Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nektek mennyit kért el a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mennyit kért el a fotós esküvőre, ha hivatásos volt nem barát/ismerős? Eléggé elakadtam.

Figyelt kérdés

Írtam jópár fotósnak és sajnos ha azt szeretném hogy a szertartások,kreatív illetve lagzin is fotózzon mindegyiktől megkaptam a minimum 120 ezres ajánlatot. Én meg hülye fejjel laikusként 80 körül számítottam de abba nincs benne a lagzi amiről kellenek fotók de őszintén nagyon nagyon soknak találom a 120 ezret. Nem akarok királykisasszony lagzit, 50-en leszünk egy szép étteremben hagyományokhoz illően,tehát nem egy kastélyszálló stb. Értem hogy a fotósnak rámegy a napja meg hát utána még retusálgathat de akkor is sokallom. Próbálkoztam hobby fotósokkal de mindegyik korrekt volt,mondták egyszer van a "nagy napom" és nekik meg nincs olyan felszerelésük mint egy hivatásosnak tehát rendesek voltak hogy előre szóltak.

Ha ennél olcsóbban nem lehet akkor beletörődök, de nekem furcsa hogy drágább lesz egy ember mint a ruhám.



2014. szept. 12. 11:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/115 anonim ***** válasza:
85%
"azért kezd bele abba a vállalkozásba mert szereti akkor már ne csináljunk majmot a vendégből amiből élünk. Ha én is így tennék bezárhatnék már holnap. Akkor is tudják hogy mi menyák rózsaszín ködbe vagyunk és fejet hajtunk minden összeg előtt mert hát ennyi bele kell törődni mondjuk józan ésszel." - mert a 120ezret kérő, kiszámoltan 120-130as nettóból élő fotós annyira lehúzó. Valószínűleg. Biztosan dúsgazdag, hatalmas villát tart fenn ebből a pénzből. :) (*irónia zászló magasan leng*)
2014. szept. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/115 anonim ***** válasza:
85%

én is adózok köszönöm de ettől még nem kérek 100 ezreket 12 nap munkáért sem.


nos hova én járok ott egy közepestestű kutyus 5e

gondolom te többet kérsz,mivel házhoz mész

vagyis ha 1,5óra/kutya és 8órát melózol

mondjuk 5-6kutya/nap

egy nap alatt min. 30-40e

30-40*12nappal= kb 360-480e

legyen kb 400/12nap

akkor most hogy is van??

2014. szept. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/115 anonim ***** válasza:
100%
*.* aaaa.... szólok a vőlegényemnek, hogy menjen el kutyakozmetikusnak... minimum a tripláját hozná haza, mint így esküvőfotósként...
2014. szept. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/115 anonim ***** válasza:
100%

#13, akkor haladjunk sorban:

- Nyilván annyit kérsz, amennyi a költségeidet levonva megélhetést biztosít neked.

- Kénytelen cserélgetni, mert a zárszerkezet egyszer csak eltörik (ezért kell kettő minimum) egy dSLR fényképezőgépben(100-150 ezer kép elkészítése után), ami nem hiba. Ez tervezett dolog, ennyit bír.

- Igen kérd el. Ha egy autót munkára használsz nem csak az üzemanyag költségét kéred el hanem a kilométerenkénti amortizációs költséget is sőt óradíjat is számolsz magadnak az utazás idejére. Ha nem így teszel, nem tanultál vállalkozni, veszteséges leszel és végül felkopik az állad.

- Egy helyi esküvői fotózásért is autózok 250km-t alhangon (ügyféltalálkozó, jegyes fotózás, kreatív fotózás helyszínei és az egyéb helyszínek közötti ingázás stb..). Még egyszer: az útiköltség nem egyenlő az üzemanyag árával. Ha nálad igen, rosszul csinálod.

- Az a számítógép amin irodai munkát végzel nem összetévesztendő egy professzionális munkaállomással amin fotókat dolgoznak fel. Sem teljesítmény, sem fogyasztás, sem ár tekintetében. Egy ilyen PC-ben az épp aktuális csúcshardver van, ami sokat fogyaszt. A többszörösét mint a nővéred számítógépe. Jobb esetben több monitorral (ami megint csak).

- De pont, hogy ezt mondja. A felszerelés amortizációja ugyanúgy bele van számolva a kenyér, az autójavítás és minden egyéb szolgáltatás vagy termék árába. A vállalkozósdi nem szeretetszolgálat, hogy kevesebbért dolgozz mint amennyibe neked kerül a szolgáltatást/terméket értékesíteni.


