Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nektek mennyit kért el a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mennyit kért el a fotós esküvőre, ha hivatásos volt nem barát/ismerős? Eléggé elakadtam.

Figyelt kérdés

Írtam jópár fotósnak és sajnos ha azt szeretném hogy a szertartások,kreatív illetve lagzin is fotózzon mindegyiktől megkaptam a minimum 120 ezres ajánlatot. Én meg hülye fejjel laikusként 80 körül számítottam de abba nincs benne a lagzi amiről kellenek fotók de őszintén nagyon nagyon soknak találom a 120 ezret. Nem akarok királykisasszony lagzit, 50-en leszünk egy szép étteremben hagyományokhoz illően,tehát nem egy kastélyszálló stb. Értem hogy a fotósnak rámegy a napja meg hát utána még retusálgathat de akkor is sokallom. Próbálkoztam hobby fotósokkal de mindegyik korrekt volt,mondták egyszer van a "nagy napom" és nekik meg nincs olyan felszerelésük mint egy hivatásosnak tehát rendesek voltak hogy előre szóltak.

Ha ennél olcsóbban nem lehet akkor beletörődök, de nekem furcsa hogy drágább lesz egy ember mint a ruhám.



2014. szept. 12. 11:27
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/115 anonim ***** válasza:
86%

48: látod hogy dehogynem sajnálják... :D :D :D

A kutyakozmetikához egyébként szerintem is sokat kell tanulni és kemény fizikai munka, emelgetni, nyírni, egy kutya átlagban tuti nem megy le 1 óra alatt, csak olyan, amit rendszeresen visznek és csak átdolgozni kell.

A fotós szakmát se alacsonyítsuk már le, a 120as árú tényleg nem tud megtartani abból havi 120at akkor sem, ha májustól szeptember végéig minden szombatja foglalt. És nem lesz foglalt minden szombatja, ahogy Neked sem telik be a hétköznap (mindenki augusztusban akar házasodni, ahogy a kutyust is hétvégén és meló után vinnék). Nagyon nagyon sok a költsége egy fotósnak.

Egyébként egy fotós táska 20-30 kiló körül mozog, de ismerek olyat, aki bőröndöt visz magával. Mint egy középesen nagy kutya. És azt folyamatosan kell cipelni. 1x nem nézel rá és egy rokon leöntötte, egy gyerek kavicsot dobál bele (nah, ilyen már előfordult), valaki ellopja, mert könnyen mozdítható és milliós érték figyel benne. Ezért mozognak nagyon sokan asszisztenssel, nem tudják még cipelni is, összerakni a világítást, ha szükség van rá. Az asszisztens sem ingyen van ott, sokszor másodfotózik is, olyat lehet engedni hozzáérni egy ilyen cucchoz, aki nem teszi tönkre és ért is hozzá, ekkor már nem 5ezer/napért megy el.

2014. szept. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/115 anonim ***** válasza:
8%

szerelem ..életösszekötés blabla

azért hülyül meg minden nő és költ milliókat a dekorra, meg stb-re? :)

de akkor ki lehet fillérezni, mint minden mást, lehet felvenni hitelt, meg kölcsönt meg mittomén, vagy addig nyújtózkodni amíg a takaró ér.


érdekes én évek óta nyíratom a spánielt, és nagyon szép a szőre.

2014. szept. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/115 anonim ***** válasza:
100%

Azt ne felejtsük már el, hogy egy egész napos fotózás sem egy sétagalopp fizikai szempontból.

Üdv egy fotóstól, aki egy hete esküvői képeket retusál és lassan kifolyik a szeme...

2014. szept. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/115 anonim ***** válasza:
88%

Nem mindenkinek van szüksége a fotókra és van, aki nem csak esküvőn fotóztat. A fontos dolgokat szeretnénk megtartani az utókornak, igen, mutogatni készíttetjük a fotókat: hogy az unokáinknak is meg tudjuk mutatni. :)

A fotók bizonyos szint fölött már művészeti értékkel bírnak (300 fölött ez már lehet elvárás), csak nézzétek meg ezt a képet:

[link]


Vagy csak ezeket a fotókat:

[link]


Magyarországon nagyon olcsó a fotós szektor, 200-250 között találsz már a LEGJOBBAK között is, akik olyan prémium kategóriát nyújtanak, amit külföldön 5ezer dollárért látnál viszont. A felszerelés itthon legalább annyiba kerül (vagy a vám és áfa miatt még drágább), mint külföldön. Szlovákiában is drágább a fotós, Horvátországban is drágább a fotós egy esküvőre és akkor nem a nagy nyugati országokról beszéltünk.

