Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nektek mennyit kért el a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mennyit kért el a fotós esküvőre, ha hivatásos volt nem barát/ismerős? Eléggé elakadtam.

Figyelt kérdés

Írtam jópár fotósnak és sajnos ha azt szeretném hogy a szertartások,kreatív illetve lagzin is fotózzon mindegyiktől megkaptam a minimum 120 ezres ajánlatot. Én meg hülye fejjel laikusként 80 körül számítottam de abba nincs benne a lagzi amiről kellenek fotók de őszintén nagyon nagyon soknak találom a 120 ezret. Nem akarok királykisasszony lagzit, 50-en leszünk egy szép étteremben hagyományokhoz illően,tehát nem egy kastélyszálló stb. Értem hogy a fotósnak rámegy a napja meg hát utána még retusálgathat de akkor is sokallom. Próbálkoztam hobby fotósokkal de mindegyik korrekt volt,mondták egyszer van a "nagy napom" és nekik meg nincs olyan felszerelésük mint egy hivatásosnak tehát rendesek voltak hogy előre szóltak.

Ha ennél olcsóbban nem lehet akkor beletörődök, de nekem furcsa hogy drágább lesz egy ember mint a ruhám.



2014. szept. 12. 11:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/115 A kérdező kommentje:

Hú marha jó ötlet egy ketrecbe zsúfoltatni mondjuk 5-8 kutyát egy nap csak mert kell a pénz?? Gazdik is biztos brilliáns ötletnek tartanák,rögtön kutyakkozmetika és kutyamegörző,zseniális...

És nem mondtam hogy nincs rá pénz,csak sokalltam és akkor kerültünk ide . Mert urambocsá hogy sokalljak mai világba 100 ezreket felháborító. Persze szaporított,beteg állatokat megveszitek 20 ezrekért jófogáson mert egy állaton aki 15 évig veled van spóroljunk, minek törzskönyv meg szűrések garancia hogy egészséges legyen, ott a szomszédba úgy is leellett.

Csak érdekességképp hogy kinek mi éri meg.

2014. szept. 12. 13:15
 42/115 anonim ***** válasza:
100%

egy ketrec? ott van kb 10. igen, mert profik! te meg...

igen ott járkálnak a kutyusok, barátkoznak, aki meg balhés, megy a ketrecbe! profi helyen ez is megvan oldva, azért nincs is helyük, neked meg kong a naptárad.

2014. szept. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/115 anonim ***** válasza:
100%
Na, most vagyunk kilométerekre a témától. ;)
2014. szept. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/115 anonim ***** válasza:
100%
Ajj kérdező, még mindig buta vagy. Hát nem látod, tényleg nem látod hogy miért támad itt téged mindenki? Azért mert nem tudsz kinyögni egy: jajj b*sszus ebbe bele sem gondoltam, tényleg igazatok van! Majd töltsd fel az eldobható kamerákkal készült képeket ide jó? Vagyis csak scanneld. AMúgy én elmegyek fotózni szívesen neked 20 ezerért, nem baj ha csak egy SONY xperia M-el csinálom a képeket?
2014. szept. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/115 anonim ***** válasza:
40%

Mi van itt?

Én nem akarok beleszólni a fotós témába, de azért annyira ne sajnáljuk már őket, biztos jól megélnek belőle.

Amire felkaptam a fejem az az, hogy valaki írta egy kutyakozmetikusnak 1,5 óra egy kutya... hát nem minden esetben. Az én kutyám hosszúszőrű spániel, trimmelni kell, ami tépést jelent (a nyírás tönkreteszi a szőrét) és 3 óra alatt végez ha óránként 5 percet pihen. Muszáj pihenni, fárasztó ám ez a meló is. Egyszer belehúzott mert sietett valahova és 2 óra alatt megcsinálta rohamtempóban de nem is lett olyan szép a kutya, szóval kell a 3 óra. Közben ha kifog valami rossz gazdijú kutyát akkor azt fegyelmeznie is kell és nem egyszer volt már olyan hogy egyik másik kutya odakapott és volt egy amelyik meg is harapta.