Azt kellene megérteni, hogy a vállalkozósdi=költség+profit=értékesítési ár és ettől nem lesz majom az ügyfélből. Ezt a "ha esküvőre kell drágább" dolgot pedig már végigtárgyaltuk itt már néhányszor, néhány hozzád hasonló emberkével és a végére mindig az jött ki, hogy olyanról beszéltek amiről halvány fogalmuk sem volt. A menyasszonyi csokorba más (ár)kategóriájú virág kerül mert hosszabb ideig kell bírnia mint egy ballagási/szülinapi csokornak és egy sima alkalmi sminkbe is más anyagok és más mennyiségű alapanyag kerül és tovább is tart megcsinálni, mert nem reggel 8-tól másnap reggel 8-ig kell tartania. Ezek nem bonyolult dolgok, csak félre kellene tenni az alapvető rosszindulatot mely szerint " A szemét pénzért dolgozik!" és végiggondolni, hogy mennyi munka és milyen költségek húzódnak egy-egy árajánlatban szereplő végösszeg mögött. Egyébként láttál már fotóst esküvőn dolgozni? Sok esetben reggel 8-9 között kezdi el fotózni a készülődést és valamikor hajnalban távozik. Ez minimum a duplája egy átlag munkanapnak, óraszámban. Baromi megterhelő, főleg mert folyamatos koncentrációt igényel, nincs idő, csak megismételhetetlen pillanatok vannak amikről nem maradhat le. Hidd el, hogy nem csak kattintgatás az egész.


Az pedig a másik, hogy számold már ki, hogy ha mondjuk 180.000 Ft-ot kér egy egész napos esküvőért amiben a fotózással együtt benne van 120 munkaórája, akkor a költségek (15k útiköltség helyben,15k lemezek+könyvek+ éves szintre lebontva évi 2 esküvővel számolva 25k adó + 15k eszközamortizáció=70k és még elég sokmindent nem is számoltunk) levonása után milyen óradíja marad? Meg fogsz lepődni de kevesebb vagy kb. annyi mint amennyiért a diákok a TESCO-ban éjszaka árufeltöltenek, csak milliós technikával és talán még drágább tudással végzett szellemi és nem ritkán fizikai munkáról beszélünk. Igazad van, tényleg pofátlanok a fotósok. Megyek is a sarokba sírni, vagy inkább dolgozni, olyanok képein akik becsülik annyira a munkámat, hogy kifizetik azt amit kérek érte! Megjegyzem az általad említett összegnek kb. a duplájáért vállalok egész napos esküvőket és tele a naptáram. ;)

2014. szept. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/115 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, annyira buta vagy, hogy az már fáj. Semmi tudást igényel a kuyakozmetikázás egy fotózáshoz képest. És ha még most sem fogod fel, hogy amit te kinéztél az olcsó, akkor inkább csak az emlékeidben tartsd az esküvődet ne képeken.
2014. szept. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/115 A kérdező kommentje:
óó utolsó de jó is lenne :D Egy: nem mindennap dolgozok amikor jön kutya akkor. Kettő télen szerinted mennyi munkám van? KB mint egy fotósnak igen. Attól meg nem kérek többet ha házhozmegyek csak az üzemanyagot,de általában azt se,elvisznek kocsival. Napi 5-6 kutya,persze hétvégén van 2-3 kutya egy nap hétköznap 1-2 egy nap és nem mindennap. És akkor még ott a bérleti díj havonta 40,rezsi 40 az üzletnek és még nem adóztam le belőle tehát ha én nem becsméreltem le a fotós istenedet te se túlozz az én munkámmal,köszi :D Bár nem ide tartozik 100 körül jövök ki hóvégre december-február kivételével akkor jóval kevesebb. És ez igen megterhelő fizikai munka.
2014. szept. 12. 12:59
 27/115 anonim ***** válasza:
100%
nekunk 130ezer volt es egy masodpercig se bantam, mert gyonyoru kepeket csinalt...egy ismerosomnek is akkortajt volt eskuvoje es nagy buszken hangoztatta, hogy az o fotosa csak 70ezerbe kerul. na a kepek is pont olyanok voltak...
2014. szept. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/115 anonim ***** válasza:
100%
Dumálhatsz, de akkor se vagy értékesebb egy fotósnál. Az meg hogy neked mennyi kutyád van naponta magáááánüüügy! Azért mert neked sz*rul megy a bolt másnak is menjen?
2014. szept. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/115 anonim ***** válasza:
100%
*: havi két esküvő-vel számoltam az előző hozzászólásban az adót nem évivel természetesen, illetve kevesebb ideig tart feltenni egy alkalmi sminket nem pedig tovább mint egy menyasszonyit, elnézést az elírásokért.
2014. szept. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/115 A kérdező kommentje:
Semmi tudást? Tudtommal nem orvosok vagy jogászok 100 %-ban tehát mivel intelligensebbek egy kozmetikusnál? Nem 3 hónap alatt végeztem el én se az iskolát ahogy ők se remélem, tehát nem értem mennyivel több a tudásotok? Szakember,szakember más szakma ennyi.
2014. szept. 12. 13:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!