Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nektek mennyit kért el a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mennyit kért el a fotós esküvőre, ha hivatásos volt nem barát/ismerős? Eléggé elakadtam.

Figyelt kérdés

Írtam jópár fotósnak és sajnos ha azt szeretném hogy a szertartások,kreatív illetve lagzin is fotózzon mindegyiktől megkaptam a minimum 120 ezres ajánlatot. Én meg hülye fejjel laikusként 80 körül számítottam de abba nincs benne a lagzi amiről kellenek fotók de őszintén nagyon nagyon soknak találom a 120 ezret. Nem akarok királykisasszony lagzit, 50-en leszünk egy szép étteremben hagyományokhoz illően,tehát nem egy kastélyszálló stb. Értem hogy a fotósnak rámegy a napja meg hát utána még retusálgathat de akkor is sokallom. Próbálkoztam hobby fotósokkal de mindegyik korrekt volt,mondták egyszer van a "nagy napom" és nekik meg nincs olyan felszerelésük mint egy hivatásosnak tehát rendesek voltak hogy előre szóltak.

Ha ennél olcsóbban nem lehet akkor beletörődök, de nekem furcsa hogy drágább lesz egy ember mint a ruhám.



2014. szept. 12. 11:27
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/115 anonim ***** válasza:
28%

87: mindenkinek más fontos. :) Van, aki a zenekarra költ sokat, más álma az, hogy Daalarnában vonuljon az oltárhoz és egy drágább darabot néz ki, amit 600ért varrnak rá.

Az én fotósom 340ben fog megállni mindennel együtt, de ez már olyan dolog, mint az autók. Amelyik megy, mind elvisz A-ból B-be. Mégis ragaszkodhatsz egy Opel Tigrához. :)

2014. szept. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/115 anonim ***** válasza:
33%

"86, jaj ne írj ilyet mert az itteni fotósok szerint hobbi fotós fizikai képtelenség hogy jobb képet csináljon mint egy hivatásos :D"


Tudom, tudom. Pedig pl. az első csókot is sokkal jobban kapta el. :)

2014. szept. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/115 anonim ***** válasza:
80%

Az alábbi választ pedig csak az olvassa aki végig fogja olvasni és meg is érti majd a benne leírtakat.


Az amatőr készíthet jobb képet mint a profi. Ez így sarkítás, de lehet igaz. Példa: amíg a megbízott fotós az első csókot fotózza, a koszorúslány arcára puszit nyom a gyűrűvivő kisfiú. Baromi cuki pillanat, de a profi fotós és az asszisztense épp mást fotóznak. Az elkészült rossz képnél pedig ugye egy rosszabb van: az el nem készült kép. Ebben az olvasatban előfordulhat, hogy vannak olyan képei az amatőr/hobbifotósnak amik a profinak egyáltalán nincsenek meg(egyszerre egy felé tud fotózni a többség és a fényhiány miatti nyitott rekesz miatt is csak egy sík tud egyszerre éles lenni) vagy nem az éles rajta ami az amatőr képein és ebből kifolyólag az előbbi a jobb. Viszont az amatőr egészében nem képes kiváltani és helyettesíteni a profit. Nem ismeri a nap buktatóit, nincs felkészülve rá, nincs redundáns eszköze, lassabban vagy nem úgy tudja feldolgozni stb... Míg a profi teljesítménykényszerben a kötelezőt fotózza, addig ráér mást fotózni mellette. A kérdés inkább az, hogy jó-e ha azért marad le a profi a csókról, mert pont előtte állva fotózza a koszorúspár pusziját az amatőr. Bonyolultabb ez mint hinnétek! ;)

2014. szept. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/115 anonim ***** válasza:
30%
92, jaj szegény profi fotós biztos azért nem kapta el a pillanatot mert a hobbifotós útjában volt... vagy lehet hogy épp a legjobb fényeket kereste és nem vette észre hogy közben vége lett a szertartásnak... :)))
2014. szept. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/115 anonim ***** válasza:
35%
Ritkán maradok le pillanatokról, ám ha igen az 99%-ban azért van mert a rokonfotósok elém állnak vagy belevakuznak a képeimbe és nem azért mert a legjobb fényeket "keresem".
2014. szept. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/115 anonim ***** válasza:
90%

A 135 szerintem egy szép reális ár egy ilyen szolgáltatásért. Lehet valakinek szerencséje egy "hobbifotóssal" is, ha a körülmények jók (nincs olyan sötét például, ami már csak komolyabb géppel megoldható). Akkor van gond, amikor valaki utólag csalódik a dologban és a felkért hobbifotóstól nem azt kapja, amire számított. Ahogy a kérdezővel is rendesek voltak a hobbifotós ismerősök, amikor nem vállalták el a fotózást.