Naszóval tőlem ő 5ezret kér a kozmetikáért 3 órára és nem egy nevesincs, mellette kutyatenyésztő (törzskönyves, nem pedig szaporító), elismert a fajtájában.Aki szerint a kutyakozmetika olyan egyszerű és jól fizető az hajrá, csinálja utána, úgy hogy az emberek nagy %a cseszik a kutyájára, még az oltásokat se adják be nekik de persze az esküvőjén mindenki kiad a fotósnak 120 ezret lazán, mert az emlékek... a francot emlékek.. az fejben van. A fotó a dicsekvés miatt kell, hogy lehessen mutogatni mindenkinek (csak szólok hogy senkit nem érdekel csak a sajátja), aztán bekerül a fiókba és 10 évente ha előkerül nagyvéletlen :)

2014. szept. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/115 anonim ***** válasza:
77%

#45: Az, hogy neked nincs szükséged fotósra az egy dolog. Másnak azért lehet? Más azért rászánhatja azt az összeget amibe kerül?


A jól megélésről meg annyit, hogy közép-felső kategóriás esküvőfotósként a fenti árak mellett (240kHUF/egész napos esküvő +kmdíj) sincs 150kHUF/hó a nettóm úgy, hogy fizikai+komoly szellemi munkát végzek többmilliós erősen amortizálódó eszközparkkal.

2014. szept. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/115 anonim ***** válasza:
63%

miért te nem dicsekszel a kutyával hogy milyen szép? vagy neked miért nem jó ha 2óra alatt összecsapja? ha trimmelteted gondlod versenyre viszed.


mégis mi lenne fontos egy esküvőn? a ruha és a képek.

a gyerekeinek, unokáinak és igen a rokonoknak. de nem hiszem hogy a lakása környékét akarja vele kitapétázni, ha meg igen, egészségére.

2014. szept. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/115 anonim ***** válasza:
61%

46, oké legyen de sokan azzal jöttek hogy a kutyakozmetikus milyen jól megtud élni a kutyákból... nah nem, ha normálisan csinálja és nem 1 óra alatt összedobva akkor nem fog tudni 6-8 kutyát bevállalni egy nap és mellette fárasztó meló ez és szerencsétlennek az egészsége is tönkremegy, nyeli a sok szőrt. Mondta hogy néha szőrcsomókat köhög fel, de nem tud mit csinalni, imádja a melóját. Csak a kozmetikából megélni nem lehet, főleg úgy hogy sokan sajnálnak még 3000t is a kutyára. Az esküvői fotósnak az a szerencséje hogy erre nem sajnáljak a pénzt az emberek...

45 voltam

2014. szept. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/115 anonim ***** válasza:
60%

47, nem viszem versenyekre és nem azért trimmeltetem mert dicsekedni akarok vele hanem mert nem akarom a szőrt nyelni a lakásban. A nyírás tönkreteszi a spániel szőrét és hipphopp megnő újra, tele lenne vele a lakás. A két óra alatt nem lett olyan szép csak megállapítás volt hogy annyi idő alatt nem tud olyan jó munkát végezni.


Mi a fontos az esküvőben? Nem, nem a ruha és nem a fotó... maga az hogy összekötöd az életed egy emberrel és mindezt az élményt megosztod a szeretteiddel is. Az hogy milyen a ruha, a kaja, a fotó az tök lényegtelen (szerintem), az már csak a külvilágnak szóló felhajtás ami szerintem annyira nem lényeges de mindenkinek mások az igényei.

2014. szept. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/115 anonim ***** válasza:
74%

#48: Ha normálisan csinálja és nem egy óra alatt összedobva akkor elkérheti érte azt az összeget ami ahhoz szükséges, hogy normálisan meg tudjon belőle élni. A fotósok között is rengeteg olyan van aki megfelelő technikai tudás és/vagy felszerelés és/vagy vállalkozói háttér nélkül, alkalmatlan felszereléssel, feketén, számla nélkül pár tízezerért fotózik esküvőt, mégsem él meg hosszú távon mert vagy lekapcsolja a NAV, vagy silány munkát csinál és ezért előbb utóbb elfogy az a kör aki megbízza.


Én könnyen beszélek mert abból élek amit imádok és ami a hobbim. Ha a lottón nyernék akkor sem hagynám abba, csak egészen másképp csinálnám (ingyen, olyan helyszínekre utaztatva a párokat a kreatív sorozat elkészítéséhez amikhez még nem volt szerencsém/szerencsénk). Viszont a legtöbb embernek a munka nem egy olyan dolog amit azért csinál mert szereti csinálni. Szerencsés aki így tehet, de ha nem él meg belőle kénytelen más után nézni. Ez egy ilyen csúnya kapitalista világ.

2014. szept. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!