120ért nagyon jó árat mondtak Neked, én elfogadnám, de lehet a fotósod olvassa ezt a pár sort és nem vállal. :)

2014. szept. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/115 anonim ***** válasza:
79%
52, nyírva is jól fog kinézni a spániel csak épp havonta kell vinned mert hamar nő a szőre. Trimmelésnél 3 hónapig szép a kutya. Nyírás után egy spániel szőre úgy fog kinézni egy hónap után mint a birkáé... az enyém 3 hónap után se :) De ez lényegtel3n, ha megvan csinálva ígyis meg úgyis szép :)
2014. szept. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/115 anonim ***** válasza:
94%

Témától függetlenül megjegyzem, mert többen írtátok, hogy az emberek nem áldoznak a kutyáikra, valószínűleg nagyon szar lehet látni, mennyien elhanyagolják a kutyájukat, aminek nem csak esztétikai okai vannak, hanem már egészségügyi következményei is lehetnek bizonyos fajtáknál... Nem azért fáj látni, mert jól jött volna az a párezer, ha Nálad csinálják, hanem mert szereted a kutyákat és a munkád. Sajnálod.

Én az esküvői fotókkal vagyok így... van nem egy gyönyörű barátnőm, aki nem költ az esküvői fotóira és borzalom, hogy utána mit látok facebookon... nekem ott szorul össze a szívem, hogy nem áldozott rá 120at, vagy akár 200at. Azokat a borzalmas fotókat tudja megtartani róla és persze, saját magának jó lesz, meg megmutogatni ennek-annak, de a gyerekek és az unokák már csak megnézik és nem az lesz, hogy "jajj, de gyönyörű voltál" (amit én a nagymamámról mindigis gondoltam), mert izzad a homlokod és fénylik, egy fát öleltek a parkban, amit a nagybácsi lefotózott, ..., ... a lagziból nincs is kép, mert sötét volt, ..., ... A nagyanyáink és néhányak szüleinek beállított, egymás mellett műteremben állós képei jobbak és esztétikusabbak lesznek annál, mint amit a barát/ismerős adott oda nekik. Pedig Ő is jót szeretne és Ő is dolgozik vele, de a rutint és a szakma ismeretét, a többmilliós felszerelést nem lehet pótolni.

2014. szept. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/115 Helga92 ***** válasza:
86%

Nálunk sajnos nem profi fotós volt, hanem egy ismerős - aki ügyes hobbi fotós volt - mégis az esküvői fotóink nem lettek olyan jók. Kevés képet készített és nem is olyan hú de szuperek.

Nagyon megbántam, hogy nem profit fogadtunk fel! Az biztos, hogy ha ennyit kér érte annak oka van, de viszont biztos szép képeitek lesznek!

2014. szept. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/115 anonim ***** válasza:
100%
50es hát pedig nem kér el többet 5000nél mert ez az ár, mindenki ennyiért csinálja és gondolom nincs képe többet kérni, pedig én fizetnék érte többet és így is szoktam neki borravalót adni. A kutyakozmetikusoknál nincs olyan hogy hú ez annyival zseniálisabban csinálja hogy tripla árat kérhet, míg nálatok gondolom aki nagyon jó annak megfizetik az emberek a dupla-tripla árat is. Na de mindegy is azon vitázni kinek fizet rosszabbul a melója és ki dolgozik többet mert nem látunk bele mások munkájába :)
2014. szept. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/115 anonim ***** válasza:
32%

56,os én meg sok esküvői képet láttam már amit profi fotós készített és lehet velem van a baj de úgy érzem hogy ha egy esküvő fotóit láttam akkor az összeset... ugyanazok a mű beállítasok, hátterek, tájak, pózok és minderre költenek 100ezreket.


Egy barátnőm a hobbi fotós ismerősét kérte fel és kreatívan oldották meg, nem pedig a megszokott unalmas fotókat csináltak. Jó volt látni hogy gondolkodtak azon mit lehetne kihozni a fotókból és kerestek szép háttereket meg csináltak poénos, újszerű fotókat amiket még senkinél se láttam. Beleadták a lelküket és lehet a fények nem lettek olyan szépek mint egy profinál, de nem is lettek olyan sablon unalmas fotók mint egy profinál.

2014. szept. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/115 anonim ***** válasza:
33%
#59: Rossz kategóriát követsz! ;)
2014. szept. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!