Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nektek mennyit kért el a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mennyit kért el a fotós esküvőre, ha hivatásos volt nem barát/ismerős? Eléggé elakadtam.

Figyelt kérdés

Írtam jópár fotósnak és sajnos ha azt szeretném hogy a szertartások,kreatív illetve lagzin is fotózzon mindegyiktől megkaptam a minimum 120 ezres ajánlatot. Én meg hülye fejjel laikusként 80 körül számítottam de abba nincs benne a lagzi amiről kellenek fotók de őszintén nagyon nagyon soknak találom a 120 ezret. Nem akarok királykisasszony lagzit, 50-en leszünk egy szép étteremben hagyományokhoz illően,tehát nem egy kastélyszálló stb. Értem hogy a fotósnak rámegy a napja meg hát utána még retusálgathat de akkor is sokallom. Próbálkoztam hobby fotósokkal de mindegyik korrekt volt,mondták egyszer van a "nagy napom" és nekik meg nincs olyan felszerelésük mint egy hivatásosnak tehát rendesek voltak hogy előre szóltak.

Ha ennél olcsóbban nem lehet akkor beletörődök, de nekem furcsa hogy drágább lesz egy ember mint a ruhám.



2014. szept. 12. 11:27
 61/115 anonim ***** válasza:
78%

Itt hamarosan elszabadul a pokol... :D :D :D Olyat írni, hogy "a hobbifotós ismerősöm nem olyan sablonos, mint a profik" egy olyan helyzetben, ahol a hozzászólók igen nagy része fotós... :D :D :D

[link]

Itt mi a sablonos? Az, hogy szeretik egymást és a legtöbben nem fa mögül néznek ki, meg nem egymást tartják a kezükben? Nehogymár megmagyarázzuk, hogy azért mert valaki profi, még szarabb is lesz....

2014. szept. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/115 anonim ***** válasza:
89%
Fogadok volt "olyan klassz kép is ahol minden fekete-fehér csak a rózsa színes" ugye?! :)
2014. szept. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/115 anonim ***** válasza:
11%
61, nah persze, mert a magyar fotósok ilyen fotókat csinálnak... álomálom... ;)
2014. szept. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/115 anonim ***** válasza:
11%
62, el kell keserítselek, nem voltak pink fotócskák cuki gyerekekkel meg szívecskékkel... de tudom elképzelhetetlen hogy nem profi fotós tudjon jó fotókat csinálni ;)
2014. szept. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/115 anonim ***** válasza:
86%

Nekünk a fotós 80ezerért vállalta, de nem teljes nap (mivel nem volt lagzink, csak utána étteremben evés, arra már feleslegesnek tartottuk, lagzival nekünk is 120 lett volna), csak készülődéstől az étteremig. Tökéletes, gyönyörű fotóink lettek :) Ez az, amire nem sajnáltuk a pénzt, mert a sógoromék ügyes "hobbifotós" barátja olyan borzalmas képeket készített, hogy az tanulság volt mindenkinek a családban... Ehhez képest a miénket öröm elővenni, és még így évekkel az esküvő után is mindenki dicséri :)

Mivel gyakorlatilag a képek azok, amik megmaradnak az esküvőből, ezért azon nem szabad spórolni, szívfájdalom nélkül adtam a fotósnak egy havi védőnői béremet "egyetlen napért", cserébe örök emléket kaptunk, amit büszkén mutogathatunk az unokáinknak :)

Jó munka legalább ennyibe kerül (és még örülhetünk, mert külföldön sokkal drágább), szóval ha szép, igényes fotókat szeretnél, akkor szorítsátok ki a költségvetésből!

2014. szept. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/115 A kérdező kommentje:

Nah jót főztem,megebédeltem,jóllakottan várom a további szapulásokat. Eddig is vágtam hogy ez a kategória erről szól de ez azért nem semmi :) De jól szórakoztam,feszült voltam a napokba elég könnyű kikapcsolódás voltatok nekem. Csak kár hogy magatokba nézve ez egy kicsit szánalmas,bár úgyse látjátok be, ha valaki leírja milyen nehéz szakma a kutyakozmetika pedig ő csak egy kedves gazdi és így is látja akkor rögtön 0% hadd gratuláljak Fotósok Védőszentje, kívánok neked ejakulációt erre a szép piros kézre.

Másik dolog még mindig ott tartotok hogy nem fizetem ki,de igen csak sokkallom.

Harmadik meg annyira szar ország magyarország,úristen meneküljünk londonba meg párizsba de azért még se lehet olyan szörnyű a helyzet ha lazán kifizet mindenki 100 ezreket és még le is nézik ha valaki a 300 ezres műalkotástól nem csöppen el. Lehet idetévedt egy idealista,sznob társaság és egymásba kapaszkodva támadtok de egy percig se sikerült felhúznotok ha ez volt a cél.

Amúgy mit ismerjek be? Persze hogy máshogy látom ha egy fotós írja le mi mennyibe kerül, de minek ismerjem be? Akkor mi jót szórakoztam volna itt veletek 2 órán át? Semmi buli nem lett volna benne. De legalább megismerem az emberek egy rétegét, de legtöbbjük 2 nap után feladná ha felvenné a cipőmet.

2014. szept. 12. 15:09
 67/115 anonim ***** válasza:
71%

#63: Nem álom. Nézz csak körbe. Van itthon is hasonló színvonalat képviselő kollégából épp elég! ;)

#64: Az elképzelhetetlen, hogy jobbat csinál mint valaki akinek ez a szakmája. Az, hogy az iparosfotósoknál jobbat csinál egy dolog, de egy új vonalas felső-felsőközép kategóriás esküvőfotóssal szemben esélye sincs egy amatőrnek. Nincs felkészülve sem technikailag, sem szakmailag, de ha ennyire biztos vagy benne, hogy jobbak a képei mint egy profinak akkor linkelj belőlük néhányat én pedig belinkelem a legutóbbi esküvői sorozatomat és ki-ki eldöntheti van-e különbség a javamra. ;)

2014. szept. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/115 anonim ***** válasza:
69%
#67: Örülök, hogy neked van időd főzni a nehéz kutyakozmetikusi életedben és hogy ennyivel mindenki felett állsz erkölcsileg. Nem is tudok mit hozzáfűzni igazán. Ez a válaszod elmond rólad mindent. Sajnállak.
2014. szept. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/115 anonim ***** válasza:
20%

67, de fogadok nem 120ért. 120ezerét mit kap a szerencsétlen pár?


Nem mondtam hogy jobbak (írtam is hogy nem lesznek olyanok a fények) csak hogy máshogy is meglehet oldani jól. Ti jöttök azzal hogy amit nem profi csinál az csak sz*r lehet.

2014. szept. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/115 anonim ***** válasza:
69%

63: de igen, van világszínvonalú fotográfia Magyarországon. :)

Máris küldök pár igen jót:

Szalay Mona

Renifotó

Rokolya Photography

Flashküvő.hu

Elevenphoto.hu

Theodora Photography

Csepregi Tibu

Szezon van, a facebookjukra nézz rá, ott vannak a friss anyagaik, nem a legjobbak az elmúlt pár évből, hanem az, amin éppen dolgoznak. Reálisabb képet ad róluk. :)

Előre bocsátom, hogy nem azért tettem fel, hogy elkezdjük közösen szapulni bármelyiket, hanem azért, mert szerintem ők (sok más fotós között) igenis világszínvonalat képviselnek. :)

2014. szept. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!