak egy esküvőre és nem személyesen, a párnak adom át az ajándékot (akkor is, ha boríték), hanem a nagy nap előtt vagy utánaleülök a számítógép elé és az általam jónak tartott összeget elutalom egy menhelynek (arról nem is beszélve, h van, akinek ez kisebb macera, mert nem nagyon csinált még ilyet -idősebb korosztály pl). ebben tényleg van valami "sértő", h úgy ajándékoznak neked, h nem te veszed át, sőt, ott sem vagy. de (mint ahogy már írtam), maga az elképzelés nagyon rendben van.

2012. okt. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/117 anonim ***** válasza:
67%

Hacsak nem vagytok milliomosok, inkább pénzt kérjél aztán eldöntheted, hogy a babádra vagy az állatokra költöd. Nagyon drága mulatság egy gyerek, főleg ahogy nő, úgy lesz egyre drágább.


Ráadásul nem mindenki szereti az állatokat, erre nem gondoltál és ez vegyes érzéseket kelthet bennük.

2012. okt. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/117 A kérdező kommentje:

Nem szabtam meg semmit, nem koteleztem senki semmire!

Ha valaki ugy erzi, hogy szeretne ajandekkal kedveskedni nekunk az eskuvonkon, akkor gondolom olyasmivel szeretne meglepi amiben oromunket leljuk. Nekunk ez az !

Es ajandekozni nem kotelezo!!!!!!!!!!!!!

2012. okt. 8. 12:16
 16/117 anonim ***** válasza:
34%
Miért nem a gyerekkórháznak adományozod a pénzt? Sokkal jobb helye lenne ott...
2012. okt. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/117 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem nem olyan nagy gáz, de az emberek nem elfogadóak, ehhez nincsenek hozzászokva, tényleg pi..áskodásnak tűnhetett. És tényleg, miért nem a pénzt kérted, akár megmondva, mire kell, akár egy szó nélkül. És te befizetted volna a menhelynek. Vagy mikor megmondtad, mire kéred, amit adnának, hozzátetted, hogy mutassák be a csekket is?

Más: a hármas profi, nagyon jó válasz. Pszichológus vagy? Teljesen korrekten összefoglaltad, mi a disszonáns, ill. átgondolni való a kérdező mondanivalójában. Grat!

2012. okt. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/117 anonim ***** válasza:
74%

Őszinte leszek. Én szeretem az állatokat, de sértésnek venném, ha az ifjú pár kikötné nekem hogy egy menhelyt támogassak nászajándék helyett. Ha annyit mondtál volna, hogy nászajándék helyett a pénznek jobban örülnétek, azon nem akadtam volna ki. Sőt! Örömmel adtam volna pénzt, mert onnantól kezdve az a ti ajándékotok, és azt csináltok vele amit akartok. De hogy megmond előre hogy egy menhelynek adjak, ez nekem érthetetlen. Főleg, hogy tudom, a legtöbb pénzt az állatmenhelyeken is elsikkasztanak.

Az meg már hogy jön ki, hogy azt mondom, vettem az ifjú párnak 20 kiló állat eledelt, 30 kiló almot a macskáknak.

2012. okt. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/117 anonim ***** válasza:
57%

Nászajándék? Kaptunk egy halom kristály poharat...

ez volt a menő.. de nem volt ágyneműnk, normális edényünk,

a templom egere hozzánk képest dúskált a javakba....

Aztán apránként beszereztük a dolgokat....

Poharakat azóta is utálom...örülök, ha eltörik egy...:))

Még mindig van....30 éve.

Csodát ne várj. Maradandót akarnak adni...

2012. okt. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/117 anonim ***** válasza:
61%

Háááááát.... Én imádom az állatokat, de nekem ez fura, lehet, hogy én sem örülnék, ha ilyen igényt hallanék, hogy ez legyen a nászajándék. Nagyon személytelen, nem lehet "átadni"...

Akkor már kértél volna inkább pénzt, és támogattad volna belőle a menhelyet. Így udvariasabb lett volna.

2012. okt. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!