Az egész szájkaraténak egy a lényege, egy dolgot szeretne mindenki elmondani a kérdezőnek: a 120as árajánlat nem volt sok, sőt. Ezért már jó fotóst is kaphatsz. És a fotósok ettől még nem luxusingatlanokban élő burzsujok. Ebből az árból az átlagos magyar nettót (153ezer) nem lehet elérni, a magasabb kategóriánál érik csak el ezt a régebb óta szakmában lévők, akik már kevesebbet fejlesztenek.

Senki ne kövezzen meg a következő sorokért: nem egyszer történik meg, hogy valaki csak a kreatív képeket készítteti el külön napon egy magas kategóriás fotóssal, hét közben (az esküvő előtt, vagy után). Mert a fotós már foglalt volt a napjukra. Vagy mert a fotós 200+ fölött vállal egész napra szombatra a szezonban és annyit nem szánnak rá. Sok embernek a "művészi" része kell, a közös képek kellenek, nem a gyűrűhúzósok, ... és a szertartást ismerősök fotózzák. Ízlések és pofonok, elvárások kérdése.

2014. szept. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/115 anonim ***** válasza:
33%

93, senki se mondta hogy egyszerű de azért 250ezerért már illik az ilyen problémákon átlendülni.


Amúgy most az egyszer egyetértek veled és örülök hogy kimondtad hogy amatőr fotós is készíthet jó fotókat. Eddig nem erről volt szó.

2014. szept. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/115 anonim ***** válasza:
63%

Ha egymilliót fizetnek sem tudom megoldani, hogy a rokonfotós vakuja szinkronban legyen az én fényképezőgépemmel, vagy átlássak rajta ha elém áll. Ezzel mondjuk kevesebbszer van probléma egyébként, a legtöbb ügyfelem kéri a rokonait, hogy hagyjanak dolgozni és egy-két kivétellel kizárólag én fotózom a szertartásokon. Ez nem csak az én érdekem, hanem a páré is.


A kiindulási pont egyébként az volt, hogy valaki azt írta: az amatőr jobb képeket készített mint a profik akiknek a weboldalát látta. Ez pedig félrevezető és nem vagy csak nagyon sarkítva és nagyon korlátozottan lehet igaz ha megfelelő színvonalú fotósok oldalát látta. Lehetnek jó képei egy amatőrnek (rengeteg amatőr/hobbifotós barátom van akik ügyesek és jó fotósok, olyan is előfordul akinek drágább cucca van mint nekem) de egy esküvőfotóst nem tudnak kiváltani.

2014. szept. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/115 anonim ***** válasza:
73%

Az ár amit tőled kértek teljesen reális, de ezt már többen kifejtették előttem. A költségeire az érvelésed olyan, mint aki azt mondja hogy nincs globális felmelegedés, hiszen ma tök hideg ott van ahol lakom.


Nem kötelező fotóst hívni, fényképezhetsz te magas is vagy a vendégek.

Én inkább rendes fotókat akartam ezért profit hívtam, a vendégeket meg megkértem hogy ne hozzanak fényképezőgépet az esküvőre. Akkor egyrészt nem tudja élvezni a bulit, másrészt a rendes fényképeken csak égbe emelt gépeket lehetne látni, ráadásul belevakuzhat a fényképész képébe. Mindenki eldöntheti hogy melyiket szeretné, de ennyi erővel bemehetsz a tescoba is és kikérheted magadnak hogy mennyibe kerül a szalámi. Nem kötelező megvenni, szerencsére.

2014. szept. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/115 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Nem fogom végigolvasni a válaszokat, szóval bocs, ha már elhangzott amit leírok.


Egy fotós felszerelése amivel odamegy lehet akát 4-5 millió Ft is, de 1 milla biztos.

Amivel otthon csinálja a retusálást stb az a gép is közelebb van az 500.000-hez mint a 200-hoz.


Ebből is látszik, hogy jelentős anyagi befektetés kell ahhoz, hogy jó minőségű munkát tudjon neked csinálni. Ezeket az eszközöket azonban meg is kell vennie és egy idő után újra is kell cserélnie.

Közben néha javíttatni, stb.


Kell még valami kocsi is amivel odamegy, és kell persze szaktudás, sok éves tapasztalat.


Ezekből láthatod, hogy ez nem olyan nagy ár ezért a szolgáltatásért. Persze kifizetni nyilván nehezebb....

2014. szept. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!